Sekmadienį Maniloje buvo sužaistos paskutinės ir pačios svarbiausios planetos pirmenybių rungtynės. Nervų karą rungtynių pabaigoje laimėję vokiečiai 83:77 palaužė Serbiją ir pirmąkart šalies istorijoje tapo pasaulio čempionais.

Vokietija pirmą kartą šalies istorijoje tapo pasaulio čempionais. Šių istorinių rungtynių naudingiausiu žaidėju tapo Franzas Wagneris, kuris pelnė 19 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų.

Pirmuosius taškus tritaškiu pelnė Stefanas Jovičius, o dar du taškus pridėjo Nikola Jovičius gražiu dėjimu (0:5). Visgi Franzo Wagnerio ir Denniso Schroderio dvitaškiai neleido serbams atitrūkti (4:5).

Prabėgus vos 2 minutėms traumą patyrė serbas Ognjenas Dobričius ir medikų buvo palydėtas į rūbinę.

Įpusėjus pirmajam kėliniui Danielio Theiso taškai išvedė Vokietiją į priekį, tačiau iškart po to Bogdanas Bogdanovičius taikliai smeigė iš toli ir serbai vėl buvo priekyje (14:16).

Aleksa Avramovičiaus paskutinis kėlinio metimas iš toli buvo netaiklus, o po pirmojo kėlinio komandas skyrė tik 3 taškai (23:26).

Franzo Wagnerio taškai antrojo kėlinio pradžioje priartina vokiečius prie varžovų, o dar du Isaaco Bonga taškai rezultatą beveik sulygina (27:28).

Iš varžovų kamuolį perėmęs F. Wagneris išprovokuoja pražangą prie tritaškio linijos, šis pridėjo ir tris taiklius baudų metimus, tačiau serbai nieko nelaukę pelnė tris taškus ir vėl susigrąžino minimalią persvarą (30:31).

Likus mažiau nei pusei antro ketvirčio komandos ir toliau žengė koja kojon (38:37). B. Bogdanovičius taikliu tritaškiu išvedė Serbiją kiek labiau į priekį, o tai pareikalavo Gordie Herberto minutės pertraukėlės (38:42).

D. Schroderis taikliai šveitė iš toli ir išvedė vokiečius į priekį (43:42). Likus pusei minutės F. Wagneris stumtelėjo A. Avramovičių, tačiau teisėjai po peržiūros užfiksavo paprastą pražangą.

D. Schroderis dėjimu vėl persveria rezultatą į vokiečių pusę, tačiau B. Bogdanovičius baudomis vėl išlygino rezultatą ir į pertrauką komandos išėjo lygiu rezultatu (47:47).

Trečiasis kėlinys prasidėjo lėtai. Pirmuosius taškus pelnė D. Schroderis, tačiau B. Bogdanovičius taip pat atsakė tuo pačiu pataisydamas Nikola Milutinovo metimą ir rezultatas vėl tapo lygus (49:49).

Įpusėjus trečiam kėliniui komandos vis dar žaidė klampiai ir kėlinio rezultatas buvo 8:6. B. Bogdanovičius tritaškiu bandė išvesti Serbiją į priekį, tačiau jo bandymas buvo nesėkmingas (55:53).

Po N. Milutinovo techninės pražangos D. Schroderis Vokietiją išveda į priekį jau 7 taškais, o vėliau I. Bonga prideda dar du taiklius baudų metimus ir persvara išauga iki 9 taškų (62:53). Prieš lemiamą kėlinį komandas skyrė 12 taškų (69:57).

Lemiamą kėlinį A. Avramovičius atidarė efektingu dėjimu, tačiau M. Wagneris taip pat pridėjo du taškus ir sugrąžino rezultatą ten, kur jis buvo (71:59).

Paskutiniame ketvirtyje užvirė tikrų tikriausia kova, kai kiekvienas krepšininkas aukojo save ir visas savo jėgas dėl kiekvieno kamuolio. Likus penkioms minutėms iki rungtynių ir pasaulio čempionato pabaigos vokiečiai vis dar išlaikė saugų atstumą (73:66).

Likus 39 sekundėms M. Guduričiaus baudų metimai mažino skirtumą iki dviejų taškų, bet po 18 sekundžių labai svarbius taškus įmetė D. Schroderis (81:77).

Kitoje atakoje A. Avramovičius buvo netikslus ir per 13 sekundžių Vokietija aukso medalių nepaleido.

Vokietjos rinktinė: Dennis Schroderis 23 (6/10 dvit.), Franzas Wagneris 19 (7 atk. kam.), Johannesas Voigtmannas 12 (7 atk. kam.), Moritzas Wagneris 8 (4 atk. kam.), Isaac Bonga 7, Andreas Obstas 7, Danielius Theis 2 (4 atk. kam.).

Serbijos rinktinė: Aleksa Avramovičius 21, Bogdanas Bogdanovičius 17 (5 rez. perd.), Filipas Petruševas 10 (4 atk. kam.), Nikola Jovičius 9 (7 atk. kam.), Vanja Marinkovičius 9, Stefanas Jovičius 3, Dejanas Davidovac 2.