Trečiadienio vakarą Panevėžyje vyko ketvirtosios „Lietkabelio“ (1/3) rungtynės Europos taurėje. Po intensyvios kovos panevėžiečiai rezultatu 92:93 (17:17, 26:27, 21:27, 28:22) apmaudžiai nusileido Trento „Dolomiti Energia“ (1/3).

Rungtynes panevėžiečiai pradėjo dviem tolimais metimais, o tuo tarpu varžovams metimai skriejo pro šalį. Pirmuosius taškus svečiai pelnė baudų metimais prabėgus beveik 3 kėlinio minutėms.

Nepaisant to „Dolomiti Energia“ netrukus reagavo ir sustabdė panevėžiečių spurtą bei surengė dvi rezultatyvias atakas (8:4). Prasidėjus paskutinei minutei, atstumas menko iki minimalaus, kai tritaškį smeigė Davide Alviti (16:15), o po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus – 17:17.

Nors oponentai pirmieji pelnė taškus antrajame kėlinyje ir persvėrė rezultatą (17:19), tačiau penki taškai be atsako Panevėžio ekipai leido susigrąžinti trapią persvarą (22:19). Netrukus skirtumas dar padidėjo dvitaškiu (30:25). Nepaisant to, jo išsaugoti nepavyko. Italijos klubas surengė spurtą 13-2 ir ėmė tolti (32:38).

Į ilgąją pertrauką komandos išėjo rezultatu 43:44.

Po didžiosios pertraukos toliau vyko įnirtinga kova., Likus kiek daugiau nei minutei iki lemiamo kėlinio Alenas Hadžibegovičius išlygino rezultatą – 61:61, bet svečiai pelnė 5 taškus iš eilės ir vėl truktelėjo į priekį (66:61).

Prieš ketvirtąjį kėlinį Italijos ekipa buvo atitrūkusi 64:71.

Lemiamo kėlinio pradžioje arenos svečiai susikūrė pora gerų atakų ir nuo panevėžiečių pabėgo jau dviženkle persvara, tačiau po G. Maldūno dvitaškio ji kiek sumažėjo 72:81.

Nors paskutiniame kėlinyje galėjo pasirodyti, kad rungtynės jau pralaimėtos, o svečiai turėjo ir dviženklę persvarą, tačiau „Lietkabelis“ rankų nuleisti neketino.

Du iš eilės tritaškius pelnę panevėžiečiai svariai sumažino atotrūkį ir likus kiek mažiau nei trims minutėms rezultatas tapo 87:91.

Likus kiek daugiau nei minutei A. Hadžibegovičius išrašė negailesngą bloką varžovų krepšininkui, o G. Oreliko baudos iškart po to išlygino rezultatą (91:91).

Dar vieną galimybę gavęs G. Orelikas realizavo tik vieną iš dviejų baudos metimų (92:91), kai iki rungtynių pabaigos buvo likę vos keliolika sekundžių. Deja, jas Trento ekipa išnaudojo sėkmingai, pelnė du taškus, o per likusią 0.2 sek. panevėžiečiai nieko nebespėjo sukurti (92:93).

„7bet-Lietkabelis“: Gediminas Orelikas (4/10 tritaškiai) ir Deividas Sirvydis (3/5 tritaškiai) po 20, Nikola Popovičius 14 (6 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 13 (3/3 tritaškiia, 5 atk. kam.), Gabrielius Maldūnas 8 (8 atk. kam.).

„Dolomiti Energia“: Quinnas Ellisas (10 rez. perd.), Davide‘as Alviti ir Paulas Biligha (4 blk.) po 13, Mylesas Stephensas 12, Prentissas Hubbas (7 rez. perd.) ir Luca Conti po 10.