• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spaudoje pasirodė informacija, kad į buvusio Čekijos prezidento Vaclavo Havelo laidotuves buvęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus neturėjo galimybės nuvykti, nes negavo kvietimo prisijungti prie į Čekiją vykusios delegacijos.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidento Valdo Adamkaus sekretorė Rimona Matulienė naujienų portalui Balsas.lt pasakė, kad Prezidentas Valdas Adamkus jokiais būdais nepretenduoja į Prezidentės Dalios Grybauskaitės delegaciją, bet, jei būtų gavęs pakvietimą, būtinai skristų į Čekijos prezidento Vaclavo Havelo laidotuves. Pasak jos, V. Adamkui labai apmaudu, kad Užsienio reikalų ministerija nepareiškė noro jį įtraukti į delegaciją.

REKLAMA

R. Matulienė pabrėžė, kad V. Adamkus apie V. Havelo mirtį sužinojo iš spaudos.

„Vienas kaip žmogus, kaip individas atsirasti ten negalėjau. Yra tam tikra tvarka – arba per Lietuvos ambasadą, arba per Užsienio reikalų ministeriją. Aš nebūtinai turėjau būti prezidentės delegacijos narys. Deja, absoliučiai niekas su manimi apie tai nekalbėjo“, – naujienų portalui lrytas.lt sakė prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA

Buvęs Lietuvos prezidentas Čekijos vadovą prisiminė kaip labai šiltą ir nuoširdų žmogų, su kuriuo jį siejo draugiški santykiai.

Diplomatinio etiketo specialistas Arminas Lydeka, paklaustas, ar pagal diplomatinį etiketą buvo privalu į delegaciją kviesti prezidentą, sakė: „Nėra nei vienos protokolo formos, kuri tai reglamentuotų. Tai labiau susitarimo ir požiūrio reikalas, tad sunku ką nors komentuoti nežinant visų įvykio aplinkybių. Svarbu žinoti, iš ko ta delegacija sudaryta, gal žmonių joje labai mažai, ar kaip tik – labai daug.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paska A. Lydekos, pasaulinė praktika, kad į tokio pobūdžio renginius nevyksta visi šalies vadovai: „Būna, kad vyksta tik buvę, ar tik einantys pareigas. Jokios tai reglamentuojančios normos nėra.“

V. Adamkus teigė, kad užuojautą išreiškė laišku ir apgailestavo, kad apie V. Havelo mirtį sužinojęs iš žiniasklaidos, o ne iš valstybės institucijų. A. Lydekos teigimu, kuomet pranešama žinia apie mirtį, ji paprastai paskleidžiama nedideliam ratui žmonių su viltimi, kad šie naujieną praneš kitiems. Į klausimą, ar privalu apie tokius įvykiu atskirai informuoti buvusį šalies vadovą, diplomatinio etiketo specialistas atsakė neigiamai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų