REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar dabar yra tinkamas metas keisti darbdavį? O gal geriau likti esamoje darbovietėje ir išspausti iš jos viską, kas geriausia? Šiomis dienomis geriausias kelias tobulėti – keisti darbovietes, rašo Time.com.

REKLAMA
REKLAMA

Prasidėjus recesijai, žmonės, turintys darbus, įsikabino į savo darbovietes. Net jeigu jose žmonės jautėsi nelaimingi, ieškoti darbo kitoje kompanijoje atrodė labai rizikinga. Visur galėjo staiga būti sumažintas žmonių skaičius.

REKLAMA

Dabar darbo rinka atsigavo, tad ieškant geresnių karjeros galimybių galima pagalvoti apie darbovietės keitimą. Tačiau kada iš tiesų reikia ieškoti kito darbo, o kada reikia pasilikti senoje darbo vietoje?

Kodėl reiktų ieškoti naujos darbovietės?

Galite greičiau sulaukti paaukštinimo ir gauti didesnį atlyginimą. Kartais geriausias būdas pakilti karjeros laiptais yra išeiti iš darbo. Apklausos rodo, kad 54 proc. žmonių tiki, kad karjeros galimybės yra svarbiau nei atlyginimas. Pirma darbo keitimo priežastis – nepakankamas darbuotojų tobulėjimas.

REKLAMA
REKLAMA

Norite pakeisti karjeros kryptį. Jei užsimanote grįžti į mokyklą ir siekti visiškai kitokios karjeros, tada yra prasminga išeiti iš darbo, jei tik galite sau tai leisti finansiškai. Tai ypač svarbu, jei jūsų įmonė negali jums pasiūlyti pozicijos jūsų pasirinktoje srityje.

Jūsų santykiai su bosu blogi. Jei jūs nesutariate su savo vadovu ir jau viską išbandėte, kad sukurtumėte stiprius darbinius santykius, tada geriausia būtų išeiti. Taip gali atsitikti, jei vadovai yra nepatikimi, prisiima nuopelnus už jūsų atliktą darbą arba tiesiog jūsų negerbia. Jūsų vadovas turi daug įtakos jūsų karjerai, tad jeigu ilgai nesutariate su vadovu, jis gali jums pakenkti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jūsų gyvenimo situacija pasikeitė. Jūs galite susituokti, susilaukti vaikų, įsigyti namą arba nuspręsti pradėti savo kompaniją. Jūsų atlyginimas ir pozicija gali nebeatitikti jūsų gyvenimo pokyčių ar siekių. Pavyzdžiui, jūsų žmonai gali reikti darbo reikalais persikelti į kitą miestą ar net šalį ir jei jums neišeina dirbti iš namų, tada reikia keisti darbą.

Kodėl reiktų likti senoje darbovietėje?

Turite suteikti savo darbdaviui ir darbui šansą. Apmokymai naujam darbui gali užtrukti šešis mėnesius. Jei jūs išeisite po metų, galbūt nebūsite išvis sukaupę patirties. Jei savo darbui neskirsite pakankamai laiko, jums niekada nepatikės svarbių projektų, kurie gali padėti jūsų karjerai.

REKLAMA

Atrodo blogai kas metus keisti darbą. Įmonės į jus neinvestuos, jei jos žinos, kad jūs dažnai pabėgate iš darboviečių. Jie ieško ištikimų darbuotojų, kurie galėtų tapti kita lyderių karta. Darbdaviai nepalankiai žiūri į gyvenimo aprašymus, kurie liudija šokinėjimą per darbus, nes tokie darbuotojai atrodo nepatikimi ir neryžtingi.

Gali būti labai sunku susirasti naują darbą. Kartais tiesiog reikia džiaugtis, kad turite darbą, nes daugybė žmonių tuo pasidžiaugti negali. Daugelis įmonių dabar nesamdo naujų žmonių, o energiją, kurią skiriate darbo paieškoms, geriau išnaudoti esamame darbe, kad jus labiau vertintų darbdaviai.

Reikės iš naujo kurti vidinį tinklą. Kai jūs dirbate įmonėje kelis metus, tampate gerai žinomas ir užmezgate daug ryšių. Dirbate su žmonėmis skirtinguose departamentuose, vietose, amžiaus grupėse ir pozicijose. Turėdami šį tinklą, tampate labiau vertinamas ir produktyvus. Kai pakeičiate darbovietę, reikia daug laiko ir energijos, kad tokį patį tinklą pastatytumėte iš naujo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų