• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dujotiekis "Šiaurės srautas" Baltijos jūros dugnu svarbus visai Europai ir aprūpins energija ne tik Vokietiją, bet ir visą Europos Sąjungą, trečiadienį pareiškė bendrovės "Nordstream" akcininkų tarybos pirmininkas Gerhardas Shroederis (Gerhardas Šrėderis).

REKLAMA
REKLAMA

Buvęs Vokietijos kancleris ir kiti kompanijos vadovai surengė trečiadienį Briuselyje susitikimus Europos Komisijoje ir Europos Parlamente. Jie apsvarstė projekto reikšmę Europai, jo politinius aspektus ir ekologinio saugumo problemas.

REKLAMA

G.Schroederis spaudos konferencijoje pažymėjo, jog Bendrija, atsižvelgdama į tai, kad energijos bus sunaudojama vis daugiau, iki 2005 metų turi padidinti dujų importą maždaug 200 mlrd. kubinių metrų per metus, o tai "neįmanoma esant dabartinei infrastruktūrai".

Pasak buvusio kanclerio, "Šiaurės srautas" galės perpumpuoti 55 mlrd. kubinių metrų per metus.

"Jis anaiptol nesudarys konkurencijos kitiems dujotiekiams, visi bus panaudoti, visiems užteks darbo, ir visos šalys iš to tik laimės", - sakė G.Schroederis.

REKLAMA
REKLAMA

"Mes norime visiškai aiškiai įrodyti, kad šis dujotiekis nenukreiptas prieš nieką, o turi patenkinti papildomus Europos poreikius, ir mes tai įrodysime, - pabrėžė G.Schroederis.. - Jis buvo įtrauktas į Transeuropinę energetikos infrastruktūrą (TEN) dar 2000 metais, ir ji vienbalsiai patvirtino ES šalys 2006 metų rugsėjį".

"Tai jokiu būdu ne projektas, susijęs tik su Rusija ir Vokietija, - pažymėjo jis. - Tai visos Europos aprūpinimo dujomis projektas".

G.Schroederis pabrėžė, jog svarbu tai, kad dujos būtų tiekiamos iš Rusijos pagal ilgalaikes sutartis, ir sakė, jog Rusija yra patikima naftos ir dujų tiekėja į Europą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ekskancleris priminė, kad "net šaltojo karo laikais niekada nebuvo tiekimo saugumo problemų, ir nėra pagrindo manyti, kad jų gali atsirasti ateityje".

Projektas "Šiaurės srautas" yra ES neregėtai stambi privati investicija į energetikos infrastruktūrą. Vien ruožo po vandeniu nutiesimas kainuos 5 mlrd. eurų, o visas projektas - daugiau kaip 12 mlrd. eurų.

Atsakydami į žurnalistų klausimus spaudos konferencijos dalyviai neatmetė galimybės nutiesti Šiaurės Europos dujotiekio atšaką į Baltijos šalis ir Lenkiją. Pasak "Nordstream" atstovų, techniškai tai įmanoma, bet drauge būtina, kad šios šalys sudarytų su "Gazprom" sutartis dėl papildomo kiekio dujų tiekimo.

REKLAMA

G.Schroederis įsitikinęs, kad Šiaurės Europos dujotiekio Baltijos jūros dugnu projektas "bus įvykdytas numatytu laiku".

"Visi nuogąstavimai, pareikšti dėl projekto energetinio saugumo, neliks be dėmesio ir bus atidžiai išnagrinėti, - sakė G.Schroederis. - Mes garantuojame visišką skaidrumą".

"Mano ekonominis ūkinis uždavinys - padėti įgyvendinti projektą, - sakė G.Schroederis. - Man jį pavedė visi akcininkai".

"Užtikrinu, kad ši kompanija neturi jokios politinės užduoties. Mes įmonė, kuri įgyvendina projektą. Tačiau dirbant darbus iškils ekologinių ir politinių sunkumų. Mes norime paaiškinti, kad projektas visiškai saugus, politiškai nešališkas, ir pasistengsime tai padaryti", - sakė jis.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų