Nors šiame Lietuvos futbolo federacijos (LFF) „General Financing A lygos" sezone aistruoliai matė visko, tiek trilerių, kiek jų vyko 22-ojo turo rungtynėse, dar nebuvo. Net trijose rungtynėse iš penkių viską lėmė įvarčiai paskutinėmis susitikimų minutėmis ar net sekundėmis, o visos pergalės buvo iškovotos tik po atkaklios kovos, vieno įvarčio skirtumu.

Po tris taškus į savo sąskaitą įsirašė Panevėžio „Ekranas„, Pakruojo „Kruoja“, Gargždų „Banga„ ir Tauragės „Tauras“, kol tuo tarpu „Žalgiris„ išplėšė tašką dvikovoje su „Sūduva“.

Banga (Gargždai) - Atlantas (Klaipėda) 1:0 (1:0)

• Teisėjas: V.Vasiliauskas (Telšiai), 1000 žiūrovų

• Įvarčiai: 11 min. A.Staponka („Banga")

• Įspėjimai: 4 min. A.Staponka, 35 min. Ž.Banys, 58 min. A. dos Santos („Banga„); 9 min. M.Nidiaye („Atlantas“)

Praėjusiame ture antrąją pergalę šiame sezone iškovojęs uostamiesčio „Atlantas„ į Gargždus atvyko nusiteikęs labai kovingai. Kaip ir rungtynėse su „Dainava“, uostamiesčio ekipos treneris ir vėl į aikštę nuo pirmųjų minučių leido maksimalų legionierių skaičių - penkis.

Tačiau tai ekipos neišgelbėjo. „Atlantas„ pradžioje demonstravo padriką futbolą, buvo gerokai pasimetęs, o „Banga“ kūrė vieną šansą po kito. Jei ketvirtąją minutę pelnytas šeimininkų įvartis nebuvo įskaitytas dėl nuošalės, tai 11-ąją po kampinio A.Staponka jau galėjo triumfuoti (1:0).

Net ir išsiveržę į priekį šeimininkai apsukų nemažino bei ir toliau aktyviai spaudė varžovus. „Atlantui" reikėjo nemažai laiko, kad įsižaistų, tačiau antrame kėlinyje po truputį svečiai perėmė iniciatyvą. Su keitimais labai gerai pataikė treneris S.Roquesas, į aikštę metęs atakuojančius futbolininkus N.Smithą ir J.Vilavičių.

Savų šansų iškovoti tašką „Atlantas„ turėjo, tačiau nei T.Lagatoras, nei D.Arlauskis vartininko nenuginklavo ir trečiąją pergalę iš eilės šventė „Banga“.

REO (Vilnius) - Tauras (Tauragė) 2:3 (1:2)

• Teisėjas: D.Petraška (Ukmergė), 100 žiūrovų

• Įvarčiai: 17 min. J.Moroz, 74 min. M.Makutinovič („REO„); 26 min. R.Kuzin, 28 min. ir 68 min. (iš 11m.) T.Sirevičius („Tauras“)

• Įspėjimai: 66 min. G.Kulbis („REO„); 11 min. L.Marougiu, 63 min. M.Eiza („Tauras“)

Vilniuje susirinkę futbolo aistruoliai nelabai turėjo kuo grožėtis - ant REO ekipos atsarginių žaidėjų suolelio buvo vos vienas žaidėjas, o jų ne ką daugiau (keturiolika) turėjo ir „Tauras". REO ekipos gretose ne iš gero gyvenimo debiutavo du jauni futbolininkai, kurie iki šiol tik kartą buvo apskritai registruoti A lygos rungtynėms.

Tokioje situacijoje neabejotinais favoritais tapo svečiai, tačiau po nedovanotinos vartininko K.Kuliešiaus klaidos netikėtai REO į priekį išvėdė J.Morozas (1:0).

