Ispanijoje vykstančio ITF serijos vyrų teniso turnyro vienetų varžybų pusfinalyje šeštadienį 18-metis Vilius Gaubas (ATP-480) per 75 minutes 6:2, 6:1 sutriuškino antrąją turnyro raketę ispaną Alvaro Lopezą San Martiną (ATP-351). Lietuvis taip atsirevanšavo varžovui už pernai pralaimėtą pirmąjį tarpusavio mačą (4:6, 6:7).

Pirmojo seto pradžioje tenisininkai apsikeitė laimėtomis varžovo padavimų serijomis, o V.Gaubas iniciatyvą perėmė nuo trečiojo geimo. Lietuvis tada spurtavo 4:0 ir susikrovė solidų pranašumą (1:1, 5:1).

Dar mažiau intrigos buvo antrajame sete. A.Lopezas San Martinas daugiau „break pointų“ neturėjo, o V.Gaubas realizavo visas 3 progas tašku laimėti varžovo padavimų seriją.

Lietuvis po antrųjų savo padavimų laimėjo 63 proc. taškų, o ispanas – vos 24 proc.

V.Gaubui atiteko 16 ATP vienetų reitingo taškų ir 2120 JAV dolerių. Kai šie taškai bus įskaityti, lietuvis reitinge kils maždaug į 435-ą poziciją. Dabartinis jo rekordas yra 476-a vieta.

Sekmadienį finale lietuvio lauks 21-erių britas Felixas Gillas (ATP-516).

ITF serijos vyrų teniso turnyro Ispanijoje prizų fondą sudaro 25 tūkst. JAV dolerių.