24
Neapolio „Napoli“ – Madrido „Real“ 1:3 (nuotr. SCANPIX)

Antradienį į UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalį užtikrintai žengė Madrido „Real“ (Ispanija) ir Miuncheno „Bayern“ (Vokietija).

24

„Real“ pergalę lėmė kapitono galva

„Real“ Italijoje 3:1 (0:1) nugalėjo Neapolio „Napoli“. Tokie pat skaičiai švieslentėje degė ir po pirmųjų rungtynių Madride. Taigi bendras rezultatas – 6:2.

Antradienį pirmajame kėlinyje žaidimo persvarą turėjo šeimininkai. Jie susikūrė kelis pavojingus momentus, bet įmušti nepavyko.

Iki 24-osios minutės, kai Driesas Mertensas gavo puikų perdavimą iš kapitono Mareko Hamšiko. Belgas pabėgo kairiuoju kraštu ir nukreipė kamuolį į tolimąjį vartų kampą (1:0).

„Real“ dar pirmajame kėlinyje galėjo išlyginti rezultatą, bet puikia proga nepasinaudojo Cristiano Ronaldo. Madrido komandos lyderis pergudravo kelis varžovus, iš dešiniojo krašto mušė į vartus, bet pataikė į artimąjį virpstą.

Ispanai viską sutvarkė po pertraukos. Padėjo ekipos kapitonas Sergio Ramosas. Ispanas įmušė du įvarčius „dvynius“ – po kampinių galva (52 ir 57 minutėmis). Abukart perdavimus atliko Toni Kroosas. Tiesa, po antrojo smūgio kamuolys atsimušė ir į D. Merenso galvą, tad jam įrašytas įvartis į savuosius vartus.

Paskutinį rungtynių tašką galėjo padėti Dani Carvajalis. Gynėjas prasmuko prie pat vartininko aikštelės, liko vienas prieš vartus, bet dešiniojo krašto gynėjas mušė kaire koja, tad kamuolys skriejo virš vartų.

To ko nepadarė D. Carvajalis, pasiekė Alvaro Morata. Kairėje puikų perdavimą C. Ronaldo atliko Marcelo. Portugalas smūgiavo į vartininką, bet pirmas prie kamuolio prišoko A. Morata – 3:1.

„Bayern“ laimėjo 10:2

„Bayern“ tiek Miunchene, tiek Londone pažemino „Arsenal“. Abukart laimėta 5:1. Taigi bendras rezultatas – 10:2.

Antradienio rungtynių pradžia tokio lengvo pasivaikščiojimo vokiečiams nežadėjo. „Arsenal“ surengė kelis pavojingus išpuolius.

14-ąją minutę Olivier Giroud galva smūgiuotas kamuolys paglostė virpstą.

20-ąją minutę Theo Walcottas neklydo. Futbolininkas paspruko dešiniuoju kraštu ir stipriu smūgiu nukreipė kamuolį į vartus (1:0).

Esminis rungtynių momentas – antrojo kėlinio pradžioje. Laurent Koscielny baudos aikštelėje neleistinai sustabdė Robertą Lewandowskį. Teisėjas iš Graikijos Tasos Sidiropoulos parodė į 11 metrų žymą. Taip pat – geltoną kortelę L. Koscielny. Čia pat graikas persigalvojo ir išsitraukė raudoną kortelę. Prancūzas buvo priverstas palikti aikštę, o R. Lewandowskis užtikrintai realizavo 11 metrų baudinį (1:1).

Anglams reikėjo atakuoti, jie tai darė, bet itin dažnai klydo.

68-ąją minutę klaida pasinaudojo olandas Arjenas Robbenas (2:1), 78-ąją – brazilas Douglas Costa (3:1).

Paskutinius du „Bayern“ įvarčius pelnė varžovų gynybą išniekinęs čilietis Arturo Vidalis (80, 85 min.).