26
Jokių šansų varžovams: „Atletico“ užtikrintai laimėjo Europos lygą (nuotr. SCANPIX)

UEFA Europos lygą laimėjo Madrido „Atletico“ futbolininkai. Ispanijos komanda varžybų finale Lione nepaliko jokių šansų Marselio „Olympique“, kurį nugalėjo 3:0 (1:0).

26

Pačioje rungtynių pradžioje gerą progą turėjo „Olympique“. Po puikaus Dimitri Payet perdavimo vienas prieš vartininką pabėgo, bet labai netiksliai smūgiavo Valere Germainas.

Marselio futbolininkai pirmąsias 20 minučių žaidė pranašiau, bet 21-ąją suklydo. Kamuolį perėmė, nuo varžovų paspruko ir įmušė Antoine’as Griezmannas.

32-ąją minutę vyriausiajam „Olympique“ treneriui Rudi Garcia teko keisti savo lyderį. D. Payet negalėjo tęsti rungtynių. Vietoje saugo aikštėje pasirodė 20-metis Maxime’as Lopezas.

49-ąją minutę „Olympique“ situacija dar labiau komplikavosi. Vėl nuo varžovų pabėgo ir pasižymėjo A. Griezmannas.

Antrajame kėlinyje neblogą galimybę turėjo Marselio komandos futbolininkas Kostas Mitroglou. Graikas, smūgiuodamas galva, pataikė į virpstą.

89-ąją minutę tašką rungtynėse padėjo „Atletico“ kapitonas Gabi, po perdavimo iš kairės įmušęs iš baudos aikštelės.

Prieš rungtynes

„Atletico“ į lemiamą kovą stos pajėgiausios sudėties. Neaišku, ar „Olympique“ gretose žais traumuoti Rolando, Bouna Sarras, Kostas Mitroglou ir šio sezono Europos lygoje pagal rezultatyvius perdavimus pirmaujantis Dimitri Payet.

Iki tol komandos susitikusios du kartus – 2008-aisiais Čempionų lygoje. Sykį „Atletico“ nugalėjo 2:1, kartą rungtynės baigėsi be įvarčių.

„Atletico“ Europos taurę laimėjo 1962-aisiais ir dusyk rungtyniavo finale (1963, 1986 metais). „Olympique“ lemiamus mačus dėl trofėjaus taip pat nesėkmingai žaidė du kartus (1999, 2004 m.).

Madrido komanda savo šalies lygoje rikiuojasi antra ir pretenduoja tapti Ispanijos vicečempione. Marselio ekipa Prancūzijoje užima ketvirtąją vietą.