Svarbiausios nacionalinės plaukimo varžybos – Lietuvos čempionatas – prasidėjo. Beveik 350 šalies ir užsienio plaukikų per tris varžybų dienas Klaipėdos baseine išsidalins net 41 medalių komplektą.

Ketvirtadienio vakarinę sesiją pradėjo 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtis. Moterų grupėje nugalėjo Lenkijos atstovė Dominika Kossakowska (2:00.80), pranokusi savo tautietes Aleksandra Knop (2:02.18) ir Wiktorią Gusc (2:02.73). Vienintelė iš lietuvių A finale plaukė Marija Romanovskaja (2:06.16), užėmusi 6-ąją vietą.

Vyrų A finale auksą iškovojo Danas Rapšys (1:46.53), įtikinama persvara įveikęs lenkus Mateusz Chowaniec (1:48.46) ir nedaug nuo jo atsilikusį Kacper Majchrzak (1:48.58).

Moterų 100 m plaukimo krūtine finale geriausia buvo Kotryna Teterevkova. Vilnietė finišavo per 1 min. 7,87 sek. ir tapo čempione. K. Teterevkovai iki olimpinio A normatyvo, kuris šioje rungtyje siekia 1 min. 7,07 sek., pritrūko 0,8 sek. Antroji atplaukė Latvijos sportininkė Arina Sisojeva (1:09.79), o bronza atiteko Agnei Šeleikaitei (1:12.86).

Puikiai pasirodė ir ketvirtąją vietą užėmusi Karilė Ališauskaitė. Jaunoji plaukikė pagerino savo bendraamžių iki 13 metų rekordą – 1 min. 13,85 sek. Ankstesnis pasiekimas priklausė Smiltei Plytnykaitei (1:14.02).

Vyrų grupėje čempionu tapo Andrius Šidlauskas (59.94), vienintelis finale plaukęs greičiau nei per vieną minutę. Antras finišavo Giedrius Titenis (1:00.40), pranokęs lenką Marcin Stolarski (1:01.24). Arti asmeninio rekordo (1:01.99) buvo ir jauniausias finalo dalyvis Aleksas Savickas (1:02.07). Jis atplaukė penktas.

Moterų 100 m plaukimo nugara finale nugalėjo Lenkijos sportininkė Agata Naskret (1:01.24). Ugnė Mažutaitytė pirmavo po pirmųjų 50 m, tačiau stipresnį finišą parodė lenkų plaukikė. Nepaisant to, U. Mažutaitytei pavyko antrą kartą per dieną pagerinti Lietuvos moterų rekordą ir užfiksuoti 1 min. 1,60 sek. rezultatą. Bronzos medalį iškovojo nuo pagrindinių varžovių kiek atsilikusi Kazachstano atstovė Anastassiya Rezvantseva (1:04.80).

Analogišką vyrų rungtį laimėjo Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis Erikas Grigaitis (55.63), kuris pagerino savo asmeninį rezultatą. Jo komandos draugas Gytis Stankevičius (55.77) finišavo trečias ir vos 0,01 sek. nusileido sidabrą pelniusiam latviui Ģirts Feldbergs.

Neolimpinėje 50 m peteliške rungtyje tarp moterų greičiausia buvo Zofia Wozniak (27.41) iš Lenkijos. Sidabro medalis atiteko Radvilei Kerševičiūtei (28.78), o bronzą iškovojo estė Diana Kornet (29.33).

Vyrų grupėje čempionu tapo kazachstanietis Adilbek Mussin (23.75), įveikęs Deividą Margevičių (23.84) ir Adrian Jaskiewicz (24.25) iš Lenkijos. Finale taip pat plaukė ir šios rungties Lietuvos rekordininkas Tadas Duškinas (24.45). 2019 metais aktyvią sportinę karjerą baigęs plaukikas čia finišavo šeštas.

Moterų 200 m kompleksinio plaukimo finale čempionės titulą apgynė Smiltė Plytnykaitė. Vilniaus miesto sporto centro plaukikė šioje rungtyje buvo nepralenkiama – S.Plytnykaitė užfiksavo naują šalies merginų iki 15 metų rekordą – 2 min. 20,57 sek. Antroji finišavo Vytė Gelažytė (2:29.61), o trečia – Gabrielė Burokaitė (2:30.60).

Vyrų finale nugalėtojumi tapo lenkas Marcel Wagrowski (2:00.97). Jis aplenkė antrą vietą užėmusį Eimantą Milių (2:05.19) ir Nojų Skirutį (2:07.61).

Ketvirtadienio varžybas užbaigė mišri estafetė 4 x 100 m kompleksiniu būdu, kurią greičiausiai įveikė kauniečiai. Kauno plaukimo mokyklos pirmoji komanda (Erikas Grigaitis, Agnė Šeleikaitė, Radvilė Kerševičiūtė ir Tomas Sungaila) finišavo per 4 min. 6,84 sek. ir iškovojo aukso medalius. Antri buvo Vilniaus miesto sporto centro pirmosios komandos plaukikai (4:10.14), treti – Kauno plaukimo mokyklos antrosios komandos ketvertas (4:12.48).