Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Heh, idomiai parasinejai, kai kuriu detaliu nezinojau.
idomus video, viskas aiskiai parodyta bandymu. Saunu.
Cia ir girtam ezukui aisku , kad pagal sparno konfiguracija , tai yra pagal jo pasvirimo laipsni, apatine jo dalis ( is tikruju ji nera apatine , ji tokioje pozicijoje atsiduria kai vyksta priespriesinis, staciu kampu i ja bukreiptas oro judejimas ) sukuria didesni pasipriesinima,Todel ir vyksta "didesnis strigimas" sioje dalyje , kas paaiskina pakilimo jegos atsiradima.Kadangi oras daugiau energijos atiduoda atsiradusiasiam siame plote pasipriesinimui iveikti , sis srautas ir pasiekia sparnu pabaiga veliau negu virsutinis.Principas veiktu kitaip jeigu oras judetu ne statmenai priesais , bet beveik is virsaus .Tada sparna veiktu prispaudimo jega.
Pala, video rodo, jog profilis yra simterinis, o kalba apie greiciu skirtumus. Kas kiek domejosi aerodinamika, zino, jog keliama jega sukelia dvi priezastys: bernulio jega del vienpusio profilio isgaubtumo , del ko susidaro greiciu skirtumas, o kita priezastis sparno atakos kampas. Cia video pavaizduotas simetrinis profilis kur keliama jega susidaro tik del atakos kampo, o tuo tarpu kalba apie greiciu skirtumus kurie susidaro del vienpusiai isgaubto profilio. Atkreipkite demesi, kad profilis yra simetrinis, isgaubtas i abi puses. Todel straipsnio autorius sumaise pelus su grudais ir parase nesamone :)
Atrodo labai graziai ir suzinojau bent jau kazka naujo.
Iš tikrųjų sparnas veikia dar kitaip. Oras tarsi prilimpa prie viršutinės sparno dalies - toks reiškinys lietuviškai vadinamas medžiagos takumu. Toliau toks prilipęs oras dideliu greičiu palei viršutinį sparno paviršių lekia link užpakalinės sparno dalies, kuri nežymiai nukreipta truputį į apačią. Jau už sparno toks oras sudaro oro užuolaidą antram oro srautui, kuris teka per sparno apačią. Dėl to apatinėje sparno dalyje susidaro žymiai didesnis oro slėgis negu viršutinėje sparno dalyje ir slėgių skirtumas lėktuvą kelia aukštyn.
Iš tikrųjų geras eksperimentas, įdomus straipsnis.
Babinskis šaunuolis, šituo mitu tikėjau ir aš.
idomu suzinot kazko nauju, uzskaitau sita straipsni
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų