Šeštadienį Raudondvario dvaro teritorijoje įsikūrusiame sporto klube „Civinskų žirgai“ įvyko „Balsas.lt“ respublikinės žirgų jojimo varžybos, kuriose pagrindinę „Balsas.lt Taurę“ laimėjo tarptautinių jojimo varžybų dalyvis Irmantas Grikienis su žirgu Eimiu, o „Balsas.lt Mėgėjų taurę“ iškovojo Vaclovas Gumuliauskis su žirgu Porteriu.

Dėl pagrindinės „Balsas.lt Taurės“ varžėsi 16 stipriausių Lietuvos raitelių. Visą pusdienį lietus nesiliovė, buvo rudeniškai šalta, tačiau atrodė, kad čia lengvai pasiduoti neketina nė vienas. Sulig kiekviena rungtimi eikliųjų žirgų kanopos smigo vis giliau į smėlį, o šuoliai darėsi vis grakštesni ir  labiau užtikrinti. Bent vienas klaidingas šuolis kainavo plius keturis baudos taškus bei sugaištą laiką, ir galiausiai tai galėjo nulemti žemesnę vietą. Po atkaklios kovos trečioje vietoje liko Stasio Jaso ir Luito duetas, antroje – S. Jasas su žirgu Grandu, o „Balsas.lt Taurės“ laimėtoju tapo I. Grikienio ir Eimio duetas.

Žirgų jojimo varžybos 12 valandą prasidėjo „Medžioklės“ konkūru ir jame pergalę iškovojo tarptautinių varžybų prizininkė Elena Railienė su žirgu Brovka, įveikusi maršrutą per 55.99 sekundes. Šiame konkūre antras liko I. Grikienis su Eimiu (60.69), trečioje vietoje – Karolinos Vasiliauskaitės ir   Maikl Bubke duetas (63.55).

Apsiniaukęs ir lietingas oras neišgąsdino ne tik  šio sporto profesionalų, bet ir mėgėjų. Į „Mėgėjų taurės“ konkūrą susirinkę 20 įvairaus amžiaus raitelių išbandė savo jėgas didėjančio sunkumo konkūre su persirungimu. Jame raiteliai su žirgais turėjo peršokti iki 100 centimetrų aukščio kliūtis. 14 geriausių duetų pateko į konkūrą su persirungimu – turėjo peršokti 110 centimetrų aukščio kliūtis. Po šio kliūčių maršruto paaiškėjo „Balsas.lt Mėgėjų taurės“ laimėtojas – V. Gumuliauskis su žirgu Porteriu. Antroje vietoje liko Jūratė Civinskaitė su žirgu Wilona, trečią vietą užėmė Rolandos Girdžiūtės ir Liepos duetas.

Daugiau akimirkų ir kadrų iš žirgų varžybų žiūrėkite nuotraukose ir videoreportaže.