54
„Žalgirio“ ir „Fenerbahče“ rungtynių momentai. (nuotr. Eriko Ovčarenko)

Puikią kovą pademonstravęs Kauno „Žalgiris“ (2/9) Eurolygoje iškovojo antrą pergalę, kai namuose 86:75 16:18, 22:11, 26:30, 22:16) įveikė Stambulo „Fenerbahče“ (3/8) komandą.

54

Emocingame mūšyje sunkiai sulaikomas buvo dar vieną solidų mačą sužaidęs Edgaras Ulanovas. Puolėjas per 26 minutes surinko 18 taškų, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Jo sąskaitoje iš viso 21 naudingumo balas. Puolėjas buvo tas žaidėjas, kuris svarbiu momentu pataikė iš toli, o iš viso mače sumetė tris iš keturių tolimų metimų.

Žalgiriečiai mače parodė itin didelį kovingumą, atsilikinėjo tik pirmajame kėlinyje. Vėliau neleido varžovams priartėti bei lemiamu momentu neklysdavo.

Po rungtynių kalbėjęs E. Ulanovas tikino, kad smagu pratęsti dvigubą Eurolygos savaitę pergale, kartu prasitarė apie paties gerėjantį žaidimą.

„Smagu pradėti rinkti pergales nuo dvigubos savaitės. Antradienį minėjau, kad laimėti antrąsias rungtynes visada būna sunkiau. Nuo pat rungtynių eigos jautėme kraujo kvapą, norą kovoti ir tikėjimą. Tikėjome, kad galime laimėti ir einame teisingu keliu. Pirmoje pusėje gerai žaidėme gynyboje, o trečiajame kėlinyje atrodėme prastai.

Žinojome, kad ir varžovai bus motyvuoti, o mums koją kišo ir greitai susirinktos pražangos. Akcentavome kėlinio svarbą, žinojome, kad jie išeis susikoncentravę, – po rungtynių kalbėjo E.Ulanovas.

Rungtynės buvo prieš buvusią komandą, bet nebuvo jokių draugysčių prieš rungtynes. Pokalbiai vyko tik po jų?

Jei atvirai, „Fenerbahče“ atvyko į Kauną trečiadienį, aš buvau su daug kuo susitikęs iš jų. Jie turėjo treniruotę iškart po mūsų, tai daug laiko likau arenoje ir bendravau su buvusiais komandos draugais, tiek su trenerių štabo nariais.

Tikrai nebuvo lengvas išsiskyrimas su šia komanda, nes aš buvau prisirišęs prie kai kurių žmonių ten ir turėjome tikrai gerą ryšį. Tas jausmas vis tiek buvo, kad žaidžiu prieš buvusią komandą. Iš kitos pusės, per daug to nesureikšminau. Pernai buvo sunkiau žaisti prieš „Žalgirį“. Vakar jau koncentravausi rungtynėms.

Gal ir gerai, kad jie anksčiau atvyko ir galėjau pasikalbėti, o paskui buvo dvi dienos ruoštis rungtynėms. Šiandien po rungtynių paspaudėm tik rankas ir palinkėjom sėkmės. Fantastiški žmonės yra šioje komandoje.

Puikios dvi paskutinės rungtynės. Kas padėjo atsitiesti ir demonstruoti tokį žaidimą?

Gyvenimas ne rožėmis klotas. Būna pakilimų ir nuopuolių. Svarbiausia – neužriesti nosies, kai gerai sekasi ir nepasiduoti, kai nesiseka. Laikytis ir visuomet būti savimi. Bet gero žaidimo nesureikšminu, stengsiuosi ir toliau, nes komandos pasiekimai netenkina ne tik vadovybės, bet ir manęs pačio.

Kiek reikia atsiriboti nuo žmonių, nuomonių per tą sunkų laikotarpį? Ir kaip tai pavyksta?

Turi savo žmonių ratą, kuriais visada pasitiki: šeima, artimiausi draugai, kurie tau visuomet sakys tiesą. Aš suprantu, kada yra blogai ir pats save kritikuoju. Kai būna blogai, suprantu, aš ir kritikuočiau. Čia viskas yra normalu, bet galiausiai atsiremi į artimiausius žmones. Dabar laimėjome dvi rungtynes – gerai, jei kitas pralaimėsime, viskas bus pamiršta, taip ir eina sezonas po sezono.

Ar buvo situacijų, kad buvę komandos draugai žino silpnąsias jūsų vietas ir labiau rizikuoja tam tikrose situacijose?

Manau, kad taip, galima sutikti. Aš pats ir žinau stiprybes tų žmonių. Žinoma, bandė rizikuoti momentais. Tai yra visiškas pagrindas, ką daro visos Eurolygos komandos. Skautingas veikia stipriai šiais laikais ir stengiamasi uždaryti stiprias vietas. Bet pavyko užpulti, pataikyti metimus, nusiimti kamuolius. Kartais žinojimo neužtenka, vis tiek pavyksta gerai sužaisti, nors ir būna žinomos stiprios vietos.

Kaip būtų galima pakomentuoti Manto Kalniečio pasirodymą?

Matėt jūs tą perdavimą į nugarą tokiu momentu? Aš jam ir po rungtynių pasakiau, žmogus labai mėgsta rizikuoti ir žaisti su ugnimi. Paskui pasitaisė pataikydamas tritaškį. Kai Mantas taip pataiko tritaškius, rankos visiems atsiriša dar labiau. Aikštelė išsiplečia, ateina daugiau pagalbos iš varžovų. 11 rezultatyvių perdavimų, tikrai Mantas turėjo geras rungtynes. Svarbiausia, momentais protingos pražangos gynyboje. Galbūt jam sunku spausti varžovų mažiukus, bet su patirtimi tikrai priima gerus sprendimus, laiku padaro pražangas.

Po nesėkmės „Rytui“ ir pokalbio su sirgaliais, manote tai padėjo?

Tokie dalykai visada padeda. Svarbiausia, kad fanai suprastų. Jie yra labai didelė dalis mūsų komandos. Mes gerbiame kiekvieną jų nuomonę ir žodį. Toks palaikymas ir ypač tokiu sudėtingu metu labai padeda komandai, džiaugiamės, kad turime tokius fanus ir kuriame istoriją kartu.