35
P. Jankūnas. (Paulius Peleckis/ BNS nuotr.)

LKL bronzos medalius iškovojo Kauno „Žalgiris“, kuris penktadienio vakarą Šiauliuose ketvirtosiose LKL serijos rungtynėse dėl trečiosios vietos 89:76 (23:26, 21:14, 23:15, 22:21) pranoko „Šiauliai-7bet“ klubą.

35

Seriją žalgiriečiai laimėjo 4:0. Ši pergalė kartu reiškia, kad šįvakar paskutines rungtynes karjeroje sužaidė kauniečių kapitonas Paulius Jankūnas.

Jis jau anksčiau buvo paskelbęs, kad po šio sezono baigs krepšininko karjerą. Kartu tai – pirmas istorijoje žalgiriečių bronzos medalis „Betsafe-LKL“ pirmenybėse.

Mačą šeimininkai pradėjo itin aktyviai ir rezultatyviai. Po keletos tritaškių jie pirmavo 12:4. Vėliau žalgiriečiai kiek atkuto, bet šeimininkai išlaikė trapią persvarą.

Vis dėlto antrajame kėlinyje „Žalgiris“ perėmė iniciatyvą. Po mini spurto 7-0 kauniečiai susikrovė septynių taškų persvarą (33:26). Bet čia pat Šiauliai vėl priartėjo (40:44).

Po pertraukos „Žalgiris“ spurtavo ir įgijo dviženklę persvarą (51:40), bet Giedrius Staniulis padėjo savo komandai iš deficito kapstytis. – 49:55. Joshas Nebo su Pauliumi Jankūnu tempė į priekį kauniečius, kurie vėl atitolo labiau ir pirmavo jau 71:57.

Šiauliečiai turėjo daug laiko – beveik visą kėlinį, tačiau rimčiau dėl pergalės jau nebepakovojo.

Paskutinėse karjeros rungtynėse P.Jankūnas per 16 minučių pelnė 9 taškus, atkovojo 5 kamuolius, rinko 12 naudingumo balų.

Beje, šiame mače „Žalgiriui“ nepadėjo Joffrey Lauvergne’as bei Tai Websteris.

„Šiauliai-7bet“: Donatas Sabeckis 23 (5 rez. perd.), Isaiah Armwoodas 11, Issufas Sanonas (6 atk. kam.) ir Arminas Urbutis – po 10, Martynas Varnas 7 (6 rez. perd.).

„Žalgiris“: Marekas Blaževičius 17 (12 atk. kam.), Artūras Milaknis 15 (5/7 trit.), Tyleris Cavanaugh 12, Paulius Jankūnas 9, Janis Strelniekas 8.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: „Šiauliai-7bet“ 76:89 „Žalgiris“ (26:23, 14:21, 15:23, 21:22)

„Žalgiris“ užtikrintai laiko žaidimo gijas savo rankose. I. Sanonas dar pataiko iš toli, bet čia pat metimu atsako ir žalgiriečiai. Jie pirmauja jau 77:62.

A. Milaknis dar smeigia iš toli, žalgiriečiai jau galutinai pabėgo (83:65).

Kauniečia užbaigia sezoną pergalingai, ju rankose bronza. Tai kartu buvo ir paskutinis karjeros mačas Pauliui Jankūnui.

Trečias kėlinys: „Šiauliai-7bet“ 55:67 „Žalgiris“ (26:23, 14:21, 15:23)

Septyniais taškais iš eilės „Žalgiris“ pradeda trečiąjį kėlinį (51:40). Šiauliečiai bando vytis varžovus, tačiau akivaizdžiai trūksta ir jėgų.

„Žalgiris“ įpusėjus kėliniui pirmauja 55:45.

„Šiauliai-7bet“ nepasiduoda. Kelios geros atakos ir jie vėl šalia varžovų (49:55), bet galiausiai svečiai vėl susikrauna dviženklę persvarą (67:55).

Antras kėlinys: „Šiauliai-7bet“ 40:44 „Žalgiris“ (26:23, 14:21)

Kauniečiai sėkmingiau pradėjo antrąjį kėlinį. Po Pauliaus Jankūno taškų jie jau priekyje 27:26. „Žalgiris“ po truputį perima iniciatyvą. Jų spurtas 7-0 ir kauniečiai susikrauna septynių taškų persvarą (33:26).

Likus kelioms minutėms iki kėlinio pabaigos „Žalgiris“ išlaiko pranašumą prieš varžovus (41:33).

Šeimininkai puikiai sureagavo ir baigiantis kėliniui sugeba rezultatą sušvelninti. Donatas Sabeckis pataiko dvitaškį, o į pertrauką komandos išeina ilsėtis kauniečiams pirmaujant 44:40.

Pirmas kėlinys: „Šiauliai-7bet“ 26:23 „Žalgiris“

Mačo pabaigoje komandos apsikeičia taikliais metimais, o šiauliečiai pirmauja 5:4. Bet tada šeimininkai dukart pataiko iš toli ir K. Maksvyčiui tenka prašyti minutės pertraukėlę, šiauliečiams pirmaujant jau 12:4.

Įpusėjus kėliniui ir svečiai atsako rezultatyviomis atakomis, bet šiauliečiai vis dar priekyje 17:12.

Antroje kėlino pusėje „Žalgiris“ po Mareko Blaževičiaus dvitaškio jau visai šalia varžovų (18:20). Bet Šiaulių klubas itin rezultatyviame kėlinyje išlaiko pranašumą (26:23).