REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas antradienį grąžino iniciatoriams tobulinti nutarimo projektą, kuriuo siūlyta konkrečiau apibrėžti Vyriausybės veiksmus sprendžiant sovietų okupacijos žalos atlyginimo klausimus.

REKLAMA
REKLAMA

Tokį sprendimą Seimui buvo pasiūlęs Užsienio reikalų komitetas (URK), nors jį rengė paties URK sudaryta darbo grupė, kurią sudarė visų Seimo frakcijų nariai.

REKLAMA

„Buvo kai kurios Teisės departamento pastabos, kad tas dokumentas atkartoja jau priimtus Vyriausybės nutarimus, be to buvo siūloma sudaryti vyriausybinę darbo grupę, nežinant, kas bus po rinkimų ir panašiai. Žodžiu, dėl tokių techninių dalykų daug neaiškumų“, - antradienį aiškino URK pirmininkas Justinas Karosas.

Opozicinės konservatorių frakcijos narys Antanas Stasiškis piktinosi, kad minėtas nutarimo projektas Seime buvo vilkinamas aštuonis mėnesius ir galiausiai „po kilimu“ įsikišus Vyriausybei buvo numarintas.

REKLAMA
REKLAMA

A.Stasiškio manymu, tokiu sprendimu buvo pamintas daugelio tremtinių, politinių kalinių ir kitų nukentėjusiųjų nuo sovietų okupacijos atminimas.

Konservatorius pareiškė, jog protestuodamas negiedos Lietuvos himno, kuris giedamas paskutinio Seimo pavasario sesijos posėdžio pabaigoje.

URK darbo grupės nutarimo projektu siekta „siūlyti Vyriausybei iki rugsėjo 20 dienos parengti SSRS okupacijos padarytos žalos Lietuvai atlyginimo problemos sprendimo strategiją ir sudaryti konkrečių veiksmų planą“.

Ministrų kabinetui taip pat buvo siūloma sudaryti darbo grupę, kuri būtų atsakinga už šios problemos sprendimą ir koordinuotų visus su tuo susijusius klausimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pritarus šiam projektui Vyriausybė būtų įpareigota reguliariai - ne rečiau kaip kartą kiekvienos parlamento sesijos metu - informuoti Užsienio reikalų bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetus apie okupacijos klausimų sprendimo eigą ir pasiektus rezultatus.

Lietuva yra skaičiavusi, jog SSRS okupacijos padaryta žala gali siekti apie 80 mlrd. litų, tačiau šie duomenys nėra labai tikslūs, nes nebuvo nustatyta aiški metodika, kaip turi būti skaičiuojama ši suma.

1940 metais Lietuvą okupavo Sovietų Sąjunga, vėliau vykstant Antrajam pasauliniam karui Lietuvos teritoriją užėmė nacių Vokietija, 1944-45 metais Raudonajai armijai iš Lietuvos išstūmus vokiečių kariuomenę Lietuva vėl priverstinai tapo viena Sovietų Sąjungos respublikų.

Lietuva per sovietų okupaciją dėl trėmimų, žudynių, priverstinės emigracijos neteko iki trečdalio gyventojų.

Sovietų sąjungos teisių perėmėja Rusija į diskusijas šiuo klausimu nesileidžia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų