Žūtbūtinę pergalę, atvedusią į NBA atkrintamąsias, iškovojo Jono Valančiūno atstovaujama Naujojo Orleano „Pelicans“ ekipa, kuri išvykoje rezultatu 105:101 (30:22, 26:24, 18:38, 31:17) įveikė Los Andželo „Clippers“ krepšininkus.

Vakarų konferencijoje 8-ą vietą užėmusi „Pelicans“ pirmajame atkrintamųjų rate iki keturių pergalių susikaus su pirmoje vietoje reguliarųjų sezoną baigusiu Fynikso „Suns“ klubu.

J. Valančiūnas pergalingame mače per 25 minutes pelnė 8 taškus (3/7 dvit., 0/2 trit., 2/4 baud. met.), atkovojo 9 kamuolius, kartą suklydo ir tris kartus pažeidė taisykles.

„Pelicans“ geriau pradėjo mačą, tačiau tikroji kova dar laukė po didžiosios pertraukos. Trečiąjį kėlinį „Clippers“ laimėjo net 20 taškų skirtumu ir prieš lemiamą ketvirtį jau pirmavo 81:70.

Bet „Pelicans“ surengė galingą atsaką, kai kėlinį pradėjo spurtu 14:4. Po to rezultatas visada buvo apylygis ir mačo nugalėtojas paaiškėjo tik pačioje pabaigoje.

Likus minutei „Pelicans“ pirmavo 103:99. Tada užvirė baudų metimų karuselė. Tiesa, ne visi jie buvo taiklūs. „Clippers“ prametė svarbias baudas, o paskutinėmis sekundėmis gero komandos draugo perdavimo sulaukęs J. Valančiūnas įkrovė kamuolį į krepšį ir įtvirtino komandos pergalę – 105:101.

Nugalėtojams Brandonas Ingramas surinko 30 taškų. C.J. McCollumas pridėjo 19.

Pralaimėjusiems Reggie Jacksonas ir Marcusas Morrisas įmetė po 27 taškus.

„Clippers“: Reggie Jacksonas (7 atk. kam., 8 rez. perd., 26 naud.) ir Marcusas Morrisas po 27, Normanas Powellas 17, Robertas Covingtonas 14 .

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 30, C.J. McCollumas 19 , Larry Nance'as (16 atk. kam.) ir Trey Murphy po 14, Jonas Valančiūnas 8.