• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastaruoju metu plečiantis greitųjų kreditų verslui sunerimo kitos panašaus pobūdžio paslaugas teikiančios institucijos bei Seimo nariai. Žiniasklaidoje nuolat šmėžuoja aktualijos apie tai, kad greitųjų kreditų bendrovės siekia žmones įtraukti į skolų liūną. Ši paslauga lyginama su narkotikais, vėžiu, kilpa ant kaklo ir pan. Lietuvos greituosius kreditus teikiančių bendrovių iniciatyva įsteigta nauja greitųjų vartojimo kreditų asociacija (GVKA) pateikia savo atsaką į tokius pasisakymus.

REKLAMA
REKLAMA

Greitųjų kreditų bendrovių tikslas, anot GVKA pranešimo, yra palengvinti problemų sprendimą. „Mes primygtinai neskatiname imti trumpalaikių paskolų, tiesiog suteikiame galimybę nenumatytomis aplinkybėmis operatyviai gauti pinigų – prisitaikome prie visuomenės poreikių ir interesų. Stengiamasi sukurti tokias sąlygas, kad pinigus gauti būtų paprasta, kad žmogui nereikėtų lakstyti po įstaigas, rūpintis dokumentais ir pan. – siūlome alternatyvą“, – tvirtina GVKA valdybos pirmininkas Vilmantas Midvikis.

REKLAMA

Kaip teigiama GVKA pranešime, negrąžintinos paskolos, nemokūs asmenys greitųjų kreditų bendrovėms nenaudingi. V. Midvikis, paklaustas apie vadinamas „blogąsias“ paskolas ir apie jas žiniasklaidoje vyraujančius atsiliepimus, konstatuoja, kad negrąžinti kreditai daro žalą verslui, o ne atvirkščiai (kaip dauguma mano). „Trumpalaikių kreditų bendrovės dėmesį skiria tam, kad žmonių sąmonėje formuotų suvokimą, jog skoliniesi tik tada, kai žinai, jog sugebėsi grąžinti. Mes už patį klientą nuspręsti negalime. Jis visada turi pasirinkimą – imti greitąjį kreditą ar – ne“, – teigia GVKA valdybos pirmininkas. Anot jo, bendrovės pasiūlo sprendimą, kuris yra klientui arba priimtinas, arba nepriimtinas. „Jokiu būdu neraginame imti paskolų, neperspėdami apie grąžinimo procesą, sankcijas, gresiančias nemokiems klientams“, – sako V. Midvikis.

REKLAMA
REKLAMA

GVKA praneša, kad greitųjų kreditų bendrovės siekia apsidrausti nuo „blogųjų“ paskolų – jau yra įdiegta realiuoju laiku veikianti, mokumą vertinti skirta sistema „Greitųjų vartojimo kreditų biuras“. Sistemą administruoja GVKA. „Bankai turi savo uždarą sistemą. Panašios sistemos trūko ir greitųjų kreditų veiklai vystyti. Įdiegta programa siekiama išvengti negrąžinamų paskolų bei apsaugoti klientus nuo nereikalingų problemų“, – tvirtina už IT kryptį asociacijoje atsakingas Juozas Rupšys.

Pasak V. Midvikio, labai svarbu, kad ne tik greitųjų kreditų bendrovės teiktų garantuotas paslaugas, bet ir žmogus privalo jausti atsakomybę bei saugoti savo teises.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų