Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
12 metu šitaip praleidai su mama ir tik paskutiniais metais is greitosios pagalbos darbuotoju sužinojau kad šeimos gydytoja privalo ateiti pas mamą į namus ir man nereikia jos ant pečių laiptais nešioti į polikliniką
Turiu sūnų ,su soc.poreikiais kur irgi iveina demencija. Noriu pasakyt kad nusispjauti į ligonį o tuo labiau į tą žmogų kuris prižiūri. Visur turi kariauti,reikalauti.
Mamai 89m .Ką pasakai,tą padaro.Pati apsirengti normaliai jau nesugeba,kai kada tualete užmiršta nusiauti kelnes.Valgė ar nevalgė neatsimena,kai paklausi,tikrinasi ar yra soti.Kai dar gyveno atskirai,viena,anksti rytais užeidavo panikos priepuoliai.Ryte skambindavo,kad ją išleistų iš kalėjimo,nors turėjo duryse raktus,sugebėdavo sulaužyti spynas.Pasakodavo nebūtas istorijas(delyras),šokinėdavo kraujo spaudimas,greitoji lėkdavo kartą į savaitę...Demencija-kraujotakos sutrikimai smegenyse.Paskui keli metai,kol nutaikėm vaistus,gavo antro lygio neigalumą.Išsigelbėjimu tapo "Socialinių paslaugųdienos centras"-ryte nuvedam iki centro autobusiuko,vakarop pasitinkam prie autobusiuko(nuveža,parveža).Su jais dirba specialistai,įvairiom veiklom stengiasi palaikyti ar net pagerinti ligonių sveikatą.Ačiū didžiausias visiems soc paslaugų centro darbuotojams darbuotojams Vilniuje.Kitaip išdurnėtume patys ir išdurnėtų kaimynai,išdurnėtų mama...
O dėl ko žmonės žudosi,del to ir žudosi nes sveikatai pablogėjus supranta, kad pagalbos nebus, vadinasi turi mirti. Argi neaišku kas dedasi toje parduotoje Lietuvoje.Tiesa tą kad jeigu žmonės negauna minimų paslaugų nemokamai kaip rašoma LRKonstitucijoje vadinasi mokesčių turėtų nemokėti už tas paslaugas už kurias nesulauks nemokamų jų.
@Pil. na ką jūs kalbate?juk gyvename gerovės Lietuvoje,pabundu ir jaučiu---kasdien vis geriau ir geriau---laukiu eutanazijos,nors lig šiol ją darosi kiekvienas kaop išmano.
Mums visiems Lietuvoje gyvenantiems seniai aišku ,jau atkūrus nepriklausomybę Lietuvoje buvo aišku, kad žmonės moka mokesčius o medicinos paslaugų negaus ir visu kitu.Moka mokesčius tam kad būtų is ko išlaikyti visus tie kurie sėdi VŠĮ , Seime.O skiepai dabaige mūsų Lietuvos žmones.Džionson firmos skiepai išrasti JAV ir apie juos aiškiai buvo mokslininkų parašyta ,kad pašalinis poveikis silpnaprotystė .Bet manau ne tik sitos vakcinos toks šalutinis poveikis ir visų kitų nes pagrindas skiepų yra panašus.Tidel daugės silpnaprotystės ligonių.
Kažkodėl sovietiniais laikais to nebuvo - buvo normali sveikatos apsauga ir rūpestis žmonėmis.
@Nuomonė ir autistu nebuvo ,ir narkomanu ir siaip ..nieko nebuvo :D
sovietiniais laikais to nebuvo
sovietiniais laikais to nebuvo
@Nuomonė Dėja buvo - senatvinis marazmas vadinosi. Gydė psichonerologiniam .
@Nuomonė Ką čia nusišnekate.Nei slaugos namų, nei pačios slaugos nebuvo. Baikit idealizuoti tuos sovietinius laikus. Pati juose gyvenau.Vienintelis tų laikų gėris, tai jaunystės metai, daugiau nieko gero.
