Antrąją pergalę iš eilės Italijos krepšinio pirmenybių finalo rungtynėse iškovojo ir serijoje iki keturių pergalių 2:0 pirmauja reguliariojo sezono nugalėtojas bei čempiono titulą ginantis Rimanto Kaukėno bei Kšyštofo Lavrinovičiaus Sienos „Montepaschi“ klubas, ketvirtadienį namuose 85:82 (24:18, 24:20, 19:16, 18:28) įveikęs Romos „Lottomatica“ komandą.

Pirmąsias serijos rungtynes „Montepaschi“ krepšininkai antradienį namuose laimėjo 85:73 (19:22, 24:17, 18:16, 24:18).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs Rimantas Kaukėnas pelnė 19 taškų, perėmė 3 kamuolius, keturis kartus suklydo ir dusyk prasižengė. Per 23 minutes lietuvis pataikė abu tritaškius, 4 dvitaškius iš 6 bei realizavo 5 baudų metimus iš 7.

17 taškų į svečių krepšį įmetė Terrellas McIntyras, 14 - Romainas Sato.

Kšyštofas Lavrinovičius ketvirtadienį prie pergalės prisidėjo 5 taškais ir 5 atkovotais kamuoliais. 21 minutę žaidęs puolėjas iš Lietuvos pataikė 1 dvitaškį iš 5, realizavo 3 baudų metimus iš 4, perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą bei po kartą suklydo ir prasižengė.

Svečių ekipoje išsiskyrė Erazemas Lorbekas (22 tšk.), Davidas Hawkinsas ir Roberto Gabinis (po 17 taškų).

Trečiosios ir ketvirtosios finalo serijos rungtynės sekmadienį ir antradienį bus žaidžiamos Romoje.

Jei 1983 metais šalies pirmenybes laimėjusiam „Lottomatica“ penketukui tai tik antrasis finalas, tai „Montepaschi“ krepšininkai Italijos čempionato finale žaidžia trečią kartą. Pirmieji du bandymai 2004 ir 2007 metais buvo sėkmingi.