REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dar 2004 metais korporacijos „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas teigė, kad po kelių metų el. šiukšlės (spam) taps istorijos dalimi, tačiau panašu, kad kasdienybe tapo ne tik pačios „Microsoft“ produktai, tačiau ir el. šlamštas. Jis kankina praktiškai visus vartotojus, tačiau ypatingai daug galvos skausmo sukelia el. pašto paslaugų tiekėjams, ypač tokiems gigantams kaip kompanija „Google“, kuri neseniai papasakojo apie priemones, kurių imasi kovoje su šia neganda.

REKLAMA
REKLAMA

Neseniai „Google“ tinklaraštyje pasirodė pranešimas, kuriame kompanijos saugumo specialistas Mike'as Hearnas pabrėžia, kad šiuolaikinės el. pašto programos daugeliu atvejų tikrai gerai kovoja su el. šlamštu, kurį iš karto nukreipia į specialius katalogus arba šiukšlių dėžę. Vis tik po kurio laiko el. šlamšto siuntėjai suprato, kad kovą pradeda pralaiminėti, tad 2010 metais ėmėsi aktyviai įsilaužinėti į „Google“ paskyras, iš kurių atakuodavo žmones „Gmail“ paskyroje rastais adresais.

REKLAMA

2011 metais tokių atvejų skaičius pasiekė kritinę ribą, taigi „Google“ ėmėsi intensyviai darbuotis spręsdama šią problemą. Buvo aišku, kad norint sumažinti el. šlamšto srautą būtina visų pirma eliminuoti „Gmail“ paskyrų išlaužimo galimybę. Taigi, dabar „Google“ praneša, jog sukompromituotų el. pašto paskyrų skaičių, lyginant su 2011 metais, jai pavyko sumažinti net 99,7%, o tai tikrai puikus pasiekimas.

Vienu iš sėkmės receptų tapo naujos sistemos įdiegimas. Ji kompleksiškai analizuoja kiekvieną prisijungimą prie „Gmail paskyros. Sistema atsižvelgia net į 120 faktorių, kurie padeda įsitikinti, kad jungiasi tikrai teisėtas vartotojas, o ne kas nors iš svetimų. Jei tik prisijungimas atrodo įtartinas, „Google“ sistema gali paklausti, pavyzdžiui, telefono numerio (šis turi būti susietas su paskyra) arba privataus klausimo, kurio dažniausiai hakeriai nežino. Kartu „Google“ rekomenduoja vartotojams naudoti stiprius slaptažodžius bei dviejų lygių autentifikaciją, kuria gali pasinaudoti kiekvienas „Gmail“ naudotojas. Kartu nereikėtų naudoti tų pačių prisijungimų prie skirtingų sistemų. Aišku, praktika rodo, kad net ir nuolatinis šių tiesų kalimas pro vieną ausį įlekia, pro kitą…

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų