0
TV3

Pergalę, užtikrinusią Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariojo sezono nugalėtojo vardą, iškovojo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, namuose 86:81 (12:24, 24:24, 26:17, 21:19) grandų dvikovoje pranokę Vilniaus „Lietuvos rytą“.

„Žalgiris“: M.Kalnietis 22 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 5/7 trit.), M.Popovičius (8 rez. perd.) ir D.Šalenga po 17, M.Rakovičius 13, P.Jankūnas ir V.Lipkevičius po 5, R.Javtokas 4, T.Delininkaitis 3.

„Lietuvos rytas“: T.Rice'as 22 (6/6 dvit.), M.Katelynas 14, J.Valančiūnas 12 (6 atk. kam.), A.Jomantas (6 atk. kam.) ir P.Samardžiskis po 8, R.Seibutis 6, V.Dilys 5, A.Rašičius (8 rez. perd.) ir S.Babrauskas po 3.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai, kurių gynyba buvo sunkiai įkandama žalgiriečiams - 6:2. Tiesa, netrukus šeimininkams krepšys atsirišo, bet „Lietuvos rytas“ išliko priekyje - 9:7. „Žalgiris“ buvo išsiveržęs į priekį (10:9), bet A.Džikičiaus auklėtiniai vėl atstatė pranašumą - 15:10. Skirtumui išaugus iki devynių, A.Trifunovičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės - 19:10. Tiesa, jau čia pat T.Rice'as pridėjo dvitaškį, o V.Dilys „smeigė“ tritaškį į „Žalgirio“ krepšį ir sostinės klubo persvara pirmą kartą pasiekė dviženklį skaičių - 24:10. Pirmąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ laimėjo 24:12.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Lietuvos rytas“ ėmė tyčiotis iš principinių varžovų - 30:12. Vis dėlto „Žalgiris“ stengėsi neleisti vilniečiams įsismaginti ir šiek tiek sumažino deficitą - 20:33. „Lietuvos rytas“ bandė pabėgti (39:22), bet čia pat sekė du iš eilės M.Kalniečio tritaškiai - 28:39. T.Delininkaitis ir M.Kalnietis pridėjo po dar du tolimus metimus ir intriga didėjo - 34:39. Vis dėlto A.Džikičiaus kariauna atsitiesė ir komandas vėl skyrė 11 taškų - 45:34.

Po pertraukos užvirė atkakli kova, o „Žalgiris“ artėjo 46:52. Po D.Šalengos tritaškio skirtumas po ilgos pertraukos sumažėjo iki dviejų taškų - 54:56. Netrukus žalgiriečiai išlygino rezultatą - 58:58. Po labai ilgos pertraukos „Žalgiris“ išsiveržė į priekį - 62:60. Tiesa, vilniečiams pavyko prieš lemiamą mačo dalį vėl atsidurti priekyje - 65:62.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Lietuvos rytas“ atrodė solidžiau - 71:65. Skirtumas po dviejų sėkmingų kauniečių epizodų ištirpo tiesiog žaibiškai - 71:70. Iniciatyvą į savo rankas perėmęs M.Popovičius atstatė pusiausvyrą - 73:73. Vis dėlto dviem dvitaškiais atsakęs „Lietuvos rytas“ kiek atitrūko - 77:73. Laikinosios sostinės ekipa turėjo kuo atsakyti - du baudos metimus pataikė M.Popovičius ir tritaškį „įsūdė“ puikiai mače atrodęs M.Kalnietis - 78:77. Po įžaidėjo dėjimo žalgiriečiai atitrūko trimis taškais ir svečiams paliko tik pusantros minutės - 80:77. M.Rakovičiaus metimas iš po krepšio pastatė „Žalgirį“ į saugią padėtį - 82:77. Lietuvos čempionai lemiamomis akimirkomis sugebėjo išsaugoti pergalingą persvarą.