• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žurnalo „Financial Times“ Maskvoje esantys korespondentai sudarė 25 Rusijos piliečių sąrašą, kuriuos kitais metais derėtų stebėti įdėmiau, kadangi šie investicinių bankų vadovai bei interneto kompanijų savininkai, gali tapti vienais įtakingiausių asmenų šalyje.

REKLAMA
REKLAMA

Politika

Aleksejus Navalnyj

Tinklaraštininkas, aktyvistas, antikorupcijos kovotojas Aleksejus Navalnyj yra pirmasis politikas Rusijoje, kuriam iškilti padėjo internetas. Internetinę jo politiko karjerą mažiausiai 15 dienų gali nutraukti kalėjimas, į kuris jam gresia už gruodžio 5 dieną surengtą protestą.

REKLAMA

A. Navalnyj (Scanpix nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)Aleksejus Navalnyj (Scanpix nuotr.)

Dmitrijus Rogozinas

D. Rogozinas yra nacionalistinių pažiūrų politinis veikėjas, 2003 metais įkūręs „Tėvynės“ partiją. Dėl smarkiai išaugusio populiarumo šalies viduje, jis buvo išsiųsta į užsienį, kur dirbo Rusijos ambasadoriumi NATO. Tačiau vieną dieną jis gali sugrįžti į Rusiją.

Dmitrijus Rogozinas (Reuters/Scanpix nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)Dmitrijus Rogozinas (Reuters/Scanpix nuotr.)

Vladislavas Surkovas

Buvęs reklamos agentūros vadovas, Vladislavas Surkovas yra Kremliaus propagandos mašinos juodasis princas. Kritikai jį pravardžiuoja „marionečių meistru“, kuris kuria politines partijas, per parlamento kanalus pasiekia reikiamų įstatymų priėmimą ir nurodinėja šalies televizijai, ką ir kada ji turėtų sakyti. Tačiau, ar jis prarado savo formą? Po gruodžio 4 parlamento rinkimų kilę neramumai parodė, kad Rusijos gyventojams jau atsibodo V. Surkovo siūloma „suverenios demokratijos“ versija.

REKLAMA
REKLAMA

Surkovas (nuotr. blogspot.com)Vladislavas Surkovas (nuotr. blogspot.com)

Žurnalistika/tinklaraščiai/agitacijos

Antonas Nosikas

A. Nosikas, vienas iš populiariausių ir įtakingiausių Rusijos tinklaraštininkų, yra vadinamas Rusijos „tinklaraščių tėvu“. Jis yra valdančios interneto kompanijos SUP žiniasklaidos direktorius. Kompanijai priklauso populiariausia šalies tinklaraščių platforma „LiveJournal“.

Antonas Nosikas (vilianov.com nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)Antonas Nosikas (vilianov.com nuotr.)

Sergejus Kanevas

S. Kanevas, tiriamųjų nusikaltimų reporteris dienraštyje „Novaja Gazeta“, tapo žinomu, kai atliko tyrimą apie korupciją Rusijos policijoje. Po to jis tapo nepageidaujamu asmeniu tarp policijos pareigūnų, kurie nori, kad šalyje neliktų įstatymo viršenybės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Olegas Kašinas

Dienraščio „Kommersant“ korespondentas Olegas Kašinas pateikė tiriamosios žurnalistikos pavyzdį, kai pradėjo tirti Kremliaus remiamas jaunimo grupuotes. Šis tyrimas greičiausiai tapo priežastimi, dėl ko 2010 metų lapkričio mėnesį jis buvo smarkiai sumuštas. Užpuolikai taip ir liko nesučiupti.

O. Kašinas (nuotr. SCANPIX) (nuotr. Balsas.lt)Olegas Kašinas (nuotr. SCANPIX)

Tania Lokšina

„Human Rights Watch“ atstovė Tania Lokšina yra viena iš iškiliausių žmogaus teisių gynėjų Rusijoje. Jai pavyksta pritraukti visuomenės dėmesį dėl plačiai ignoruojamo konflikto Kaukaze. T. Lokšinai netgi pavyko priversti Holivudo aktorę Hilary Swank atsiprašyti po to, kai ji apsilankė Čečėnijos prezidento Ramzano Kadyrovo gimtadienio šventėje.

REKLAMA

Igoris Kaliapinas

2000 metais Igoris Kaliapinas įsteigė Nižnij Novgorodo komitetą prieš smurtą. Komitetas tapo vienu iš veiksmingiausių žmogaus teisių gynimo nevyriausybinių organizacijų Rusijoje, apsiimdama tirti Kaukaze saugumo pajėgų organizuojamų žmonių pagrobimų, kankinimų ir nužudymų bylas, kurių vietiniai aktyvistai nedrįsta apsiimti. Komiteto atliktas darbas buvo pavaizduotas dokumentiniame filme ir neseniai parodytas per valstybinį televizijos kanalą NTV. Neabejotina, kad prieš parodant filmą, jis turėjo praeiti griežtą cenzūrą.

REKLAMA

Katia Bermant

Vaikų širdies fondo vadovė Katia Bermant sėkmingai pritraukė lėšų šimtams gydymo reikalaujantiems vaikams. Daugeliu atveju ji pati organizavo keliones į užsienyje esančias medicinos įstaigas.

Katia Bermant (ft.com nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)Katia Bermant (ft.com nuotr.)

Jevgenija Čirikova

Jevgenija Čirikova išgarsėjo tuo, kad suorganizavo protestuotojų judėjimą prieš greitkelio tiesimą per saugomą Chimki mišką. Ji priklauso jaunajai politinių lyderių kartai bei vaidino svarbų vaidmenį neseniai Rusijoje po parlamento rinkimų įvykusiuose protestuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jevgenija Čirikova (ft.com nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)Jevgenija Čirikova (ft.com nuotr.)

Pramogų pasaulis

Ksenija Sobčiak

Rusiškoji Paris Hilton iš profesionalios įžymybės tapo politine žurnaliste. Spalio mėnesį ji nustebino socialinio tinklapio „Twitter“ lankytojus, kuomet sugėdino Kremliaus jaunimo grupuotės „Naši“ lyderį. K. Sobčiak sutiko jį prabangiame Maskvos restorane ir paklausė, kaip jis, gaudamas menką valstybinį atlyginimą, gali sau leisti valgyti austres.

Ksenija Sobčiak (nuotr. SCANPIX)Ksenija Sobčiak (nuotr. SCANPIX)

Valerija Gai Germanika

27-erių Valerija Gai Germanika yra viena jauniausių ir radikaliausių Rusijos režisierių. Jos filmas „Visi miršta, išskyrus mane“, kuris buvo nufilmuotas beveik vien tik su mėgėjiška filmavimo kamera, sulaukė pripažinimo 2008 metų Kanų filmų festivalyje

REKLAMA

Valerija Gai Germanika (Wikimedia Commons nuotr. )Valerija Gai Germanika (Wikimedia Commons nuotr. )

Aleksejus Popogrebskis

Filmo „Kaip aš praleidau šią vasarą“ režisierius Aleksejus Popogrebskis, anot žurnalo „Variety“, pamažu tampa vienu talentingiausių, išskirtinių ir potencialiai tinkamu eksportui Rusijos režisieriumi.

Aleksejus Popogrebskis (nuotr. SCANPIX)Aleksejus Popogrebskis (nuotr. SCANPIX)

Vasilijus Barchatovas

Vos 28-erių Vasilijus Barchatovas jau yra pastatęs daugiau kaip 10 operų. 2009 metais jo pastatyta opera „Broliai Karamazovai“ Rusijoje gavo prestižinį Auksinės kaukės apdovanojimą.

REKLAMA

Konstantinas Čudovskis

Nors 29-erių dirigentas Konstantinas Čudovskis jaunystėje neturėjo jokių muzikinių mokymų, tačiau jis jau tapo žinomu veidu Maskvos Helikono operoje ir kitur.

