Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Visagino AE pavirto absurdo teatru. Čia jau nebe nuomonė, čia faktas. Gamintojas, siūlantis įrangą, negali būti investuotoju, nes irangai pirkti pagal ES teisę reikalingi konkursai.
mano nekompetetinga nuomone, debatai vyksta ne dėl elektros energijos, jos kainos ar priklausymo kažkokiai šaliai - energijos tiekėjai. Kalbama apie pinigus, pelną, įvaizdį. Gal kas nors patikslins konfidencialią sutartį, bet barklejaus atėjimas irgi buvo pinigai, pelnas ir įvaizdis. Taigi, už vieną sukurtą darbo vietą barklejui mes, t.y. vyriausybė, sumokėjo apie 200 000 Lt. Tiesa, nežinau, keliems metams, tarkim, penkiems. Tokiu būdu barklejus pritraukė geriausius programuotojus ir kt. specialistus, kurie dirba jam, o moka LR su min.pir. kubiliumi. Įtariu, kad nemoka žemės mokesčio. Tai įvaizdis valdantiems, pinigai, pelnas barklejui. Panašiai su mažeikių nafta, matyt, ta pati schema su atomine... Aš irgi įdarbinčiau kad ir 100 bedarbių, ir pačių geriausių, jei valstybė mokės man už tai tokius pinigus. Liūdna ant Lietuvos jau 20 ir dar daugiau metų.
Vietoje RBMK turi buti pastatyta nauja AE. Sis sprendimas jau pries 4 metus buvo priimtas Seimo ir reikia laikytis sprendimu testinumo. Jeigu nepastatysime, salia musu sienu Rusija pastatys dvi AE ir liksime tik su suskilusia gelda. Visaginas turi islikti energetiku miestu.
o,kad tik nebūtų tos elektrinės
vokieciai gali sau leisti ekspermentuoti,jie tures pinigu vel jei reikes grizti prie atomines energetikos.
tu pats ziurek kaip nori ar kaip Maskva nori,o kiti tegu ziuri taip kaip yra.
Dabar visiškai aišku - jokio investuotojo nėra ir negali būti. Dvi kompanijos (GE ir Westinghouse) vykdo savo gaminių marketingą. Siūlau visiems ir žiūrėti į AE statybą, kaip į absurdo teatrą.

Vokietija atsisako atominių elektrinių, kurios dabar duoda ketvirtadalį vokiečių sunaudojamos elektros energijos. Vokietija pakeičia tai saulės, vėjo ir biologinių medžiagų energija. Kaip tai atrodo? Vokietijos gyventoja elektromobiliu atvažiuoja į darbą. Kol ji dirba, saulės ar vėjo generuojama elektros energija yra superkama iš gyventojų ir parduodama tos dirbančiosios automobiliui pakrauti. Jei ši Vokietijos pilietė nori ir gali, ji jos namų valdose taip pat gamina elektros energiją, kurią superka bendras tinklas. Sumaniai valdomas, toks tinklas perduoda energiją iš ten, kur ji pagaminama, įskaitant ir biologinių medžiagų pagrindu generuojamą energiją, į ten, kur yra jos poreikis. Vokiečiai išplečia tokios ekonomikos mastą, todėl šių technologijų kainos krenta.

Tai vokiečių ir, manyčiau, visų mūsų ateitis. Anglies dvideginį atmosferoje kaupiančios technologijos yra vis labiau ribojamos ir toliau brangsta. Galų gale reikia mokėti tikrą kainą ir už branduolinių atliekų saugojimą. Pigiai niekas nenori jas priimti. Vokiečiams ši ateitis prasideda šiandien. Jie neslepia galvas į radioaktyvų smėlį, o drąsiai eina pasitikti tą ateitį. Mes gi gyvename jų vakarykščia diena. Bandome nusipirkti didžiulę atominę elektrinę, užkraudami jos draudimo riziką mūsų mažai valstybei ir mūsų vaikams. Jokia draudimo kompanija neturi pakankamai kapitalo tokio brangiai kainuojančio įvykio, kaip galima atominės elektrinės avarija, draudimui. Tai turi daryti mūsų valstybė. Ar tikrai norime imtis šio brangaus draudimo? Ar tikrai norime turėti dar vieną monopoliją šalyje ir mokėti už elektrą dar brangiau, negu mokame dabar. Monopolijos mažose valstybėse naudojasi padėtimi ir užlaužia kainas. Palyginkime benzino, kurį perkame iš monopolistų, kainas Lietuvoje ir kaimyniniuose kraštuose.

O ką mes galime padaryti kitaip? Ar įmanoma atsisakyti rizikos smarkiai užteršti mūsų aplinką? Galime peršokti per vystymosi stadiją. Afrikoje ir kitose vargingose pasaulio dalyse nėra pakankamai išvedžiotų telefoninių linijų, nėra ir pakankamai banko skyrių. Tų kraštų žmonės nekopijuoja laidų vedžiojimo ir bankų skyrių statymo. Jie masiškai naudojasi mobiliaisiais telefonais ir mobilia bankininkyste su tų telefonų pagalba. Afrikiečiai taip sugeba peršokti kelias vystymosi stadijas. Nejaugi mes nesugebėtume peršokti vieną, panaudodami mūsų kuklius resursus toms pačioms technologijoms, kuria atpigina Vokietijos ekonominis aktyvumas? Kartu vokiškas decentralizuotas energijos gaminimas sukurtų Lietuvoje žymiai daugiau pastovių darbo vietų, negu didžiulis atominis kompleksas, valdomas keleto žmonių, užsilikuių Lietuvoje nuo okupacijos laikų.

Paklauskime dar kartą A.Kubiliaus, A.Sekmoko ir kitų atominės energetikos Lietuvoje entuziastų. Ar tikrai norime dabar pradėti tai, ką jau baigia daryti labiausiai išsivysčiusi, ekonomiškai stambiausia ir sėkmingiausia valstybė mūsų kaimynystėje, Vokietija?
Labai keistai Sekmokas viska išdėstė atbulai.Pirmiausiai patatytos AE datą ,o paruošiamuosius darbus paskutinėje eileje.Susidaro toks įspudis kad visos problemos bus pamėtėtos kitam seimui.Svarbiausia užsidėti laurus ant galvos o po to nors ir tvanas,gaires nubrėžė Sekmokas o košę srėbs kiti.
JOKIŲ ATOMINIŲ ELEKTRINIŲ LIETUVOS TERITORIJOJE!!!
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų