Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Ką tik gavome teisę susimokėti už gydymą bet kurioje Europos Sąjungos šalyje iš lietuviškų ligonių kasų sąskaitų. Mūsų ligonių kasos kompensuoja užsieninio gydymo išlaidas, išmokėdamos jums ne daugiau, negu gauta medicininė paslauga kainuoja Lietuvoje. Kadangi Lietuvos medicina laikosi ant kyšių (švelniai vadinamų vokeliais), tai jums kompensuos nedaug bet kokiu atveju.

Kada verta važiuoti į užsienį gydytis? Kai brangi operacija yra retai daroma Lietuvoje, o užsienio gydymo įstaigoje tokia operacija daroma labai dažnai, todėl tokios operacijos darymo kokybė yra prasta Lietuvoje ir puiki užsienyje. Ypač jei kaina vokeliuose mažai skiriasi nuo kainos, kurią sumokėsite užsieny.

Lietuvoje išlieka akušerių bei greitosios pagalbos specialistų poreikis. Tokias paslaugas reikia teikti vietoje. Kita medicina pradeda nykti, jei nepersitvarko, neteikia Europos lygio brangių paslaugų. Ar sugebame persitvarkyti? Tai yra vienas iš pagrindinių mano klausimų artimiausiam laikui. Jis svarbus daugelio kvalifikuoto darbo vietų išsaugojimui šalyje.

Panašiai ir su studijomis. Naudojant internetinių studijų kompanijos Coursera paslaugas, galima nemokamai studijuoti vienos iš geriausių pasaulio verslo mokyklų Wharton medžiagą (angliškai: Wharton School's MBA Program). Jei norite gauti pažymą, kad išstudijavote vieną ciklą, reikia sumokėti apie 50 dolerių. Ta pažyma kolkas reiškia mažiau, negu lietuviško universiteto diplomas. Bet taip nebus po penkių - dešimt metų. Ar sugebame mūsų atsilikusius provicialius universitetus taip pertvarkyti, kad dėstytojai asmeniškai dirbtų su studentais, mokydami juos galvoti, pritaikyti žinias praktikoje ir įsigyti praktinių įgūdžių, tuo metu kai studentai naudojasi geriausių pasaulio universitetų paskaitomis ir kontroliniais darbais? Ar toliau tyliai stebime, kaip mūsų studentai išsivaikšto? Tai yra antras iš pagrindinių mano klausimų artimiausiam laikui. Jis svarbus ir mūsų verslo konkurencingumui, ir gyvybingos lietuvių kalbos išsaugojimui.

Aš studijavau ir Courseroje, ir Vilniaus universitete. Galiu palyginti. Bet to maža. Tik bendromis jėgomis galima išsaugoti aukštos kokybės darbus gimtinėje. Tarkimės, ką darome. Rašykite jūsų nuomonę mano puslapio komentarų skyriuje. Daugiau apie tai - surašius Google paieškoje žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.
DĖL SNORO AFEROS PLĖŠIKĖI D.GRYBAUSKAITĖI APKALTĄ IR Į KALĖJIMĄ!
autorius - tiesiog primityvus pasakorius. Kad ir ta prasme,kad Lietuvą lygina su Prancūzija:))))))). Bet juk diskutuojamu klausimu - tai visai nelyginami dydžiai - to šito tipo veikėjai niekad "nepastebi".Juk Prancūzijoj - visai kita, jai daug palankesnė geopolitinė situacija, kas žemės išpardavimo klausimu turi tiesiog strateginės reikšmės.Nors ,savo laiku , ir prancūzams tokie vokiečiai gerai kraujo pagadino.Kaip ir anie - vokiečiams.Lietuva - jau niekad neužpuls nei Lenkijos, anei Rusijos. Nes save laiko labai taikinga šalimi.Bet kaimynams tai - juk nei motais,kai šalia skanus kasnelis voliojas,kurio piliečiai ,kaip autorius, bando vykdyt pergalingą stručio manevrą (be abejo - tikrai duosiantį tam tikrą vienkartinį efektą ). Tik labai jau tas efektas neša į garsųjį "rusišką" bizniuką,autoriau....
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų