24
„Rytas“ – „Žalgiris“ akirmikos (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Pirmąjį šio „Betsafe-LKL“ sezono derbį tarp Vilniaus „Ryto“ (6/1) ir Kauno „Žalgirio“ (5/1) laimėjo žalgiriečiai. Martino Schillerio kariauna ilgai vargo, kol persvėrė rezultatą, tačiau antroje rungtynių pusėje įrodė pranašumą prieš pirmąją sezono nesėkmę patyrusį „Rytą“.

24

„Žalgiris“ Vilniuje laimėjo 84:72 (16:24, 18:18, 28:10, 22:20).

Esminis rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kuriame „Žalgirio“ gynyba visiškai sukaustė „Ryto“ puolimą, per šešias minutes spurtavo 20:2 ir kėlinį laimėjo 28:10.

Trečiojo kėlinio metu žalgiriečiai bendrai pirmą kartą išlygino (48:48) ir persvėrė rezultatą (50:48), nes pirmoje rungtynių pusėje dominavo kaip reikiant užsikūręs Donaldo Kairio vadovaujamas „Rytas“.

Nuo tos akimirkos, kai trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ išsiveržė į priekį, „Rytui“ vis sunkiau sekėsi gynyboje. Kelis kartus „Ryto“ centrai beviltiškai bandė sustabdyti prancūzą Joffrey Lauvergne‘ą, kuris lemiamo ketvirčio pradžioje pasižymėjo penkiais svarbiais taškais.

Du tritaškius tada pridėjo Thomasas Walkupas, vieną – Artūras Milaknis ir žalgiriečiai nubėgo pergalės link (75:66).

Spurtas 20:2, prasidėjęs trečiajame kėlinyje, tapo M. Schillerio komandos pergalės garantu.

Solidžias rungtynes sužaidė vienas „Ryto“ lyderių Demetriusas Jackconas, kuris lemiamo ketvirčio metu dar kelis kartus suteikė vilties gausiai į areną susirinkusiems sostinės klubo gerbėjams. Viso gynėjas pelnė 18 taškų.

Neblogai D. Jacksonui talkino 15 taškų pridėjęs Mindaugas Girdžiūnas.

„Ryto“ ryškiausia žvaigždė toli gražu nesužaidė geriausių savo rungtynių. Gynėjas, turėjęs vesti sostinės ekipą į priekį, pirmuosius savo taškus pelnė tik ketvirtajame kėlinyje. Viso A. Goudelockas pelnė 4 taškus.

Vis dėlto, šioje dvikovoje Vilniuje ryškiau spindėjo gana vėlai pabudę „Žalgirio“ krepšininkai. Marius Grigonis, Lukas Lekavičius ir Augustine‘as Rubitas kartu pelnė 37 taškus.

J. Lauvergne'as pridėjo 11 taškų ir 6 atkovotus kamuolius.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 13 (5 klaidos, 3/6 tritaškių), Augustine‘as Rubitas ir Lukas Lekavičius (4 klaidos) po 12, Joffrey Lauvergne‘as 11 (6 atk. kam.), Artūras Milaknis (3/4 tritaškių), Nigelas Hayesas (5 rez. perd.) ir Thomasas Walkupas po 9, Rokas Jokubaitis 6 (6 rez. perd.).

„Rytas“: Demetriusas Jacksonas 18, Mindaugas Girdžiūnas 15 (3/7 tritaškių), Kristjanas Kitsingas 10, Chrisas McColloughas 8 (5 atk. kam.), Arnas Butkevičius 6, Gytis Radzevičius 5 (5 atk. kam.), Andrew Goudelockas 2 (2/8 metimų).

Įspūdingai atrodė vilniečių startas šioje dvikovoje. Dvikovą sostinės klubas pradėjo galingu spurtu 0:10, kuris neilga trukus virto 15 taškų pranašumu (7:22).

Tiesa, per antrąjį kėlinį žalgiriečiai sumažino atsilikimą, o po ilgosios pertraukos ėmė diktuoti savo sąlygas.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: (72:84)

Th. Walkupas smeigia du tritaškius, vieną prideda A. Milaknis ir žalgiriečiai artėja pergalės link (66:75).

Trečias kėlinys: (50:62)

Pirmieji R. Jokubaičio taškai suteikia žalgiriečiams keturių taškų pranašumą (48:52).

Nesportine pražanga baudžiamas Ch. McColloughas, žalgiriečiai pelno keturis taškus ir įpusėjus trečiajam kėliniui pirmą kartą išlygina rezultatą (48:48).

K. Kitsingas pelno dešimtą savo tašką, A. Rubitas taip pat atsako dvitaškiu (46:42).

A. Butkevičius baudžiamas nesportine pražanga, tačiau užpulti žalgiriečiams nepavyksta.

Antras kėlinys (42:34)

Ch. McCollougho keturi iš eilės taškai prieš ilgąją pertrauką suteikia vilniečiams aštuonių taškų pranašumą (42:34).

L. Lekavičius ir M. Girdžiūnas apsikeičia tritaškiais, A. Rubitas pataiko dvitaškį su pražanga (38:34).

M. Grigonis pataiko antrąjį savo tritaškį (31:24).

Komandų puolimas antrajame kėlinyje sustoja, tiek Vilniaus, tiek Kauno ekipos apsikeičia keliomis klaidomis. Toliau priekyje išlieka „Rytas“ (27:21).

Pirmas kėlinys: (24:16)

Po tritaškį pataiko žalgiriečiai Lukas Lekavičius ir S. Vasturia, tačiau paskutinę kėlinio sekundę du taškus pelno Dovis Bičkauskis (24:16).

M. Grigonio tritaškis sumažina žalgiriečių atsilikimą (14:7), tačiau jau kitoje atakoje tritaškį smeigia ir Mindaugas Girdžiūnas (17:7).

Dvikovą arenos šeimininkai pradeda galingu A. Butkevičiaus dėjimu, K. Kitsingas smeigia tritaškį, tas pats A. Butkevičius pelno lengvus taškus iš po krepšio ir „Rytas“ bėga 7:0.

Startiniai penketukai:

„Rytas“: Andrew Goudelockas, Rokas Gustys, Demetriusas Jacksonas, Kristianas Kitsingas, Arnas Butkevičius.

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne'as, Marius Grigonis, Steve'as Vasturia, Nigelis Hayesas, Thomasas Walkupas.