Baku (Azerbaidžanas) vykstančiame atrankos į Paryžiaus olimpines žaidynes imtynių turnyre bilietą į olimpiadą iškovojo Mindaugas Venckaitis!

Graikų-romėnų imtynių svorio kategorijoje iki 97 kg lietuvis nukeliavo iki pusfinalio ir jame 5:2 įveikė Serbijos atstovą Mihailą Kajaią. Kartvelas M.Kajaia Serbijai atstovauja nuo 2015 m. Jis pernai Europos čempionate iškovojo bronzą, o savo trofėjų kolekcijoje turi kelis pasaulio čempionatų apdovanojimus.

M.Venckaitis tapo 27-u Lietuvos sportininku ir pirmu imtynininku, patekusiu į Paryžiaus olimpiadą. Lietuva savo atstovus Paryžiuje jau turės mažiausiai 10-yje sporto šakų.

Pernai pasaulio čempionate Mindaugas užėmė penktą vietą ir liko per žingsnį nuo patekimo į olimpines žaidynes. Tačiau tokia aukšta pozicija pasaulio reitinguose turėjo didelę reikšmę traukiant burtus Baku, nes pirmu numeriu reitinguotas tauragiškis išvengė papildomos kvalifikacinės dvikovos ir startavo iškart aštuntfinalyje. Debiutinėje imtyje Mindaugas rezultatu 3:1 palaužė turką Doganą Yilmazą.

Ketvirtfinalyje lietuvis rezultatu 3:2 nurungė pasaulio jaunimo vicečempioną ir Europos U23 čempionato bronzos medalio laimėtoją Tyroną Sterkenburgą iš Nyderlandų ir iškopė į pusfinalį.

„Mindaugas pirmas gavo apatinį parterį, tačiau net ir iš tokios padėties sugebėjo pridengti varžovą – prigriebė galvą ir vos ne gulėdamas atliko dubenį. Vėliau jis protingai sudėliojo kovą, nekišo rankų kur nereikia ir pridėjo tempo. Už aktyvumą gavo dar vieną tašką ir nuėjo ruoštis vakarui“, - dvikovą komentavo olimpinis prizininkas Aleksandras Kazakevičius,

Imtynininkės dėl kelialapių grumsis šeštadienį, o sekmadienį paaiškės 12-ka laimingųjų laisvūnų.