REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimui susirinkus į neeilinę sesiją vienas iš svarstomų klausimų – Mokslo ir studijų įstatymo pataisos. Konstituciniam Teismui (KT) išaiškinus, kad kai kurios Mokslo ir studijų įstatymo nuostatos prieštarauja Konstitucijai, valdantieji ir opozicija siūlo savo šios problemos sprendimo būdus.

REKLAMA
REKLAMA

Vieną iš įstatymo taisymo projektų teikiantis socialdemokratas V. P. Andriukaitis mano, kad įstatymo leidėjai privalo nedelsiant taisyti antikonstitucinį įstatymą. Socialdemokratinio modelio Laikinojo mokslo ir studijų įstatymo projekte siūloma atkurti aukštųjų mokyklų autonomiją, kad rektoriaus rinkimų teisės būtų atiduotos senatui, o priežiūros ir kontrolės taryba būtų formuojama taip, kaip pasisakė KT.

REKLAMA

Projekte siūloma nemokamą mokslą laiduoti tik tiems gerai besimokantiems piliečiams, kurie studijuoja valstybės užsakymu, tenkinant pagal iš anksto paskelbtus skaičius jos nustatytų atitinkamų sričių (krypčių) specialistų poreikį ir jei mokymasis bei rezultatai po kiekvieno akademinio mokymosi laikotarpio (kas pusę metų) atliktos studijuojamųjų dalykų žinių patikros atitinka gero mokymosi kriterijus.

Antrasis svarstymui pateiktas Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimo ir papildymo projektas parengtas Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininko Valentino Stundžio ir Seimo nario, švietimo ir mokslo ministro Gintaras Steponavičiaus Pasak švietimo ir mokslo ministro G. Steponavičiaus, po Konstitucinio Teismo išaiškinimo svarbu atlikti būtinus darbus, kurių laukia akademinė bendruomenė ir be kurių gali būti sutrikdyta kasdienė universitetų ir kolegijų veikla.

Sausio 19 d. Seime dar kartą buvo svarstyta situacija dėl Mokslo ir studijų įstatymo projekto, bet G. Steponavičiaus teigimu, šiam klausimui būtina kita neeilinė Seimo sesija po 10-ties dienų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų