Slovakijos Osrblio apylinkėse vykstantį Tarptautinės biatlono sąjungos (IBU) taurės etapą sėkmingai pradėjo dėl kelialapio į Pekino olimpines žaidynes kovojanti Gabrielė Leščinskaitė.

Trumpose – 12,5 km – asmeninėse lenktynėse lietuvė per keturias šaudymo serijas suklydo tik sykį (šaudymas 0+1+0+0) bei užėmė devintą vietą.

Į geriausiųjų dešimtuką G. Leščinskaitė pateko pirmą kartą karjeroje. Sportininkei atiteko 32 įskaitiniai IBU taurės taškai bei 66,6 IBU kvalifikaciniai taškai (geriausias olimpinės atrankos rezultatas), kurie svarbūs dalijant kelialapius į Pekino olimpines žaidynes. Paskutinės atrankos varžybos vyks šį penktadienį, o galutinės olimpiečių pavardės paaiškės kitą savaitę.

Varžybų nugalėtoja tapo vokietė Janina Hettich (0+0+0+0), kuriai G.Leščinskaitė pralaimėjo 1 min. 47,2 sek. Kita Lietuvos atstovė Marija Kresik klasifikuota 83-ia (2+1+0+0, atsiliko 8 min. 52 sek.).

Bendroje įskaitoje pirmauja švedė Elisabeth Hoeberg, turinti 354 taškus. G. Leščinskaitė su 136 taškais rikiuojasi 23-ia, o Natalija Kočergina – 95-a (9 tšk.).

Vyrų trumposiose 15 km asmeninėse lenktynėse pirmą įskaitinį tašką karjeroje pelnė Nikita Romanovas. 22-ejų vilnietis prašovė dusyk (1+0+1+0) bei užėmė 40 vietą. Nugalėtoju tapo norvegas Vetle Paulsenas (0+1+1+0), kuriam mūsiškis nusileido 2 min. 40,1 sek.

Karjeros rekordą pasiekė 19-metis Nikita Čigakas, kuris tarp 104 dalyvių buvo 53-ias (1+1+0+0, atsiliko 3 min. 32,2 sek.), tuo tarpu Jokūbas Mačkinė užėmė 76 vietą (3+2+1+0, atsiliko 6 min. 21,4 sek.).

Bendroje įskaitoje 43 pozicijoje rikiuojasi Maksimas Fominas (69 tšk.), Karolis Dombrovskis – 78-oje (32 tšk.), o N. Romanovas – 125-oje.

Ketvirtadienį Rūpoldinge prasidės penktasis pasaulio taurės etapas, kuriame dalyvaus Vytautas Strolia, K. Dombrovskis, Tomas Kaukėnas bei Linas Banys.