Vis tik ilgai nerimauti tauragiškiams neteko - 26-ąją minutę po M.Kižio perdavimo pusiausvyrą atstatė R.Kuzinas, o jau po dviejų minučių ekipą į priekį išvėdė kapitonas T.Sirevičius. Įpusėjus antrajam kėliniui tas pats T.Sirevičius realizavo ir skirtą 11 metrų baudinį bei dar labiau įtvirtino saviškių pranašumą (3:1).

Tiesa, V.Ivanausko auklėtiniai rankų nenuleido ir net rungtyniaudami be keitimų intrigą sugrąžino, kai tiksliai smūgiavo M.Makutunovičius (2:3), tačiau tai ir buvo viskas.

Dainava (Alytus) - Kruoja (Pakruojis) 1:2 (1:0)

• Teisėjas: G.Mažeika (Kaunas), 700 žiūrovų

• Įvarčiai: 28 min. P.Sakalis („Dainava„); 65 min. V.Rutkauskas („Dainava“ į savo vartus), 90 min. A.Žulpa („Kruoja")

• Įspėjimai: 27 min. D.Cibulskas, 38 min. M.Strauka, 54 min. R.Blinovas („Dainava„); 30 min. M.Filatov, 90+2 min. D.Petrauskas, 90+4 min. A.Žulpa („Kruoja“)

Alytuje pastaruoju metu buksuojanti Alytaus „Dainava„ priėmė Pakruojo „Kruoją“, kuri Alytaus miesto stadione per savo istoriją dar niekada nebuvo laimėjusi. Svečiai į aikštę metė tikrai ne pajėgiausią sudėtį - nuo pat pirmųjų minučių šį kartą žaidė įprastai retai nuo suoliuko kylantis M.Filatovas ir tik rungtynių pabaigose į aikštę metamas greitasis R.Diakivas, vietoje diskvalifikuoto V.Pocevičiaus gynyboje teko žaisti G.Slavickui.

Pirmasis rungtynių kėlinys vyko labai netikėtai - gal dėl neįprastos sudėties, gal dėl nenusiteikimo, bet „Kruoja„ atrodė labai blankiai ir visiškai nesugebėjo įrodyti savo favoritų statuso. „Balionų“ taktika visiškai nepasiteisino, nes su visais tolimais perdavimais puikiai tvarkėsi gynybos linija, tuo tarpu poziciniame žaidime „Kruoja" iki pertraukos progų nesukūrė.

Visai priešingai nei labai drausmingai žaidusi Alytaus „Dainava„. Būtent drausmingu žaidimu „Dainavai“ pavyko pirmame kėlinyje dominuoti aikštėje ir sukurti keletą puikių progų, viena kurių pavyko ir pasinaudoti. P.Sakalis 28-ąją minutę pasinaudojo puikiu M.Straukos perdavimu ir išvėdė saviškius į priekį (1:0).

Po pertraukos kurį laiką „Kruoja„ savo žaidime nieko nekeitė, o „Dainava“ ir toliau patikimai gynėsi bei itin pavojingai kontratakavo. Tai matydamas treneris S.Vorobėjus į aikštę metė A.Žulpą, ant suolo pasodindamas M.Filatova. Tai iš karto davė apčiuopiamos naudos, nes 65-ąją minutę būtent A.Žulpos kovingumas padėjo iškovoti „Kruojai" kamuolį, o po G.Juškos smūgio į savo vartus kamuolį ne be S.Žigalovo pagalbos pasiuntė V.Rutkauskas (1:1).

Jau atrodė, kad „Kruoja„ visiškai perims iniciatyvą, tačiau taip neatsitiko. „Dainava“ ne vien gynėsi ir galėjo pelnyti dar įvartį. „Kruojos„ žaidimas tuo tarpu ir toliau išliko labai statiškas ir lengvai nuspėjamas. Vis tik pačioje rungtynių pabaigoje svečiams nusišypsojo fortūna - D.Petrauskas nepagailėjo perdavimo A.Žulpai, kuris iš itin aštraus kampo surizikavo prasmūgiuoti į vartus. Vartininkas A.Bražinskas suklydo, o „Kruoja“ pradėjo švęsti. Viena dramatiškiausiu „Kruojos" pergalių šiame sezone - 2:1.

