Sunkiose rungtynėse Lietuvos vaikinų iki šešiolikos metų rinktinė prasiskynė kelią į Europos čempionato pusfinalį. Lietuvos jaunieji krepšininkai ketvirtfinalyje po pratęsimo 79:68 (15:27, 18:14, 18:15, 16:11, 12:1) palaužė bendraamžius iš Turkijos.

Lietuvos atstovai pateko tarp keturių geriausių Senojo žemyno rinktinių, o pusfinalyje kausis su Graikijos ir Izraelio poros nugalėtoju. Dėl bilieto į finalą lietuviai susikaus penktadienį 19:45 val.

Ketvirtfinalyje po atkaklaus starto į priekį išsiveržė turkai, jau pirmajame ketvirtyje nuo lietuvių atitrūkę dviženkliu atstumu – 15:27. Prieš pertrauką mūsiškiai kiek aptirpdė turėtą deficitą – 33:41.

Trečiajame ketvirtyje lietuviai sugebėjo išlyginti rezultatą (45:45), tačiau prieš ketvirtąjį kėlinį ir vėl teko būti besivejančių vaidmenyje – 51:56. Prabėgus penkioms minutėms, mūsiškiai persvėrė rezultatą – 60:57. Tuomet ant parketo užvirė itin nuožmi kova, pasibaigusi lygiu rezultatu (67:67) ir pratęsimu.

Per papildomas penkias minutes vaizdas jau buvo kur kas smagesnis – lietuviai nuo pirmųjų atakų buvo priekyje ir jame išsilaikė iki pat finalinės sirenos, kuri skelbė T. Purlio auklėtinių triumfą 79:68.

Pirmasis pelnė 23 taškus ir surinko 22 naudingumo balus, o antrasis pridėjo 17 taškų bei 20 naudingumo balų. Dėl bilieto į finalą lietuviai susikaus penktadienį 19:45 val.

Lietuvos U16 rinktinė: Mantas Laurenčikas 23, Nojus Indrušaitis 17, Kristupas Smirnovas 12, Paulius Narvilas 9, Matas Buteliauskas ir Nedas Raupelis po 6.

Turkijos U16 rinktinė: Yagizas Aksu 16, Demiras Doganas 11, Keremas Erdemas 9, Eminas Kara 8, Erenas Erdoganas 7, Salihas Altuntas 6.