Praėjusią naktį pakilus jau 64-ojo NBA sezono uždangai daugelio žvilgsnis nukrypo ne tik į lygos arenas, bet ir į jos metraščius, fiksuojančius visus svarbiausius ir skambiausius atskirų krepšininkų bei komandų rekordus.

Galima net neabejoti, kad naujų įspūdingų pasiekimų bus ir šiemet. Tuo labiau, kad pavyzdžių toli ieškoti nereikia: pernai Denverio „Nuggets“ puolėjas Carmelo Anthony per mačo su Minesotos „Timberwolves“ trečiąjį kėlinį pelnė net 33 taškus ir pakartojo absoliutų NBA rekordą.

Taigi siūlome prisiminti kelis įdomiausius NBA lygos, įkurtos 1946 metais, rekordus ir pasvarstyti, ar juos šį sezoną kas nors pagerins.

Žaidėjai:

Daugiausiai nepataikytų baudos metimų per rungtynes: 2000 m. gruodžio 8 d. Shaquille'as O'Nealas (Los Andželo „Lakers“) mače su Sietlo „SuperSonics“ prametė pro šalį visus 11 -a baudų metimų.

Daugiausia taškų per vienas rungtynes: 1962  m. kovo 2 d. Filadelfijos „Warriors“ vidurio puolėjas Wiltas Chamberleinas dvikovoje su Niujorko „Knicks“pelnė net 100 taškų.

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų: 1990 m. gruodžio 30 d. Scottas Skilesas iš Orlando „Magic“ per dvikovą su Denverio „Nuggets“ atliko net 30 rezultatyvių perdavimų.

Daugiausiai blokuotų metimų: 1973 m. spalio 28 d. Elmore'as Smithas iš Los Andželo „Lakers“ blokavo net 17 varžovų iš Portlando „Trail Blazers“ metimų.

Daugiausiai atkovotų kamuolių: 1960 m. lapkričio 24 d. Wiltas Chamberleinas („Filadelfijos „Warriors“ ) mače su Bostono „Celtics“ sugriebė net 55 atšokusius kamuolius.

Daugiausiai taškų per kėlinį: 1978 m. balandžio 9 d. George'as Gervinas „(San Antonijaus „Spurs“) ir 2008 m. gruodžio 10 d. Carmelo Anthony (Denverio „Nuggets“ ) per kėlinį įmetė net po 33 taškus.

Daugiausiai taškų per pratęsimą: 2006 m. gruodžio 17 d. Gilbertas Arenas (Vašingtono „Wizards“) per pratęsimą su Los Andželo „Lakers“ klubu surinko net 16 taškų.

Daugiausiai tritaškių per rungtynes: 2003 m. sausio 7 d. Kobe Bryantas („Los Andželo „Lakers“) ir 2005 m. kovo 13 d. Donyellas Marshellas (Toronto „Raptors“) pataikė net po 12 tritaškių.

Greičiausia diskvalifikacija: 1997 m. gruodžio 29 d. Bubba Wellsas iš Dalaso „Mavericks“ mače su Čikagos „Bulls“ aikštėje išbuvo vos 3 minutes ir buvo nubaustas diskvalifikacine pražanga.

Komandos:

Ilgiausios rungtynės: 1951 m. sausio 6 d. Indianapolio „Olympians“ ir Ročesterio „Royals“ mačą tik po šešių pratęsimų 75:73 laimėjo šeimininkai.

Daugiausiai taškų per rungtynes: 1983  gruodžio 13 d. Detroito „Pistons“ krepšininkai po trijų pratęsimų palaužė Denverio „Nuggets“ ekipą rezultatu 186:184.

Nerezultatyviausios rungtynės: 1955 metų vasario 27 d. Bostono „Celtics“ įveikė Milvokio „Hawks“ 62:57 (iš viso – 119 taškų).

Daugiausiai taškų per pirmą rungtynių pusę: 1990 m. lapkričio 10 d. Fynikso „Suns“ per pirmus du dvikovos su Denverio „Nuggets“ klubu kėlinius surinko net 107 taškus.

Mažiausiai taškų per rungtynes: 1999 m. balandžio 10 d. Čikagos „Bulls“ per akistatą su Majamio „Heat“ pelnė vos 49 taškus.

Mažiausiai taškų per kėlinį: 1997 m. balandžio 6 d. Dalaso „Mavericks“ į Los Andželo „Lakers“ krepšį ir 2004 m. vasario 8 d. „Golden State Warriors“ į Toronto „Raptors“ krepšį sukrapštė vos po 2 taškus.

Mažiausia taškų per pratęsimą: 0. Taškų per papildomas 5 min. per visą NBA istoriją nepavyko surinkti net aštuoniems skirtingiems klubams („Rockets“, „Lakers“, „Sonics“, „Pacers“, „Nuggets“, „Bullets“, „Pacers“, „Clippers“).

Didžiausia pergalė per pratęsimą: 1983 metų sausio 22 d. Portlando „Trail Blazers“ žaidėjai pranoko Hiustono „Rockets“ net 17:0 (bendras rezultatas – 113:96).

Pergalė didžiausiu skirtumu: 1991 m. gruodžio 17. Klivlendo „Cavaliers“ nušlavė Majamio „Heat“ ekipą net 68 taškais – 148:80.

Mažiausiai klaidų per rungtynes: 2006 m. balandžio 1 d. Milvokio „Bucks“ prieš Indianos „Pacers“ ir 2009 m. kovo 19 d. Klivlendo „Cavaliers“ prieš Portlando „Trail Blazers“ per 48 min. suklydo tik po 2 kartus.

Didžiausio deficito panaikinimas 4 kėlinyje: 1977 m. lapkričio 25 d. Milvokio „Bucks“ krepšininkai mače su Atlanta „Hawks“ likus 8 min. 43 sek. atsiliko net 29 taškais, bet spurtavo 35:4 ir išplėšė pergalę rezultatu 117:115.

Geriausias pergalių balansas namų rungtynėse: 1985-1986 m. sezone Bostono „Celtics“ savo aikštėje laimėjo net 40 mačų, o suklupo tik vieną kartą.

Ilgiausiai nenutrūkusi pergalių serija: nuo 1971 m. lapkričio 5 d. iki 1972 m. sausio 7 d. Los Andželo „Lakers“ žaidėjai žygiavo pergalingai net 33 mačus iš eilės.

Ilgiausia pralaimėjimų serija: 1982 m. Klivlendo „Cavaliers“ iš eilės pralaimėjo net 24 rungtynes.

Geriausias sezono startas: 1948 m. Vašingtono „Capitols“ ir 1993 m. Hiustono „Rockets“ klubai laimėjo net po 15 pirmų sezono rungtynių.

Blogiausias sezono startas: 1988 m. Majamio „Heat“ ir 1998 m. Los Andželo „Clippers“ ekipos pralaimėjo net po 17 pirmų sezono rungtynių.

Daugiausiai kartų NBA čempionais tapo Bostono „Celtics“ krepšininkai. Jie triumfavo net 17 kartų.

Daugiausiai kartų NBA finale žaidė Los Andželo „Lakers“. Jie tai darė net 30 kartų.