Jau ketvirtą kartą Palangoje surengtos tarptautinės "Horn Grand Prix" 1003 km lenktynės buvo kaip reta atkaklios, tačiau jas tradiciškai laimėjo "Porsche" automobilį vairavę sportininkai.

Prieš dvejus metus iškovotą pergalę pakartojo Alfredas Kudla ir Vytautas Venskūnas, greičiausiai įveikę 335 distancijos ratus. Po šios pergalės V.Venskūnas tapo pirmuoju Lietuvos sportininku, triskart iškovojusiu pergalę šiose varžybose: su Lietuvos "Porsche" klubu jis nugalėjo pirmosiose lenktynėse 2000 metais, po metų su A.Kudla šventė pergalę, atstovaudami "Automodus" ekipai, o šį sykį "Porsche Carrera GT3" automobilis gynė sporto klubo DAL garbę.

Tačiau permainingu oru vykusiose lenktynėse pergalę pasiekti tikrai nebuvo lengva: bemaž du distancijos trečdalius "Porsche" rimtai konkuravo su "Los Patrankos" ekipos "Audi RS4" automobiliu, keletą kartų ekipos keitėsi vietomis, tačiau antroje lenktynių pusėje (po 266 ratų) dėl turbinos gedimo "Los Patrankos" pasitraukė iš kovos. Trečią sykį lenktynėse dalyvavusi ekipa ir šiemet nesugebėjo pasiekti pergalingo finišo, nors buvo nusiteikusi kovoti dėl pirmosios vietos.

Kai "Porsche" automobilis dėl degalų stygiaus buvo priverstas laukti pagalbos, "Audi" buvo nutolusi net keliais ratais, tačiau vėliau favoritai susigrąžino lyderių pozicijas. Būtent šie du ekipažai kovojo dėl pirmos vietos, tačiau ir likusios devyniolika komandų siekė kuo greičiau pasiekti finišą. Nuo lyderių bandė neatsilikti "Juta-Statoil Lubricants" ekipa (Audi A3), tačiau galingo automobilio variklis nutraukė vieną pusašį po kito: dėl pakabos gedimų ekipa po 166 ratų sustojo.

Pavarų dėžės gedimas tapo "Akademijos" ekipos pasitraukimo priežastimi, pramuštas radiatorius ir perkaitęs variklis nutraukė K.Girdausko ASK komandos lenktynes. Kai kurios kitos komandos sugebėjo sutaisyti atsiradusius gedimus ir kovoti iki pat lenktynių finišo, nes tokių varžybų esmė - kovoti iki pat galo.

Taip elgėsi ir publikos valdomas TV3-VB Lizingo ekipažas, kurį prasidėjus liūčiai taranavo "Akstės" automobilis. Nors buvo išmuštas vairuotojo durų langas ir apgadinta pakaba, TV3 laidos vedėja Nomeda Marčėnaitė ir trys jos komandos draugai tęsė kovą ir savo klasėje finišavo ketvirtoje vietoje.

Iš viso lenktynių finišo nepasiekė vos penki automobiliai.

A1600 klasėje nugalėjo svečiai iš Estijos - "Valvoline Racing" ekipa su "Toyota Yaris" (309 ratai), antri buvo analogišką automobilį vairavę trys žurnalistai - V.Milius, M.Grinius ir L.Butkus (298 ratai), treti - nuolatiniai tokių varžybų dalyviai "Autoverslo automobiliai" (Lada 211103, 276 ratai).

Beje, užsienio šalims atstovavo ne tik prizininku tapęs Estijos ekipažas. Šį kartą lenktynių geografija prasiplėtė dar toliau. Juta - Castrol komandą, bendrojoje įskaitoje užėmusią penktąją vietą sudarė tikrai tarptautinis ekipažas - lietuvis, danas ir estas.

A3000 klasėje nugalėjo bene didžiausią šių lenktynių staigmeną pasiekę "Sonex-Baltpark-Audėjo" atstovai R.Kasparavičius, A.Bartusevičius ir A.Karčiauskas", kurių "Audi A4" galutinėje įskaitoje finišavo ketvirta (320 ratų). Antri buvo BMW 318 vairavę "Adampolis-Mobil" lenktynininkai (314 ratų), treti - 290 ratų įveikę "Motofaktorijos" lenktynininkai su "Subaru Impreza Turbo".

Šios klasės prizininkus specialia taure apdovanojo Kretingos rajono meras Valerijonas Kubilius.

B2000 klasėje nugalėjo Lietuvos BMW klubas su BMW 325 (308 ratai), pralenkęs "Ajags-Lukis" ekipą su "Peugeot 206 RC" (291 ratas), o treti buvo "Melgos-Autorinkos" lenktynininkai (VW Golf, 288 ratai).

Įspūdingą taurę šios klasės nugalėtojams įteikė Palangos miesto meras Pranas Žeimys.

Lenktynininkams teko ne tik taurės. "Jūros šventės" Klaipėdoje renginius į lenktynes iškeitęs Seimo pirmasis vicepirmininkas Česlovas Juršėnas, lenktynių nugalėtojus apdovanojo specialiais prizais - žymiaisiais karikatūrų rinkiniais su dedikacijomis lenktynių herojams.

Absoliutiems šių lenktynių nugalėtojams iš DAL ekipos atiteko ne tik nugalėtojų taurė, bet ir Susisiekimo ministro Zigmanto Balčyčio prizas greičiausiai lenktynių komandai. Antrąją vietą absoliučioje įskaitoje užėmė jau minėtas "Sonex-Baltpark-Audėjo" ekipažas, o treti liko "Adampolis-Mobil" komandos lenktynininkai, kurie dalyvauja kiekvienose varžybose Palangoje.

Šių metų lenktynės pasižymėjo ne tik itin išsamiomis TV3 televizijos transliacijomis, bet ir naujomis staigmenomis publikai. Balsuodami SMS žinutėmis, žiūrovai galėjo įtakoti TV3-VB Lizingo komandos sprendimus. Pasak ekipos vadovo J.Dereškevičiaus, žiūrovai pasirinkdavo tikrai optimalius tokioms lenktynėms sprendimus, o naujokų komandos pasirodymą patyręs automobilių sporto ekspertas įvertino labai gerai. Aktyviausiems žiūrovams "Alcatel" padovanojo mobiliųjų telefonų. Beje, ši kompanija publikai padovanojo taip pat daug vertingų prizų bei maloniai priėmė žiūrovus prancūziškoje kavinėje.

Baigiantis lenktynėms buvo išrinkta ir ""Horn Grand Prix" 1003 km lenktynių Mis - ja tapo simpatiška ir energinga brunetė iš Vilniaus Eglė, kurią taip pat apdovanojo "Alcatel".

Itin gausiai susirinkusiai ir dviejų stiprių liūčių neišsigandusiai publikai renginio organizatorius "Promosportas" ir varžybų rėmėjai pasiūlė daugybę konkursų ir prizų aktyviausiesiems.

Didžiausias šio sezono automobilių sporto renginys Baltijos šalyse baigėsi. A.Kudla, besidžiaugdamas pergale, publikai teigė, jog nugalėti Palangoje gali tik "Porsche", tačiau iškart po lenktynių kai kurios ekipos jau garsiai kalbėjo apie kitų metų startą: panašu, kad ambicijos įveikti "Porsche" kaskart tampa vis stipresnės, o tai reiškia, kad kitų metų lenktynių starte dalyvių turėtų būti dar daugiau.