Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
„Kelmės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos poskyrio viršininkas Stasys Kvietkus portalui Balsas.lt patvirtino, kad Tytuvėnų ansamblyje priešgaisrinė apsauga buvo įrengta vietinė apsauga, bet jokie reikalavimai nepažeisti. „Tokią signalizaciją, kokia buvo įrengta Tytuvėnų ansamblyje, tokiame objekte įrengti galima. Galima buvo įrengti vietinę signalizaciją, lauko sirenas, jokių taisyklių jie nepažeidė“.

N.P.: Nėra tokio termino "vietinė signalizacija" - panaikino dar Stalino laikais. Dabar visose kultūros paskirties pastatuose, kurių plotas didesnis nei 500 kv.metrų (o šiuo atveju - 1700 kv.m) priešgaisrinė signalizacija turi būti pajungta į policijos arba apsaugos įmonių stebėjimo pultą. Ir jokio kito varianto nėra. Tokia signalizacija čia ir buvo suprojektuota, sumontuota, tačiau dėl nežinomų priežasčių ji nebuvo įjungta (sirena lauke nėra signalizacija, o tiesiog sirena).

Tačiau S. Kvietkus patvirtino, kad jeigu būtų pasirinkta kito tipo signalizacija, ir signalas būtų iš karto perduotas saugos firmai , pastato administratoriams, ar atsakingam asmeniui, gaisrininkai galėtų reaguoti greičiau.„Tada reaguotume į operatyviai gautą informaciją, į signalą. Sistema reaguoja labai greitai, o dabar – kol liepsna nepasirodė, tol niekas nežinojo“. S.Kvietkaus teigimu, kokią signalizaciją pasirinkti, sprendžia patys užsakovai.
N.P: kokią signalizaciją įrengti sprendžia ne užsakovas, o nustato Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento patvirtintos Gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemų projektavimo ir įrengimo taisyklės, kurios kultūros paskirties pastatui (toks buvo vienuolynas), kurio patalpos didesnės nei 500 kv.m (čia buvo 1186 kv.m) gali būti TIK: "A ir K tipų Gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemos (vienuolyne buvo įrengta K tipo sistema) turi būti sujungtos su priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos centralizuotu stebėjimo pultu. Jei priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje nėra centralizuoto stebėjimo pulto, GAS sistemų būklės kontrolės signalai gali būti perduodami į policijos arba apsaugos įmonių stebėjimo pultus." Taigi S.Kvietkus tyčia klaidina, nes tame pačiame departamente ir dirba, taigi negali nežinoti.

„Normos nėra pažeistos, tokią signalizaciją leidžiama naudoti. Pultas, į kurį iš daviklių buvo siunčiama informacija, buvo įrengtas pačiame pastate. Bet niekas nedraudžia įsirengti patikimesnę signalizaciją. Techniškai įmanoma padaryti, kad signalą gautų saugos firma, su kuria galima pasirašyti sutartį, kad jie saugos objektą. Galima signalą nukreipti į atsakingo asmens telefoną. Pasirinkimas priklauso nuo pačių saugos sistemos užsakovų – kokio lygio apsaugos jie nori. O čia buvo pasirinkta vietinė “, – aiškino S. Kvietkus.“
N.P.: pagal aukščiau minėtas taisykles tokį pultą galima įrengti tik: 63 punktas: "63. Gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemų valdymo ir rodymo įranga gali būti įrengiama patalpose, kuriose nėra budėtojo, garantuojant, kad gaisro ir gedimų signalai bus perduoti į gaisrinį postą arba kitą patalpą, turinčią ryšio kanalus ir kurioje budima visą parą." O šiuo atveju visa komisija ir jos darbe dalyvavęs S.Kvietkus labai gerai matė, kad pultas įrengtas patalpoje, kurioje nėra ir nebus jokių sargų ir kad joks signalas į jokias kitas budinčių patalpas neperduodamas.

„...reglamentuojančiuose dokumentuose nėra nurodyta, į kokį konkretų pultą turėtų būti jungiamasi. Nurodyta, kad turi būti informavimas, tačiau toliau signalas tikrai nenukreipiamas į gaisrinės pultą, nes nėra pas mus tokio pulto. Yra tik apsaugos firmose ir į jų apsaugos pultus gali būti jungiamas ir gaisro signalas“, – portalui Balsas.lt sakė Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Kęstutis Glazauskas. Anot jo, techninės galimybės įrengti specialius pultus gaisrinėse yra. Tačiau to nepakanka. „Galimybė yra. Lėšų reikia tokiems pultams įrengti. Kitas dalykas – pagal mūsų norminius dokumentus turi būti įrengta signalizacija, bet informavimas gali būti tik vietinis: vidinė sirena ir lauko sirena“, – aiškino K. Glazauskas.“
N.P.: Šiaulių apskrities gaisrininkų vadovas Kęstutis Glazauskas jau nebe klaidina, o įžūliai dezinformuoja, nes pagal aukščiau pacituotas jų pačių taisykles galima buvo įrengti tik K tipo signalizacija, ir ji BŪTINAI IR PRIVALOMAI TURĖJO BŪTI NUKREIPTA į policijos, saugos firmoms arba gaisrininkų pultą. Ir jokių išimčių tokio dydžio pastatui, jokių ‚vietinių“ informavimų, t.y. niekaip neužtenka sirenos ant sienos.
Signalizacija nesuveikė, suveikė tik sirena, bet tai nėra signalizacija, nes išgirdę sireną, žmonės žino, kad netrukus atvažiuos policija, gaisrinė, ar saugos tarnyba, todėl niekas niekada niekam neskambina, kai girdi panašia sirenas.
Bet čia jau viskas aišku – geriausios prokurorų ir gaisrininkų pajėgos yra mestos į kelmę ir Šiaulius, kad tik visi prisidirbusieji išneštų sveiką kailį. Juk tokios paskutinių 15 metų lietuvos tradicijos ne tik gaisrų sistemoje.
Kur dar Europoje nėra tokių pultų?
Kodėl nebuvo pajungta į policijos apsaugos pultą, kaip kad nurodyta taisyklėse, juk toks yra Kelmėje?
Kodėl būtent tokia priešgaisrinė signalizacija, t.y. signalas buvo prijungtas į policijos pultą, buvo pajungta senosiose administracinėse patalpose, kurios yra tūkstantį kartų mažiau vertingos, nei vienuolynas su meno dirbiniais?
Jei šie klausimai liks retoriniais, tai degs ir toliau. Turime visi sukilti prieš šią ydingą atsakomybės išplovimo sistemą. Nes jei toliau tokių „muziejų“ vadovai ir gaisrininkai nieko nedarys ir dezinformuos visuomenę, tai ir toliau degs žmonės, paveldas ir kitas valstybės turtas.
Juk valdžia , ir ypač - LYDERIAI , tik - eilinį kartą ( sargų ir ugniagesių darbo vietų naikinimo sąskaita...) , Jums - „SUTAUPĖ“... Beje, budėtojai jau tapo, tokios - „taupymo politikos“ aukomis ne tik čia, bet ir – žymiai svarbesnėses įstaigose . Jau net ir - Lietuvos Ypatingą Archyvą „saugo“ tik - „signalizacijos“, ir – PREZIDENTĖS PORTRETAI skaityklose... Valdžios runkeliams derėtų žinoti , kad jokiais draudimų pinigais, SUNAIKINTŲ kultūros vertybių ( ypač – Dokumentų ) nebeatkursi, o ir - „Maximose“ nenupirksi...
įdomu kas norėjo pasipelnyti ? tik keistoka kad Gruodi tik apdrausta buvo.. jei jie kiekvienais metais draudžia, tada nieko keisto..
o gaila kad ne auksas saugomas, būtų nenukentėjęs per gaisrą.. :)
aišku kad galėjo būti patikimesnė, bet aišku purkštukų vienuolyne įranti būtų nelabai gražu, neįsipaišytų į interjerą :)
Arba konkuriantų Vilniaus katedros lobyno darbas. sąmokslo teorija.
Net nežinojau, kad Tytuvėnuose tokie lobiai saugomi.
Cia nereikia ieskoti kaltu, cia manau yra tycinis padegimas pasipelnymo tikslams.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų