Kauno „Žalgiris” penktadienį savo žiūrovams padovanojo garbingą kovą, tačiau turėjo dar kartą pripažintį Eurolygos čempionų Madrido „Real” pranašumą. Šarūno Jasikevičiaus sistema subyrėjo lemiamame ketvirtyje, o svečiai šventė pergalę rezultatu 79:90.

Kauniečiai po pirmojo kėlinio turėjo net 14 taškų pranašumą (32:18), tačiau antroji rungtynių pusė nebesiklostė taip, kaip tikėjosi 15 tūkstančių „Žalgirio” arenoje susirinkusių aistruolių.

Svečiai iš Madrido pirmą kartą rezultatą persvėrė tik trečiojo kėlinio viduryje, „Žalgiris” ir toliau išliko kovoje, bet lemiamomis akimirkomis prabilo Rudy Fernandezas, vien per paskutines dešimt minučių pataikęs 4 tolimus metimus.

Būtent šį žaidėją, kaip pagrindinį pergalės kalvį, išskyrė ir Ispanijos sporto dienraštis „Marca”.

„Jasikevičiaus spąstus Kaune įveikė Gustavo Ayonas ir Rudy Fernandezo bombos”, – antraštėje skelbė teksto autorius.

Ispanų apžvalgininkas pripažino ir tai, kad kauniečiai buvo arčiausiai pergalės per visas 5 šio sezono „Real” dvikovas.

„Toks galutinis rezultatas nepilnai atspindi įvykius aikštėje. Kauniečiai nusipelnė daugiau, Jasikevičiaus vyrai kovojo puikiai, tačiau, kaip įprasta, Madrido komanda varžovus nubaudė lemiamomis akimirkomis”, – rašė „Marca”.

Tiesa, straipsnio autorius užsiminė ne tik apie galutinį rezultatą. Jis gyrė Lietuvos čempionų komandą ir tikino, kad ispanų gerbėjams bent keliskart teko griebtis už galvos.

„Po pirmojo kėlinio, ko gero, ne vienas turėjo prisimerkti. Jankūnas, Woltersas ir Milaknis neturėjo vargo su tituluota Madrido komandos gynyba. 14 taškų buvo ta riba, kai „Real” pradėjo reaguoti”, –  dėstė ispanų žurnalistas.

Vis tik teigiamų žodžių nusipelnė ir svečių strategas Pablo Laso. Jis, anot Ispanijos dienraščio, tik darkart įrodė, kad komandoje yra 16 lygiaverčių žvaigždžių.

„Kai nesisekdavo su vienu ginklu, Laso traukdavo kitą. Galiausiai treneris atrado pergalės receptą, kai ir gynyboje ir puolime žybėjo Ayonas, o vėliau kauniečius sušaudė Fernandezas”, – pasidžiaugė ispanų žiniasklaida.

Kauniečiai po 5 Eurolygos dvikovų yra iškovoję dvi pergales ir patyrę tris nesėkmes.