Šiauliai (Šiauliai) - Ekranas (Panevėžys) 3:4 (1:0)

• Teisėjas: J.Paškovskis (Vilnius), 1400 žiūrovų

• Įvarčiai: 2 min. ir 56 min. A.Rimkevičius, 75 min. R.Vėževičius („Šiauliai„); 60 min. A.Vertelis, 68 min. I.Dedura, 88 min. ir 90+3 min. A.Buinickij („Ekranas“)

• Įspėjimai: 38 min. J.Gomes da Silva, 90+3 min. I.Kirchners („Šiauliai„); 25 min. D.Gleveckas, 29 min. M.Andelkovič, 45+1 min. I.Dedura, 90 min. A.Vertelis („Ekranas“)

Apie tai, kas sekmadienio vakarą dėjosi Šiaulių miesto savivaldybės stadione, derėtų parašyti atskirą knygą ir ją išleisti itin dideliu tiražu. „Šiauliai" į aikštę žengė itin kovingai nusiteikę ir tai pademonstravo jau pirmosiomis minutėmis, kai A.Rimkevičius antrąją minutę varžovus nustebino nepasiruošusius, sukeldamas ovacijas stadione (1:0). Pelnę įvartį šeimininkai didesnė dėmesį skyrė gynybai, tačiau kartas nuo karto nepamiršo ir puolimo bei taip pat turėjo keletą neblogų šansų.

„Ekrano" spaudimas vis augo, tačiau būtent šeimininkai pelnė antrąjį įvartį - keli puikūs perdavimai galva ir A.Rimkevičius iš arti 56-ąją minutę įtvirtino pranašumą (2:0).

Vis tik šiauliečiai pernelyg anksti patikėjo pergale ir per stipriai sulindo į gynybą. „Ekrano" atakos buvo vis pavojingesnės ir pavojingesnės, o teritorinis pranašumas - įspūdingas. Tad neprabėgo net penkios minutės, kai šeimininkus nubaudė puikiai sužaidęs A.Vertelis (1:2). Šiauliečiai praleidę įvartį mėgino nusiraminti, tačiau ir vėl nesėkmingai - 68-ąją minutę retai įvarčius mušantis vidurio gynėjas I.Dedura smūgiavo tiksliai ir užtikrintai (2:2).

Jau atrodė, kad apie pergalę šį vakarą „Šiauliai" gali negalvoti, tačiau puiki greita ataka ir R.Vėževičius sulaukęs savalaikio perdavimo 75-ąją minutę decibelus stadione pakėlė iki dar neregėto lygio - 3:2!

Ir vis tik Šiaulių miestui švęsti sekmadienį nebuvo lemta dėl vienos priežasties, pavadinimu A.Buinickis. 88-ąją minutę pademonstravęs puikią kordinaciją ir gerą smūgį A.Buinickis pusiausvyrą atstatė, o 93-ąją minutę realizavo baudos smūgį, taip išplėšdamas vieną įspūdingiausių „Ekrano" pergalių per visą istoriją (4:3). Pavyzdys, kaip reikia kovoti iki galo.

Žalgiris (Vilnius) - Sūduva (Marijampolė) 2:2 (0:2)

• Teisėjas: S.Slyva (Kaunas), 500 žiūrovų

• Įvarčiai: 81 min. ir 90+2 min. K.Bilinski („Žalgiris„); 35 min. ir 45+1 min. R.Beniušis („Sūduva“)

• Įspėjimai: 34 min. C.Elliot, 38 min. A.Skerla, 60 min. M.Kuklys, 76 min. T.Pek („Žalgiris„); 26 min. V.Borovskij, 85 min. T.Eliošius („Sūduva“)

