• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šilutės aplinkosaugininkai jau rado 15 nušautų gandrų. Neabejojama, kad visi jie nušauti iš dideliu greičiu važiavusio visureigio, priklausančio Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio posto inspektoriui Mariui Dulaičiui.

REKLAMA
REKLAMA

Pažeidėjus padėjo nustatyti vietos gyventojai. Automobilį vairavęs A. Vindžigelskis ir neblaivus muitinės inspektorius M. Dulaitis neigė šaudę į paukščius. Įvykį pradėjusi tirti policija paėmė automobilyje rastą mažo kalibro graižtvinį šautuvą ir šovinius, tačiau vėliau, nenustačiusi baudžiamojo nusikaltimo požymių, tyrimą perdavė aplinkosaugos pareigūnams.

REKLAMA

Pasak Šilutės rajono Aplinkos apsaugos agentūros valstybinio inspektoriaus Romo Gečo, įrodymų yra daugiau, negu reikia, todėl skirti baudas neturėtų būti sunku. Už gamtai padarytą žalą pažeidėjams gali tekti sumokėti daugiau kaip 7 tūkst. litų (po 495 Lt už kiekvieną nušautą gandriuką), taip pat numatoma skirti administracines nuobaudas iki 2000 Lt kiekvienam.

REKLAMA
REKLAMA

Inspektorius R. Gečas švelninančių aplinkybių byloje nemato - vien tik sunkinančias, todėl ir nuobaudos pažeidėjams, jo manymu, turėtų būti maksimalios. Tačiau ir tokios sumos neatlygins moralinės traumos, kurią vietos gyventojai, o ypač šį smurtą stebėję vaikai.

Pasak Aplinkos ministerijos, kas keleri metai Lietuvoje atliekama gandrų apskaita rodo, kad čia nuolat peri nuo dešimties iki dvidešimties tūkstančių porų baltųjų gandrų. Palankiais metais kiekviena gandrų pora išperi ir išaugina po 4-5 gandriukus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ši vasara nėra palanki gandrams, todėl dažname lizde šiuo metu bręsta tik po du ar vieną gandriuką. Ypač daug baltųjų gandrų apsistoja Lietuvos pamaryje ir Pietų Lietuvoje. Rambyno regioniniame parke esančiame Bitėnų kaime lizdus susisukę kelios dešimtys gandrų, kiek mažesnėmis kolonijomis, bet taip pat gausiai jų esama Šilutės, Jurbarko, Šakių rajonuose.

Palyginti gausu jų ir kaimyninės Lenkijos Punsko krašte, bet štai visoje Vokietijoje - tik kelios dešimtys, o Danijoje - vos kelios poros, ir tos, pasak Gamtos apsaugos departamento specialisto Eugenijaus Leonavičiaus, - šiemet neperėjo.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų