Kauno „Žalgiris“ (13-9) pergalingai pradėjo dvigubą Eurolygos savaitę – dramatiškai 79:78 (20:20, 27:18, 13:17, 19:23) įveikė Valensijos „Valencia“ (11-11) klubą. Kauniečiams pergalę su sirena išplėšė Marius Grigonis.

Tai buvo antra iš eilės Lietuvos čempionų pergalė turnyre. Penktadienį laukia dvikova su Vitorijos „Baskonia“.

„Žalgiris“ prastai pradėjo susitikimą ir anksti privertė Martiną Schillerį prašyti minutės pertraukėlės – „Valencia“ šovė į priekį 10:2.

Tada tritaškius pataikė M. Grigonis ir Thomas Walkupas, net du pridėjo A. Rubitas ir kauniečiai sugrįžo į rungtynes.

Antrame kėlinyje vyko apylygė kova, bet sėkmingos J. Lauvergne’o atkarpos pakylėtas „Žalgiris“ spurtavo 15:3 ir išsiveržė į priekį dviženkliu skirtumu 47:36.

Pusę trečio ketvirčio žalgiriečiams pavyko išlaikyti dviženklį skirtumą, bet du iš eilės „Valencia“ tritaškiai prieš lemiamą kėlinį paliko tik 5 taškų „Žalgirio“ pranašumą.

Likus žaisti 43 sekundes Th. Walkupas smeigė tritaškį, bet vos po 7 sekundžių tuo pačiu atsakė Klemenas Prepeličius – 77:73.

Kitoje atakoje J. Lauvergne’as prametė patogų metimą, bet atsikovojo kamuolį ir galėjo jį laikyti savo rankose – varžovai būtų turėję prasižengti – bet atliko dar vieną netikslų metimą, o varžovai nuskuodė į greitą puolimą. Čia Nigelis Hayesas prasižengė prieš tritaškį metusį Nikolą Kaliničių – šis pataikė pirmas dvi, o trečią prametė.

„Valencia“ atsikovojo kamuolį ir smeigė tolimą metimą. „Žalgiriui“ buvo likusios vos trys sekundės – po minutės pertraukėlės Marius Grigonis pataikė sudėtingą dvitaškį po verpstės ir tą atliko su sirena – 79:78.

Tai buvo antras kartas šį sezoną, kai M. Grigonis „Žalgiriui“ išplėšia pergalę metimu paskutinėmis sekundėmis. Gynėjas surinko 12 taškų.

Netikėtu siurprizu šiose rungtynėse tapo Augustine’as Rubitas, kuris pataikė tris tritaškius iš keturių – iki tol per visą sezoną amerikietis buvo sumetęs tik 1 iš 5. Amerikietis viso surinko 17 taškų ir buvo rezultatyviausias „Žalgirio“ gretose.

Pirmą sezono dvigubą dublį surinko Joffrey Lauvergne’as – 13 taškų (5/13 dvit.) ir 12 atkovotų kamuolių.

„Žalgiris“ laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 31:27 ir išdalino 23 rezultatyvius perdavimus. Kauniečiai pataikė 9/17 tritaškių (52,9 proc.), kai varžovai – 10/29 (34,5 proc.).

„Žalgiris“: A. Rubitas 17, J. Lauvergne’as 13, M. Grigonis 12, R. Jokubaitis 10 (6 rez. perd.), Th. Walkupas ir P. Jankūnas po 8, N. Hayesas 6, A. Milaknis 3, M. Gebenas 2, L. Lekavičius 0.

„Valencia“: K. Prepeličius 18, L. Labeyrie 17, M. Hermannssonas 12.