Pasaulio taurei besiruošianti Lietuvos rinktinė iškovojo dar vieną pergalę. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Taivane prasidėjusiame kontroliniame turnyre 93:80 (25:22, 26:18, 17:20, 25:20) nugalėjo Puerto Riko rinktinę.

Po pirmojo kėlinio Lietuva pirmavo 25:22. Antrajame kėlinyje mūsiškiams pavyko įgauti solidesnę persvarą ir po dviejų kėlinių Lietuva pirmavo 51:40.

Pirmoje mačo pusėje taškais labiausiai išsiskyrė Jonas Valančiūnas, Rokas Jokubaitis, Ignas Brazdeikis ir Eimantas Bendžius.

Jeigu ypatingų problemų puolime Lietuvai nebuvo, gynyba buvo pakankamai „kiaura“. Puerto Rikas žaidę laisvą, veržlų ir greitais veiksmais puolime paremtą krepšinį ir tai pasiteisino.

Trečiajame kėlinyje Puerto Rikas bandė mažinti skirtumą, tačiau vis bandymai atsimušė į pakankamai solidų Lietuvos krepšinio rinktinės puolimą ir po trijų kėlinių baltai pirmavo 68:60.

Ketvirtajame kėlinyje Puerto Rikas buvo sumažinęs lietuvių pranašumą iki 5 taškų. Laimei, Lietuva sugebėjo išsaugoti persvarą ir šventė pergalę.

J. Valančiūnas užfiksavo galingą dvigubą dublį – 20 taškų ir 11 atkovotų kamuolių. R. Jokubaitis pridėjo 14 taškų ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Dviženkliu taškų skaičiumi prie laimėjimo prisidėjo ir Ignas Brazdeikis (11 tšk.), Tadas Sedekerskis bei Eimantas Bendžius (abu po 10 tšk.).

Ant parketo pasirodė visas Lietuvos rinktinės dvyliktukas.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 20 (11 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 14 (5 rez. perd.), Ignas Brazdeikis 11, Tadas Sedekerskis ir Eimantas Bendžius po 10, Mindaugas Kuzminskas ir Vaidas Kariniauskas po 8, Deividas Sirvydis 6 (2/5 tritaškiai).

Puerto Rikas: Jordanas Howardas 18 (4/7 tritaškiai), Tremontas Watersas 12 (2/9 tritaškiai, 7 rez. perd.), Ismaelis Romero 11 (8 atk. kam.), Justinas Reyesas 8.

Šios rungtynės Lietuvos laiku turėjo prasidėti 09:00 val., tačiau dėl užsitęsusios oficialios turnyro atidarymo ceremonijos vėlavo 17 min.

Paskutines rungtynes kontroliniame cikle Lietuva žais antradienį, kai Taivane susitiks su Latvijos rinktine. Šias rungtynes nuo 14:00 val. Lietuvos laiku transliuos naujienų portalas tv3.lt ir TV3 televizija.

Visas rugpjūčio 25–rugsėjo 10 d. vyksiančios Pasaulio taurės rungtynes galėsite stebėti „Go3“ kanalu, o visas Lietuvos rinktinės rungtynes tiesiogiai transliuos TV3 televizija ir naujienų portalas tv3.lt.

Visas Pasaulio taurės naujienas sekite čia.

Lietuva–Puerto Rikas rungtynių vaizdo įrašą galite pažiūrėti šios naujienos viršuje.

Taivanas taip myli Lietuvą,o salė pustuštė.
Pamaniau, kad jau Kriniauskas susiėmė, bet po gero epizodo vėl nesąmonę sukūrė.