• Pašalinimai: 90+3 min. L.Perič („Žalgiris„); 90+3 min. S.Loginov („Sūduva“)

Centrinė turo dvikova vyko sostinėje, kur vėlyvą vakarą LFF stadione susitiko VMFD „Žalgiris„ ir Marijampolės „Sūduva“. Rungtynių pradžioje dominavo greitas kombinacinis futbolas, aikštėje buvo nemažai laisvų erdvių ir žiūrovai galėjo mėgautis akiai patraukliu futbolu. Pirmą realią progą turėjo šeimininkai, kai visiškai vienas prieš vartininką atsidūręs A.Švrljuga nusprendė viską užbaigti pats, nors šalia perdavimo laukė ir kamuolį į tuščius vartus nukreipti buvo pasiruošęs C.Elliotas.

Nors žalgiriečiai kiek ilgiau kontroliavo kamuolį, pats žaidimas buvo ganėtinai apylygis ir nenuspėjamas. Tai puikiai patvirtina ir 35-oji rungtynių minutė, kai pirmą kartą susitikime žalgiriečiai leido laisvam į vartus prasmūgiuoti R.Ledesmai. Kamuolį prieš save atrėmė A.Vitkauskas, pakartotinu smūgiu skersinį sudrebino R.Freidgeimas, o trečiuoju mėginimu jau į tuščius vartus be klaidų smūgiavo R.Beniušis (1:0).

Pelnę įvartį svečiai tapo atsargesni, o „Žalgiris„ skubėjo atakuoti. Vis tik C.Elliotas iki pat pertraukos pavojingoje situacijoje kamuolio taip ir negavo, o „Sūduva“ sugebėjo įtvirtinti persvarą - greitos atakos metu kamuolį kairėje gavo M.Šoblinskas, atliko puikų perdavimą prie tolimojo virpsto buvusiam R.Ledesmai, kuris vienu lietimu kamuolį adresavo R.Beniušiui, o pastarasis galva pelnė savo antrąjį įvartį (2:0). Iš karto po šio epizodo teisėjas paskelbė pertrauką.

Antrame kėlinyje D.Petravičius iš karto atliko kelis keitimus - neradusį bendros kalbos su puolėju P.Komolovą pakeitė K.Bilinskis, o vietoje A.Švrljugos aikštėje pasirodė T.Pekas. Neilgai trukus G.Freidgeimą pakeitė labiau atakuoti mėgstantis E.Vaitkūnas.

Visi šie keitimai sustiprino „Žalgirio„ žaidimą ir priekyje atsirado ilgai lauktas aštrumas. Vis tik daugiau gerų progų turėjo „Sūduva“, kuri meistriškai išnaudojo vis daugiau skylių šeimininkų gynyboje. Per antrą kėlinį vien du kartus prieš vartininką atsidūrė R.Ledesma, progų turėjo ir kiti futbolininkai.

Intriga žaidime grįžo 81-ąją minutę, kai puikiai atsidengęs K.Bilinskis smūgiavo tiksliai (1:2). Po šio epizodo „Sūduva" ėmė tempti laiką, visiškai niekur neskubėti bei dar labiau sustiprino gynybą, aikštėje pasirodžius P.Leimonui.

Tačiau net ir P.Leimono pasirodymas nepadėjo „Sūduvai" išsaugoti susikurto pranašumo - paskutinę pridėto laiko minutę gynėjai ir vėl nesugaudė K.Bilinskio, kuris puikiai atsidengęs ir vėl skaudžiai nubaudė svečius, išplėšdamas tašką (2:2).

Po šio įvarčio kilo susistumdymas, nes kamuolio nepanoręs varžovams atiduoti P.Davidovas buvo nustumtas, o komandos draugo stojo ginti S.Loginovas. To pasekoje iš aikštės buvo pašalintas tiek S.Loginovas, tiek ir L.Peričius, o rungtynės taip ir baigėsi - kovingomis lygiosiomis 2:2.