O jūs įsivaizduokit jei esi vienas, ir tau gyvenime prireikia slaugos. Niekas tau nepadeda, pasmerktas tiesiog nusibaigt. Net į slaugos namus niekas neikiš. Taip dabar rūpinasi žmogum.
@Tadas Nebijok, tie kas vieniši jiems greičiau suranda kur baigti dienas, nei kas turi artimųjų. Tokia realybė: valstybė ar privatinikas pasiims turtą: jei gaunama slauga, dar nuo pensijos dalį ar visą sumą ir būk dienas slaugos įstaigoje. O VA kas turi artimųjų kita kalba ir pasakos, kurios tampa dažnais vaizdais, senolio mėtimu per vienus namus į kitus, nes ale sunku prižiūrėti. Kol galiausiai taip pat tą senolį pastato į eilę gauti slaugos paslaugas įstaigose. P.s net nervas paėmė, kad žmogus visą gyvenimą pragėręs gavo greičiau sutvarkytus poreikių dokumentus, ir lengvai į slaugos įstaigą nuvežtas. O asmuo kuris po insulto prikaustytas lovoje, turi patirti kryžiaus kelius, nes jo artimieji nesutaria pas ką ir kur bus slaugomas. O dar jei išvis slaugomas, nes visi ale Dirbam, o išties nieko nenumanoma apie kito žmogaus priežiūrą ir kylančius iššūkius.
Čia dar tik pradžia. Šiuo metu slaugantysis niekam neįdomus ir visiem ale gerai, kad toks žmogus yra. Bet bėda, kad tokios sunkios ligos kaip demencija, parkinsonas, ar paranoja, agresijos priepuoliai, o gal net nenustatytas cukrinis diabetas niekam ilgai nepastebimi ir ignoruojami. Senoliams dažniausiai tokios ligos ar pakitimai nustatomi, tik kuomet reikia medikų pagalbos ( griuvo, blogai jautėsi, nevalgė, elgėsi neadekvačiai) o tada prasideda linksmybės, vieni nuo kitų specialistų siuntinėti ir nežinoti ką daryt apart jau slaugą paskirt. Nu jo pyst ir slauga, jei dokumentus tvarkytis ir dar su senolio bėdomis kovot nuo tai š. Va tie kurie neturi namiškių jiems, kažkaip greit atsiranda vietos įstaigose, o va jei esi namiškis tai tada "džiaukis" gyvenimu ir mąstyk kaip ištverti dieną jei senolis klykia, kandžiojasi, spardosi, spjaudosi, o dar jei su viršsvoriu ir dar dažnai krenta, reikia vartyti. Nerašau dar apie kitus dalykus, kas dar gali būti, bet tikrai slaugyti savo artimųjų dar nevisi moka ir nori išmokti. Juokas pro ašaras, kuomet bijome net paliesti savo artimąjį. Stiprybės ir kantrybės kas slaugo savo artimuosius, bet svarbiausia atraskite laiko sau, nes kitaip nuo proto greit nuvažiuoti į lankas galima. P.s. netaisyklingas kilnojimas ar vartymas lovoje sąlygoja jūsų stuburo traumas.
@G
O mokslininkai tiria, džiaugiasi kad žmonės gyvens iki 120metų...
Per ilgai gyvename, jei tas man atsitiktų, nenorėčiau būt našta, tikiuosi, kad bus įteisinta eutanazija.
Aš irgi saugiau mamą galvojau sugebėsiu iki mirties iš slaugyti, deja... pati vos ne atidaviau galus, teko imtis radikalių sprendimų : arba mano sveikata, arba mamą atiduoti į globos namus. Ir tai tik. Komercinę vietą gavau, gerai kad galėjau tai leisti.. Patarimas padėti tokiems ligoniams neįmanoma reikia savęs žiūrėti mej jug dar kai kam reikalingos.
@Daiva Pritariu aš irgi nenorėčiau užsikrauti ant savo šeimos jie turi savo gyvenimą.
Seni žmonės šiais laikais medikams neįdomūs , pasako paprastai reikia senatvėje susitaikyti su viskuo , tuo pokalbis ir baigiasi.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų