Jeruzalėje (Izraelis) antradienį prasidėjo Europos vyrų 3x3 krepšinio čempionatas, kuriame dalyvauja ir Lietuvos rinktinė (Evaldas Džiaugys, Aurelijus Pukelis, Marijus Užupis, Šarūnas Vingelis).

B grupės starte antradienį lietuviai nesunkiai – 21:13 – nugalėjo čekus. M. Užupis nugalėtojams pelnė 8 taškus, Š. Vingelis – 6, A. Pukelis – 5, o E. Džiaugys – 2.

Čekams beveik visus taškus sumetė du žaidėjai – Kevinas Tymlas (6) bei Michalas Svojanovsky (5). Lietuviai iš artimo bei vidutinio nuotolio pataikė net 10 iš 11 metimų (čekai 8 iš 15).

Ne ką daugiau vargo lietuviai turėjo ir antrajame ture, kuriame tokiu pat rezultatu – 21:13 – pranoko vokiečius, tapo grupės nugalėtojais ir užtikrintai pateko į ketvirtfinalį. A. Pukelis pelnė 9 tšk. ir pataikė visus metimus (4/4 „iš žaidimo“, 4/4 baudų), E. Džiaugys pridėjo 7 tšk. ir atkovojo net 8 kamuolius, Š. Vingelis surinko 3 tšk., M. Užupis – 2.

Vokiečių gretose niekas nesurinko daugiau nei 5 tšk. Lietuvių pataikymas šiame mače buvo nuostabus: 11/14 metimų iš artimo bei vidutinio nuotolio, 3/5 tolimų metimų bei 4/4 baudų.

Čempionate startavo 12 komandų, suskirstytų į 4 grupes po 3. Po 2 geriausias kiekvienos grupės ekipas pateko į ketvirtfinalį. Visi atkrintamųjų varžybų mačai vyks ketvirtadienį.

Jeruzalėje vyks ir moterų čempionatas. Lietuvės – Giedrė Labuckienė, Kamilė Nacickaitė, Martyna Petrėnaitė ir Gabrielė Šulskė – startuos trečiadienį C grupėje, kurioje mūsiškių varžovėmis taps Portugalijos ir Vengrijos rinktinės. Mūšis su portugalėmis – 16.40 val., o su vengrėmis – 20.20 val.

Dar viena motyvacija siekti aukštumų – nugalėtojams atitenkantys kelialapiai į papildomą olimpinę atranką. Pernai Europos čempionate Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė liko per žingsnį nuo bronzos, o moterys krito ketvirtfinalyje. Tiesa, lietuvės šiemet triumfavo Europos žaidynėse.