Artūras Gudaitis šiame Eurolygos sezone yra vienas geriausių lygos vidurio puolėjų, tačiau net ir jam pasitaiko juodų vakarų.

Ketvirtadienį lietuvio atstovaujama Milano „Olimpia“ komanda šventė labai svarbią pergalę Eurolygoje prieš Kauno „Žalgirį“, tačiau A. Gudaičiui tai buvo neabejotinai prasčiausias sezono mūšis.

Lietuvos rinktinės aukštaūgis akistatoje su savo buvusia komanda aikštelėje praleido 23 minutes, per kurias pelnė 6 taškus (3/5 dvit., 0/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius, 3 kartus suklydo, bei 4 kartus pažeidė taisykles.

A. Gudaičio naudingumo grafoje pasibaigus rungtynėms mirgėjo labai neįprastas skaičius – minus 1.

Tai pirmas kartas šiame sezone, kai lietuvis nesugeba surinkti teigiamo naudingumo balų skaičiaus.

Lietuvis pirmose 18-oje šio sezono rungtynių visada surinkdavo dviženklį naudingumo balų skaičių, tačiau ši graži tradicija nutrūko praėjusio turo akistatoje su Vitorijos „Baskonia“, kai 208 cm aukštaūgis surinko 6 balus.

A. Gudaitis Milano ekipos garbę gina antrą sezoną iš eilės. Įdomu, kad jau 49-as rungtynes dizainerių gretose sužaidęs lietuvis neigiamą naudingumo balų skaičių Eurolygoje surinko vos du kartus. Abu – prieš Kauno „Žalgirį“.

Praėjusiame sezone kauniečiai Milane tiesiog dominavo ir sutriuškino varžovus 94:62. Tada A. Gudaitis aikštelėje praleido vos 13 minučių, nepelnė nė taško (0/2 dvit.), bei surinko -2 naudingumo balus.

Tai buvo apskritai vos antras kartas krepšininko karjeroje, kai jis Eurolygos rungtynėse nesurinko nė taško.

Pirmasis toks atvejis buvo užfiksuotas 2013-2014 m. sezone, kai lietuvis dar atstovavo Kauno „Žalgirį“.

Tai buvo debiutinės A. Gudaičio rungtynės Eurolygoje, kuriose jam teko pajusti galingojo Maskvos CSKA klubo jėgą. Tada aukštaūgis ant parkero praleido 2 minutes, prametė vienintelį mestą dvitaškį, bei sykį atkovojo kamuolį.

Statistiškai prasčiausias savo rungtynes milžinas iš Lietuvos sužaidė taip pat atstovaudamas „Žalgirį“.

2015 m. sausį krepšininkas akistatoje su Tel Avivo „Maccabi“ pelnė 6 taškus (2/7 dvit., 2/2 baud.), tačiau gavo net 4 blokus, 2 kartus suklydo, bei surinko -4 naudingumo balus.

Ne pačią geriausią žaidimo atkarpą išgyvenantis A. Gudaitis šiame Eurolygos sezone per 24 aikštelėje praleidžiamas minutes fiksuoja 12,8 taško (dvit. – 64,2%), 7,3 atkovoto kamuolio, 1 bloko, bei 18,9 naudingumo balų statistiką.