Antradienį į dar vieną kovą dėl pusfinalio stojo Jungtinių Amerikos Valstijų ir Italijos rinktinės. Po apmaudaus pralaimėjimo lietuviams atsigavę amerikiečiai sutrypė italų viltis ir ketvirtfinalyje nugalėjo rezultatu 63:100.

Pirmuosius mačo taškus tik iš trečio karto pelnė Mikalas Bridgesas, o tuo pačiu atsakyti nepavyko buvusiam žalgiriečiui Achille Polonara. Prabėgus keturioms pirmojo kėlinio minutėms amerikiečiai priekyje buvo tik minimalia persvara (6:7).

Po Jaleno Brunsono tritaškio JAV išsiveržė į priekį (8:10), o po Tyrese’o Haliburtono tolimas metimas padėjo išsaugoti tokį atotrūkį (11:14).

Po pirmojo kėlinio komandas skyrė jau dviženklė persvara (14:24).

Antrajame kėlinyje pirmus taškus Joshas Hartas pelnė tik prabėgus dviem minutėms, o po to dar du pridėjo ir Gianpaolo Ricci (16:28). Net ir prabėgus daugiau nei pusei kėlinio komandos judėjo lėtai. 24 taškus pirmame ketvirtyje sukratę amerikiečiai kol kas buvo pridėję tik 7 taškus, o italai – 4 (18:31).

Likus dviem minutėms iki ilgosios pertraukos JAV jau turėjo triuškinančią persvarą (20:41), o Austino Reaveso dėjimo atotrūkis tik padidėjo ir prieš trečią kėlinį komandas skyrė 22 taškai (24:46).

Trečiajame kėlinyje Mikalas Bridgesas smeigė dar vieną gražų tritaškį, tačiau kiek per stipriai juo pasidžiaugė ir išprovokavo techninę pražangą, kuri padovanojo tašką Italijos komandai (29:55). Visgi ši pražanga amerikiečio nesustabdė ir jis pelnė dar tris taškus (31:60).

Prabėgus pusei kėlinio amerikiečiai pradėjo smagintis, nes italams metimai skriejo pro šalį, o atotrūkis padidėjo iki 32 taškų (36:68).

Brandonas Ingramas bandė amerikiečių dominavimą pratęsti įspūdingu dėjimu per Nicolo Melli, tačiau epizodo metu skaudžiai perrėžė italui veidą ir užsidirbo nesportinę pražangą (39:75).

Prieš paskutinį kėlinį komandas skyrė jau 39 taškai (44:83).

Ketvirtajame rungtynių ketvirtyje italai šiek tiek tirpdė sukrautą atstumą (51:86), tačiau po dviejų T. Haliburtono tolimų metimų persvara ir vėl sugrįžo į buvusią (53:92), o likęs laikas buvo tik formalumas.

JAV ir Italijos rungtynių analizę žiūrėkite:

JAV rinktinė: Mikalas Bridgesas 24 (4/6 tritaškių, 7 atk. kam.), Tyrese'as Haliburtonas 18 (6/8 tritaškių, 5 rez. perd.), Austinas Reavesas 12, Jalenas Brunsonas 9 (4 rez. perd.), Paolo Banchero (5 atk. kam.) ir Brandonas Ingramas po 8.

Italijos rinktinė: Simone Fontecchio 18 (2/8 tritaškių, 5 atk. kam.), Stefano Tonutas 11 (1/6 tritaškių, 5 rez. perd.), Marco Spissu 8 (2/7 tritaškių).

Italijos rinktinė pasaulio čempionate 81:67 nugalėjo Angolą, 87:82 pralaimėjo Dominikos Respublikai, 90:83 nugalėjo Filipinus. Antrajame etape Italija 78:76 nugalėjo Serbiją ir 73:57 nugalėjo Puerto Riką.

Tuo metu JAV rinktinė 99:72 nugalėjo Naująją Zelandiją, 109:81 įveikė Graikiją ir 110:62 sutraiškė Jordaniją. Antrajame etape 85:73 nugalėjo Juodkalniją ir 104:110 pralaimėjo Lietuvai.

Nu ekspertai didieji, ar verta buvo JAV aplošti.
Blyn,pikta net ziureti,22 taskus italai tesugebejo per puse rungtyniu sumesti,puolimas absoliuciai tuscias,gynyba kiaura,nors JAV zymiai prastesni nei buvo sekmadieni.Nemegstu svarstyti,kas butu,jeigu butu,bet blyn nelemtas tas sekmadienis,kai krito viskas,net absoliuciai akli trajakai,net griudamas Kuzmickas pro rankas trajaka paleido ir tas ikrito.Geriau butu buvusi juoda diena.
Treneriai, strategai prakišote koncentruodami žūtbūtinę pergalę su JAV. Žaidėjai vykdė nurodymus bet kokia kaina nugalėti rungtynėse , kuriose reikėjo pataupyti jėgas. Treneriai, treneriai... nuvylėte Lietuvą.