Šiandien Austrijos sostinėje Vienoje paaiškėjo naujasis Europos futbolo karalius. Įspūdingu stiliumi įveikę vokiečius Ispanijos futbolininkai po 44 metų pertraukos vėl tapo stipriausia Senojo žemyno rinktine. Pergalingą įvartį 33 minutę pelnė Fernando Torresas.

Rungtynes kiek aktyviau ir sėkmingiau pradėjo Vokietijos futbolininkai. Jie iškart po teisėjo iš Italijos Roberto Rosetti švilpuko metėsi į ispanų aikštės pusę ir prispaudė varžovus prie jų vartų. Vis tik pavojingesnių epizodų Joachimo Loewo auklėtiniams per pirmas 10 minučių nepavyko sukurti, o ispanai tvarkingai gynėsi.

14 minutę po Xavi perdavimo kamuolio į savo vartus vos nenukreipė Christophas Metzelderis, bet paskutiniu momentu pavojų neutralizavo Jensas Lehmannas, įspūdingu šuoliu atrėmęs smūgį.

Ispanai vis labiau apsiprato tiek su įtampa, tiek su varžovais ir jau jie po truputį perėmė iniciatyvą. 23 minutę po Sergio Ramoso perdavimo smūgiu galva kamuolį į vokiečių vartų virpstą sukirto Fernando Torresas. Prie atšokusio kamuolio pirmas prišokęs Joanas Capdevilla taip pat šovė kiek netiksliai.

eurosport.com nuotr.

31 minutę savo kojos taiklumą nusprendė tolimu smūgiu patikrinti Čescas Fabregasas, bet savo vietoje buvo Jensas Lehmannas.

Tiesa, Vokietijos vartininkas jau po akimirkos padarė nedovanotiną klaidą, kainavusią įvartį. Xavi atliko perdavimą F. Torresui, kuris dar kartą visiems pademonstravo savo sprinterio savybes ir, aplenkęs Philippą Lahmą, permetė kamuolį per visiškai neapdairiai iš vartų velniai žino ko išbėgusį Jensą Lehmanną - 1:0.

35 minutę Andresas Iniesta surado vokiečių baudos aikštelėje visiškai laisvą Davidą Silvą, bet šis nestabdydamas kamuolio šovė gerokai virš vartų ir iššvaistė puikią progą padvigubinti rezultatą. Nepaisant to, po pirmojo kėlinio būtent ispanai buvo arčiau Senojo žemyno futbolo čempionų titulo.

Antrąjį kėlinį komandos pradėjo atsargiai, nors vokiečiams reikėjo trūks plyš lyginti rezultatą, jie to daryti neskubėjo. 53 minutę tolimą Xavi bombą už galinės linijos nukreipė Jensas Lehmannas. Po kampinio savo progos neišnaudojo ir Davidas Silva, pasiuntęs kamuolį visai šalia vartų.

60 minutę tolimu šūviu atsakė Michaelis Ballackas, bet į Ikero Casillaso vartus jam taip pat nepavyko pataikyti. 68 minutę du kartus kamuolį į vokiečių vartų tinklą pamėgino pasiųsti Andresas Iniesta, bet vieną jo smūgį atrėmė Torstenas Fringsas, o kitą - Jensas Lehmannas.

81 minutę Santi Cazorla, užuot antrą kartą nuginklavęs Jensą Lehmanną, nusprendė sužaisti efektingai ir galva numetė kamuolį Marcosui Sennai, bet šis kamuolio nepasiekė ir nesugebėjo pelnyti įvarčio.

Vis tik ispanai be didesnio vargo sulaukė susitikimo pabaigos ir Europos futbolo čempionate triumfavo po 44 metų pertraukos.

Ispanijos rinktinės startinė sudėtis (4-5-1): vartininkas - Ikeras Casillasas, gynėjai -  Sergio Ramosas, Carlesas Puyolis, Carlosas Marchena, Joanas Capdevila, saugai - Andresas Iniesta, Xavi Hernandezas, Marcosas Senna, Čescas Fabregasas, Davidas Silva, puolėjas - Fernando Torresas.

Vokietijos rinktinės startinė sudėtis (4-5-1): vartininkas - Jensas Lehmannas, gynėjai - Arne Friedrichas, Peras Mertesackeris, Christophas Metzelderis, Philippas Lahmas, saugai - Bastianas Schweinsteigeris, Torstenas Fringsas, Thomasas Hitzlspergeris, Michaelis Ballackas, Lukasas Podolskis, puolėjas -  Miroslav Klose.