Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė pirmadienio vakarą Europos čempionate susitiko su Čekija, kur rezultatu 108:66 (37:13, 26:20, 30:19, 15:14) sutriuškino savo priešininkus ir iškovojo pirmąją pergalę čempionate.

Anksti atsiplėšę lietuviai tvirtai kontroliavo situaciją ant parketo ir jau po pirmųjų 10 minučių susikrovė nemažą 24 taškų pranašumą.

Prasidėjus antrajam kėliniui, čia sekė dar 7 iš eilės pelnyti Lietuvos krepšininkų taškai, o skirtumas tapo jau nepadorus (44:13). Šis buvo išaugęs ir iki 37 taškų (63:26), tačiau prieš pat didžiąją pertrauką čekai surengė spurtą 7-0 ir deficitą nežymiai aptirpdė – 63:33.

Po ilgosios pertraukos čekai iškart mažino skirtumą žemiau 30 taškų ribos (63:35), tačiau lietuviai atsakė spurtu 10-0 ir toliau traiškė oponentus (73:35). Po dar penkių taškų iš eilės atstumas pasiekė dar neregėtas aukštumas – 43 taškus (91:48). Varžovams iki trečiojo kėlinio pabaigos deficitą pavyko apmažinti dvitaškiu – 93:52.

Ketvirtas kėlinys jau teliko formalumu.

Europos pirmenybių starte mūsiškiai prieš tai nusileido ir ispanams (65:75), ir ukrainiečiams (69:71).

Po tokios galingos pergalės lietuviai C grupėje galiausiai užėmė 2 vietą, nes tarpusavio rungtynėse su ukrainiečiais ir čekais įgijo geriausią taškų santykį.

Lietuvos rinktinė: Augustas Marčiulionis 18 (3/3 dvit., 4/7 trit.), Hubertas Pivorius 14, Ugnius Jaruševičius 13, Edgaras Preibys, Mantas Rubštavičius (7 atk. kam.) ir Dominykas Stenionis po 11, Nedas Montvila 10 (5/5 dvit., 6 rez. perd.).

Čekijos rinktinė: Ondrejus Hanzlikas 21 (4/5 dvit., 4/6 trit., 1/1 baud.), Filipas Kabrtas 11, Richardas Balintas 10 (6 rez. perd.), Janas Micka 7 (7 atk. kam.), Ondrejus Svecas 6.