Maratas Guelmanas

Maratas Guelmanas yra meno galerijos direktorius ir kultūros antrepreneris. Neseniai jis pradėjo vykdyti projektą, kurių siekiamą kultūra atgaivinti Rusijos pramoninius kraštus. Bendraudamas su Permės gubernatoriumi, mieste jis įsteigė galerija, teatrus bei pradėjo rengti kultūros festivalius. Panašu, kad jo pastangos pasiteisina – Permės miesto gyventojų skaičius ir vėl auga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daša Žukova

Rusijos milijardieriaus Romano Abramovičiaus aukštuomenės partnerė Daša Žukova pastebimai prisidėjo prie modernaus meno plėtros Maskvoje, įsteigdama Šiuolaikinės kultūros garažo centrą. Šią trijų metų senumo nepelno siekiančią organizaciją finansuoja jos pačios vadovaujamas Iris fondas.

Daša Žukova (nuotr. SCANPIX)Daša Žukova (nuotr. SCANPIX)

Verslas

Arkadijus Voložas

1997 metais įkurto interneto paieškos portalo „Yandex“ vadovas Arkadijus Voložas priklauso augančiai Rusijos verslininkų grupei, kurie savo turtus sukaupė iš naujausių technologijų ir inovacijų. Šiais metais jis debiutavo žurnalo „Forbes“ sudarytame turtingiausių Rusijos gyventojų sąraše. Praėjus vos kelioms savaitėms po šio sąrašo paskelbimo, Niujorko vertybinių popierių biržoje priminio akcijų siūlymo visuomenei metu populiariausias Rusijos tinklapis sugebėjo pritraukti 1,3 mlrd. JAV dolerių.

REKLAMA

Sergejus Belousovas

Sergejus Belousovas yra debesų kompiuterijos programinę įrangą kuriančios kompanijos „Parallels“ valdybos pirmininkas. Jis yra vienas iš grupelės verslininkų, bandančių nutiesti tiltus tarp Rusijos ir Silicio slėnio.

Jurijus Solovjovas

Jurijus Solovjovas yra naujo milžino Rusijos investicinėje bankininkystėje „VTB Capital“ vadovas. Jis yra nusipelnęs strateginis aiškiaregys, sugebėjęs prisivilioti geriausius talentus iš tokių konkurentų kaip „Deutsche Bank“.

Jevgenijus Kasperskis ir Natalija Kasperskaja

Buvusi santuokinių pora vis dar palaiko artimus ryšius – Jevgenijus Kasperskis yra antivirusinės programinės įrangos kūrėjos „Kaspersky Labs“ vadovas, o Natalija Kasperskaja eina kompanijos valdybos pirmininkės pareigas. Maskvoje įsikūrusios bendrovės vertė šiais metais siekė 1 mlrd. JAV dolerių ir ji ketina aplenkti tokius JAV konkurentus kaip „Symantec“ ir „McAfee“.

REKLAMA

 J. Kasperskis (nuotr. SCANPIX) (nuotr. Balsas.lt) Jevgenijus Kasperskis (nuotr. SCANPIX)

Genadijus Timčenko

Genadijus Timčenko yra vienas iš paslaptingasis naftos prekybos kompanijos „Guvnor“ vadovų. Dar 2003 metais kompanija buvo nežymi rinkos veikėja, tačiau įgaudama vis daugiau priėjimo prie anksčiau „Gazprom“ kompanijai priklausiusių finansinių turtų, jis sugebėjo smarkiai iškilti. G. Timčenka taip pat yra vienas iš populiariausių Rusijos dienraščių ir televizijos kanalo „Ren TV“ valdančios kompanijos „National Media Group“ vadovų.

Arkadijus Rotenburgas

Arkadijus Rotenburgas yra buvęs Rusijos premjero Vladirmiro Putino dziudo partneris. Jis valdo energijos paslaugų kompaniją „Stroygazmontaž“, kuriai už 12 mlrd. JAV dolerių yra pavesta nutiesti didžiąją dalį „Šiaurės srauto“ dujotiekio į Vokietiją. Jis taip pat yra vienas iš statybų grupės „Mostrotrest“ vadovų. Grupė laimėjo pelningą kontraktą išvystyti Sočio miestą, kuriame 2014 metais vyks žiemos olimpinės žaidynės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų