REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praeitoje dalyje aptarėme įsimylėjimo fenomeną bei potyrius, patiriamus esant šiam reiškiniui. Šioje dalyje aptarsime įsimylėjimo įtaką vedybiniam gyvenimui ir pabandysime į įsimylėjimą pažvelgti kitu kampu.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmąją dalį skaitykite čia.

Įsimylėjimas ir vedybinis gyvenimas

Deja, įsimylėjimo potyrio amžinumas yra fikcija, ne faktas. Daktarė psichologė Dorotėja Tennov ilgą laiką studijavo įsimylėjimo fenomeną. Ištyrusi aibes porų, ji padarė išvadą, kad vidutiniškai romantiškų „kerų“ trukmė yra dveji metai. Jeigu tai slaptas meilės romanas, jis gali trukti ilgėliau.

REKLAMA

Bet galiausiai mes visi nusileidžiame iš debesų ir vėl tvirtai atsistojame ant žemės. Atsiveria akys, ir pamatome kito žmogaus ydas. Suvokiame, kad kai kurie jo asmenybės bruožai mus erzina. Vyrą nervina žmonos elgesio stereotipai, o žmona pamato, kad vyras sugeba įžeisti ir net grubiai kalbėti.

Sveiki atvykę į vedybinio gyvenimo tikrovę, kur praustuvėje visada rasi plaukų, veidrodis nusėtas baltais taškeliais, kur ginčai kyla dėl to, iš kurios pusės vynioti tualetinį popierių ir ar klozeto dangtį palikti nuleistą ar pakeltą. Tai − pasaulis, kur batai nenueina į dėžę ir stalčiai neužsidaro patys.

REKLAMA
REKLAMA

Kas atsitiko įsimylėjimo jausmui? Deja, jis tebuvo iliuzija, kurios apgauti mes pasirašėme ant gražaus popieriaus lapo „džiaugsme ir varge“. Nenuostabu, kad daugelis pradėjo keiksnoti santuoką ir partnerį, kurį kažkada mylėjo. Galiausiai mes turime teisę pykti, jeigu mus apgavo. Mūsų problema ta, kad buvome neteisingai informuoti.

Toji bloga informacija buvo idėja, kad įsimylėjimo kerai išliks per amžius. Turėjome tai suprasti. Net atsitiktinis pastebėjimas turėjo mus pamokyti, kad jeigu žmonės taip ir liktų pakerėti, visi atsidurtume rimtoje bėdoje. Verslą, pramonę, bažnyčią, švietimo sistemą, pačią visuomenę mėtytų šoko bangos. Kodėl?

Todėl, kad įsimylėję žmonės praranda domėjimąsi kitais dalykais. Štai kodėl vadiname tai „kerais“. Įsimylėjęs iki ausų kolegijos studentas pastebi, kad blogėja jo pažymiai. Sunku studijuoti, kai įsimyli. Rytoj turėsi laikyti egzaminą iš 1812-ųjų karo, bet kam rūpi tas karas? Kai tu įsimyli, viskas atrodo nesvarbu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų