Lietuvos U-19 (1993 m. gimimo ir jaunesni žaidėjai) futbolo rinktinė buvo arti patekimo į „Elitinį“ Europos U-19 čempionato atrankos etapą, tačiau po dramatiškos bei permainingos kovos sužaidė lygiosiomis 2:2 su Izraelio U-19 rinktine ir praleido į priekį Serbijos ekipą, praneša LFF.

Lietuviai po pirmojo kėlinio pirmavo, antrajame praleido du įvarčius, o rungtynių pabaigoje spėjo ne tik išlyginti rezultatą, bet galėjo ir išplėšti pergalę. Lygiosios 2:2 į kitą etapą  duris atvėrė serbams, kurie kitose grupės rungtynėse 0:1 nusileido Čekijai.

„Po rungtynių futbolininkų veiduose buvo ašarų. Apmaudu, kai buvome taip arti. Dėkoju komandai už atsidavimą. Šis turnyras leido žaidėjams įgyti patirties ir pasitikėjimo savo jėgomis“, - sakė Lietuvos U-19 rinktinės treneris Valdas Dambrauskas.

Komandą dar labiau retino traumos

Lietuvos komanda šioje dvikovoje žaidė be diskvalifikuotų lyderių gynėjo Aurimo Vilkaičio ir saugo Martyno Dapkaus. Juos pakeitė debiutantas Martynas Dūda ir pirmą kartą startinėje sudėtyje pasirodęs Lukas Čerkauskas. Dar viena netektis lietuvius užklupo įpusėjus pirmajam kėliniui - dėl traumos aikštę teko palikti komandos kapitonui, vartininkui Lukui Lidakevičiui. Į jo vietą stojo Rimantas Bogužas.

Pirmoje kėlinio dalyje aktyviau žaidė šeimininkai, vėliau iniciatyvą perėmė lietuviai. Varžovų vartams grasino saugai Arnas Ribokas, Deividas Kapustas, Donatas Kazlauskas. Kėlinio pabaigoje lietuviai išsiveržė į priekį - gavęs kamuolį baudos aikštelės prieigose D.Kapustas suklaidino varžovus ir pasiuntė kamuolį į apatinį  vartų kampą.

Antrajame kėlinyje į puolimą perėjo varžovai ir 60 min. po prasiveržimo kraštu bei perdavimo rezultatą smūgiu iš 8 metrų išlygino Haythamas Halabi.  Lietuviams teko atlikti dar vieną priverstinį keitimą, nes traumą patyrė gynėjas Markas Beneta. „Po keitimo pakeitėme taktinę schemą į 4-3-3.  Žinojome, kad kitose rungtynėse čekai pirmauja, todėl abi komandos demonstravo atvirą futbolą ir siekė pergalės“, - pasakojo lietuvių treneris Valdas Dambrauskas.

Dramatiška atomazga su apmaudžia pabaiga

Likus žaisti tris minutes varžovų puolėjas laimėjo mikrodvikovą prieš lietuvių gynėją ir išvedė savo komandą į priekį. Tačiau lietuviai nepasidavė, prispaudė varžovus prie jų vartų ir 90 min. po kampinio pakartotiniu smūgiu rezultatą išlygino Martynas Jefišovas. Tai dar buvo ne viskas, nes per pridėtinį laiką puikią progą turėjo D.Kazlauskas, tačiau jo muštas kamuolys pralekė visiškai šalia virpsto.

„Turnyro pabaiga buvo tikrai dramatiška. Po rungtynių abiejų komandų žaidėjų veiduose matėsi ir ašarų. Žaidėjams dėkoju už atsidavimą, jie pademonstravo, kad net ir beviltiškoje situacijoje galima kovoti. Tik apmaudu, kai buvome taip arti nuo kito etapo ir nepavyko pasiekti tikslo“, - sakė V.Dambrauskas.

Pasak trenerio, šis turnyras buvo naudinga patirtis visiems dalyvavusiems. „Nors grupė buvo tikrai sudėtinga, kiekvienose rungtynėse žaidėme kaip lygūs su lygiais, nusipelnėme varžovų pagarbos“, - dėstė V.Dambrauskas – „Manau, kad šis turnyras leido žaidėjams įgyti patirties ir pasitikėjimo savo jėgomis. Pamokų gavo tiek jie, tiek aš pats kaip treneris. Kaip bebūtų, šios rinktinės pagrindinis tikslas buvo ne pergalės, bet ruošti žaidėjus ateityje žaisti nacionalinėje komandoje.“

Čekijos komanda tapo turnyro nugalėtoja, lietuvių iškovotos lygiosios antrąjį kelialapį į kitą turnyro etapą padovanojo Serbijos komandai, o Izraelio futbolininkai dar teoriškai gali žengti toliau kaip viena iš dviejų geriausių trečiųjų ekipų.

Rungtynių statistika

Izraelis U-19 - Lietuva U-19 2:2 (0:1)

Herclijos stadionas

Teisėjas - Martin Strömbergsson (Švedija)

Įvarčiai: 60 min. Haytham Halabi, 87 min. Shahar Hirsh (Izraelis); 45+1 min. Deividas Kapustas, 90 min. Martynas Jefišovas (Lietuva)

Įspėti: 1 min. Martynas Dūda, 65 min. Dovydas Norvilas

Lietuva U-19: Lukas Lidakevičius (27 min. Rimantas Bogužas), Edvinas Girdvainis, Martynas Dūda, Paulius Daukša, Lukas Čerkauskas, Martynas Jefišovas, Ovidijus Verbickas, Markas Beneta (64 min. Dovydas Norvilas), Deividas Kapustas (78 min. Lukas Baranauskas), Arnas Ribokas, Donatas Kazlauskas. Atsarginiai: Renatas Kapūstinas, Erikas Grigaitis.