REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno mero Andriaus Kupčinsko žmona Jurgita Kupčinskienė kreipėsi į policiją dėl grasinimų susidoroti su jos vyru. Moterį papiktino vieno internetinio komentatoriaus žodžiai "nušausiu merą".

REKLAMA
REKLAMA

Vakar Kauno Dainavos policijos komisariate apsilankiusi J.Kupčinskienė parašė prašymą nustatyti asmens, kuris internete pagrasino nušauti laikinosios sostinės vadovą, tapatybę ir patraukti jį atsakomybėn.

REKLAMA

"Jei vyrą koneveikia dėl darbo ar dėl išvaizdos, į tai nereaguoju. Tačiau šis "komentaras" internete peržengė visas leistinas ribas", - kreipimosi į policiją motyvus LŽ aiškino J.Kupčinskienė. Grasinamo pobūdžio skaitytojo atsiliepimą ji pastebėjo užvakar viename interneto portale prie straipsnio "Valdžios galvas atvėsins atostogos". Be žodžių "nušausiu merą", čia pat pažerta nederamų posakių apie J.Kupčinskienę ir jų vyresnįjį sūnų Jokūbą, kuris nuo rugsėjo pradės lankytį pirmą klasę.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmoji Kauno ponia paprašė internetinio portalo valdytojų pašalinti komentarą, tačiau to nebuvo padaryta iki pat vakaro. "Interneto komentaruose gali rasti visko. Paprastai neįsižeidžiu ir neišgyvenu. Geriau žmonės tegul išsilieja rašydami atsiliepimus, nei daužydami langus ar darydami kitus nusikaltimus. Tačiau grasinimai negali likti nepastebėti", - įsitikinusi J.Kupčinskienė.

Kauno meras anksčiau ne kartą yra gavęs grasinamo pobūdžio SMS žinučių. Itin daug jų buvo pasipylę per praėjusią miesto tarybos kadenciją. "Tada nagrinėjome milijoninės vertės švietimo įstaigų priežiūros koncesijos klausimą. Ji nebuvo patvirtinta", - LŽ pasakojo A.Kupčinskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tapęs miesto vadovu A.Kupčinskas taip pat sulaukė kelių gąsdinančių žinučių, bet į jas nereagavo. "Komentarų internete neskaitau. Neturiu tam laiko. Jei parašomas grasinimas, paprastai apie tai man praneša darbuotojai arba pažįstami", - tikino jis.

J.Kupčinskienės nurodytą atvejį tiriančio Dainavos policijos komisariato komisaro pavaduotojas Šarūnas Martinkėnas sakė, kad bus bandoma nustatyti komentavusio asmens kompiuterio IP adresą. Tada tyrėjas spręs, kaip vertinti surinktą informaciją. Anot pareigūno, nustatyti komentatorių tapatybes nėra sudėtinga.

REKLAMA

Nemažai pranešimų apie "internetinius nusikaltėlius" gauna Kriminalinės policijos biuras. Jei pareiškėjai tikina buvę įžeisti, patariama pradėti privataus kaltinimo bylą. Jei internetinius grasinimus lydi konkretūs veiksmai, kurie sukelia jų adresatui pavojų, pradedamas ikiteisminis tyrimas, o jis gali baigtis ir baudžiamąja byla.

Pareigūnai teigia, jog panašius incidentus paprastai tiria tol, kol nustatoma komentatoriaus tapatybė ir kompiuterio, iš kurio rašytas atsiliepimas, IP adresas. Teisinių svertų pamatuoti padarytą nusikaltimą esą gana daug. Viskas priklauso nuo atskleistų aplinkybių ir surinktų įrodymų. Pavyzdžiui, komentavimas internete gali būti įvardytas kaip terorizmas, nukreiptas prieš asmenį.

Kristina KUČINSKAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų