REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kas kuria anekdotus apie blondines?

Kiekvienas iš mūsų žinome anekdotų, kurių herojės - kvailos, nenuovokios šviesiaplaukės moteriškės. Vis dėlto šis stereotipas atsirado palyginti neseniai - totaliam „blondinizmui“ tik šiek tiek daugiau nei 10 metų. Bet juk negalėjo nutikti taip, kad visos šviesiaplaukės merginos vieną dieną staiga nukvailėtų ir tokiu būdu užsitrauktų patyčias.

REKLAMA
REKLAMA

Kas vis dėlto galėjo inspiruoti šiuos stereotipus? Pateikiame keletą hipotezių.



Pirmoji hipotezė:
anekdotus apie blondines „išrado“ įžeisti vyrai.

REKLAMA

Kažkada buvo įprasta manyti, kad moters vieta - prie lopšio ir virtuvėje. Tačiau bėgant laikui dailiosios lyties atstovės tapo „įžūlesnės“: vis daugiau jų baigdavo universitetus, rasdavo gerai apmokamus darbus, sėkmingai darė karjerą, užėmė vadovaujančias pareigas ir netgi tapo valstybių prezidentėmis! Tai užgavo vyrų, maniusių, kad „bobos vieta virtuvėje“, savivertę. Štai ir ėmė jie save guosti kurdami užgaulius anekdotus protingų ir stiprių moterų adresu. O kodėl pašiepiamos tik šviesiaplaukės? Natūralių blondinių yra mažai (ir bėgant laikui vis mažėja), tačiau didžioji dalis moterų noriai šviesinosi ir tebesišviesina plaukus.


Antroji hipotezė: anekdotus apie blondines ilgais vienatvės vakarais sugalvojo brunetės.

REKLAMA
REKLAMA

Jei jau vadovaujamės stereotipu, kad visos blondinės kvailos, vadovaukimės ir kitu: „džentelmenai renkasi blondines“. Kitaip tariant, blondinės yra patrauklesnės, todėl jų asmeninis gyvenimas sėkmingesnis. Beje, šis teiginys turi pagrindą. Nustatyta, kad blondinių organizmas gamina rekordiškai daug moteriško hormono estrogeno, o tai niekuomet neliks nepastebėta vyrų - jie šiuos hormonus tiesiog „užuodžia“. Taigi blondinėms telieka pasinaudoti tuo, kas duota gamtos. Todėl bandymas pajuokti ir pažeminti jas anekdotuose - ne kas kita, kaip bandymas nuraminti save ir nuslopinti iš vidaus graužiantį pavydą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA



Sesutės Paris ir Nicky Hilton. (Scanpix nuotr.)



Trečioji hipotezė:
anekdotus apie blondines sugalvojo protingos blondinės

Sakoma, kad moteriška išmintis - moteriškame kvailume. Vieną gražią dieną merginos suprato, kad plaukų spalva galima „spekuliuoti“ ir tokiu būdu vynioti vyriškius aplink pirštą. Pavargusios įrodinėti savo vertę, blondinės įvertino liaudies patarlę „duok kvailiui kelią“ ir ėmėsi kitos taktikos. Jos suprato, kad atsisakyti šios Dievo dovanos būtų kvaila ir ėmė ja naudotis. „Tu toks protingas! Prašau, perinstaliuok man „Windows“ arba „Aš visai nesuprantu, kaip laikyti rankose plaktuką. Pakabink, prašau, šį paveikslą“. Rezultatas aiškus: visus darbus dirba stiprūs ir protingi vyrai, o mūsų blondinė džiaugiasi nepriekaištingu manikiūru, nepamiršdama retkarčiais paaikčioti iš susižavėjimo. Tuo tarpu vinį įkalęs vyras jaučiasi kone visagalis. Ir abiems gerai.

REKLAMA

Ketvirtoji hipotezė: anekdotus apie blondines sugalvojo Holivudas

Pastaruosius 10-20 metų Holivude visu pajėgumu veikia „kvailų amerikietiškų komedijų“, su banaliais siužetais ir nevykusiais juokeliais, kepykla. Daugelis iš jų skirtos jaunimui - apie vyresniųjų klasių mokinius ir koledžų studentus. Ir nei viename iš šių filmų neišsiversta be didžiakrūtės, išsidažiusios blondinės, kurios protelis atrodo ne didesnis už vištos. Tokios blondinės išvedžiojimais ir remiasi humoras. Beje, kvailutės blondinės kine „pramote“ galima laikyti legendinę Marilyn Monroe, vaidinusią tokiuose filmuose kaip „Džiaze tik merginos“ ar „Džentelmenai renkasi blondines“.

REKLAMA


„Playboy“ įkūrėjo Hugh Hefnerio draugės – dvynės Karissa ir Kristina Shannon. (Scanpix nuotr.)

Penktoji hipotezė: dėl visko kalta Barbė!

Populiariausia pasaulyje lėlė taip pat gali būti kalta dėl įžeidžių juokelių išpopuliarėjimo. Dabar egzistuoja daugybė Barbės tipų – jos plaukai ir oda – įvairios spalvos, tačiau šviesiaplaukė Barbė bet kokiu atveju lieka klasika. Įvairūs šios lėlytės gyvenimo atributai - rožinis namas su baseinu, automobiliai, apdarai - kuria šventiško, nerūpestingo gyvenimo įvaizdį. Dar būdamos mažos mergaitės nesąmoningai ima trokšti tokio gyvenimo. O užaugusios taip ir nesugeba išsivaduoti iš vaikystės svajonių. Dėl tokių kvailų įsivaizdavimų jau užaugusius blondinės ir patenka į anekdotus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šeštoji hipotezė: blondinės iš tiesų kvailesnės

Reikia pripažinti, kad pasaulyje iš tiesų netrūksta kvailų merginų: ir blondinių, ir brunečių, ir rusvaplaukių. Bet kodėl už jas visas tenka atsakyti būtent blondinėms? Galbūt todėl, kad jos pastebimesnės? Be to, žmonės linkę viską apibendrinti: jei vyras savo gyvenime yra sutikęs bent  dvi (kartais užtenka ir vienos) protu nepasižyminčias blondines, jis, „iš savo patirties“, visiems ims pasakoti, kokios jos kvailos. Netgi tuo atveju, jei kvailų brunečių jo gyvenime pasitaikė daugiau. O dar sakoma: „Jeigu žmogų daug kartų pavadinsi kiaule, jis vieną dieną iš tiesų ims kriuksėti“. Taigi, galbūt visoms blondinėms klijuodami „kvailos“ epitetą, jas tokiomis ir padarome?

REKLAMA

Kaip ten bebūtų su anekdotais apie blondines, aišku viena - spręsti apie žmogų iš jo plaukų spalvos yra kvaila. Kiekvienas žmogus – individualus. Ir plaukus (jeigu jie nėra natūraliai šviesūs) dažosi dėl įvairių priežasčių. O anekdotų temos laikui bėgant keičiasi. Anksčiau ar vėliau atsiras naujas personažas. Juk sugalvoti išties originalų pokštą apie blondines darosi vis sudėtingiau - tiek daug šia tema jau prijuokauta... O geras humoras ir banalumas - nesuderinama.



Seimo pirmininkė Irena Degutienė ir LR prezidentė Dalia Grybauskaitė. (Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų