Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lietuvos laiku buvo perrrašyta mūsų šalies krepšinio istoriją. Rekordinio šou surengusio Domanto Sabonio atstovaujamas Indianos „Pacers“ (15/25) klubas savo aikštėje 125:113 (33:27, 28:25, 29:34, 35:27) pranoko Jutos „Jazz“ (28/12) komandos krepšininkus.

D. Sabonis mače per 37 minutes pelnė 42 taškus (15/18 dvit., 3/4 trit., 3/4 baud.), atkovojo 6 bei perėmė 1 kamuolį, dar atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, tris kartus suklydo ir du sykius prasižengė.

Aukštaūgis pagerino iki šiol Linui Kleizai priklausiusį lietuvių rezultatyvumo rekordą NBA lygoje, kurį pastarasis buvo pasiekęs dar 2008-aisiais metais, kai atstovaudamas Denverio „Nuggets“ surinko 41 tašką.

42 taškai, žinoma, yra ir nuo šiol paties D.Sabonio rezultatyviausias pasirodymas karjeroje.

„Nemaniau, kad tai bus mano karjeros rungtynės. Tiesiog dariau savo darbą, stengiausi padėti komandai. Galvojau, jeigu žaisiu savo žaidimą, geri dalykai tikrai nutiks. Šiandien buvo mano diena, bet sezonas ilgas, reikia ir toliau žaisti gerai“, – po istorinio pasirodymo sakė D. Sabonis.

Na, o mače Indianos ekipa puikiai žaidė pirmoje pusėje, tačiau po pertraukos „Jazz“ ėmė artėti ir galiausiai atsilikinėjo vos tašku 69:70.

Vis dėlto solidesnis ketvirtasis kėlinys leido „Pacers“ pabėgti. Po D. Sabonio ir L. Stephensono metimų susikrovė dviženklę persvarą bei pergalingą pranašumą išlaikė iki mačo pabaigos.

Prie „Pacers“ šios nakties pergalės svariai prisidėjo Lance`as Stephensonas ir Duane Washingtonas, abu pelnę po 16 taškų.

Pralaimėjusiems Donovanas Mitchellas įmetė 36 taškus.

„Pacers“: Domantas Sabonis 42 (6 atk. kam., 43 naud.), Duane Washingtonas ir Lance'as Stephensonas (14 rez. perd.) po 16, Justinas Holiday 15, Chrisas Duarte 9.

„Jazz“: Donovanas Mitchellas 36 (9 rez. perd.), Bojanas Bogdanovičius 21, Jordanas Clarksonas 18, Mike'as Conley 9 (7 rez. perd.), Hassanas Whiteside'as (8 atk. kam.) ir Royce'as O'Neale'as  po 8.