REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Beveik visiems yra tekę laukti eilėje į norimą muziejų. Ką darote, norėdami išvengti šio „malonumo“? Dalinamės skaitytojų ir asmenine patirtimi – kartu pabandysime išvengti ilgų eilių į muziejus ir truputį sutaupyti, rašo kelionių tinklalapis Makalius.lt.

REKLAMA
REKLAMA

Pats paprasčiausias būdas nestovėti kilometrinėje eilėje – įsigyti bilietus į pageidaujamą muziejų iš anksto muziejaus tinklalapyje. Pvz. įsigijus išankstinius bilietus į Anos Frank namus Amsterdame, Vatikano muziejų ir kitus galima su turimu bilietu keliauti tiesiai prie įėjimo. Tačiau verta atkreipti dėmesį, jog kai kuriuose muziejuose jums teks primokėti perkant bilietą internetu arba atvirkščiai – sutaupysite.

REKLAMA

Norėdami pakliūti į Paryžiaus Eifelio bokštą turėsite ne tik iš anksto pirkti bilietus, bet ir nurodyti atvykimo datą bei laiką. Tokiu būdu siekiama išvengti eilių ir nereikalingo laiko gaišimo, bet iš praktikos galime pasakyti, kad vis tiek šiokia tokia eilutė susidaro. Pasidomėkite, kuriuose muziejuose būtina turėti išspausdintą bilietą, o kur pakaks bilieto kodo ar tiesiog parodyti bilietą savo telefone.

Dar viena galimybė – miesto pasas. Pvz., su Paryžiaus muziejų kortele galima apsilankyti 60 muziejų, tarp jų ir Luvro bei d'Orsay muziejus, nestovint eilėse, panaši situacija su Londono pasu.

REKLAMA
REKLAMA

Dauguma keliaujančiųjų vis dar mano, kad į muziejus reikia ateiti prieš atidarymą, nebloga taktika, tačiau rytais dauguma muziejų priima dideles turistų grupes, todėl pavieniams lankytojams gali būti „ankštoka“. Jei muziejus nereikalauja visos dienos, geriausia atvykti pora valandų prieš uždarymą. Kai kurie muziejai veikia iki vėlaus vakaro, tad, jei nebijote baubų, užsukite pasižvalgyti kiek vėliau.

Grožiu viliojančias, didesnes bažnyčias geriausia lankyti mišių metu. Aišku, labai laisvai nesijausite, bet bent jau netrukdomi galėsite pažiopsoti į šalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kartais išvengti eilių padeda kombinuoti bilietai. Pvz., su vienu bilietu pateksite į Romos Koliziejų ir ant Palatino kalvos.

Rinkitės neturistinius ar mažiau lankomus objektus. Pvz., jei norite apžiūrėti miesto panoramą, nebūtina kilti į lankomiausios bažnyčios bokštą, pasidomėkite, pasidairykite, gal yra kitas pastatas, nuo kurio atsiveria ne ką mažiau stebinanti panorama?

Norite apsilankyti muziejuose nemokamai? Išsiaiškinkite, kada būna atvirų durų dienos ar nemokamos valandos. Šiuo atveju pavyks sutaupyti pinigų, bet vargu ar prasisuksite be eilių. Pvz., paskutinį mėnesio sekmadienį nemokamai pateksite į Vatikano muziejų, o štai Luvro muziejų aplankysite pirmąjį kiekvieno mėnesio sekmadienį. Barselonos Pikaso muziejuje nemokamai apsilankyti galima kiekvieną sekmadienį nuo 15:00 iki 18:00 valandos, Madrido Prado – šeštadieniais nuo 18:00 iki 20:00 valandos bei sekmadieniais nuo 17:00 iki 18:00 valandos.

Beje, ruduo, žiema bei ankstyvas pavasaris – puikus laikas vykti pasikultūrinti, nes dauguma turistų mėgsta keliauti vasarą.

Būkite išradingi ir apsvarstykite visas galimybes, tuomet pamatysite daugiau, ir parsivešite įdomių prisiminimų bei nuotraukų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų