Tokijo olimpiniame krepšinio turnyre paaiškėjo galutinė medalininkų rikiuotė. Bronzos medalius iškovojo Australija, kuri 107:93 (20:19, 33:26, 25:22, 29:26) pranoko Slovėniją.

Kiek anksčiau kovą dėl aukso medalių jau laimėjo JAV, kuri pranoko prancūzus.

Australams tai yra pirmasis medalis šalies istorijoje olimpiniame krepšinio turnyre. Prieš tai jie buvo pralaimėję 1988 m., 1996 m., 2000 m. ir 2016 m. kovas dėl bronzos.

Mačą komandos pradėjo apylygiai. Dažnai keitėsi pirmaujanti komanda, skirtumas tarp rinktinių išliko minimalus.

Susikrauti didesnę persvarą australams pavyko kiek vėliau. Juos į priekį vedė Patty Millsas. Jis vien per pusantro kėlinio savo sąskaitoje turėjo jau 21 tašką.

Australija surengė mini spurtą ir po dviejų kėlinių pirmavo 53:45. Vėliau vaizdas išliko panašus. Slovėnai atrodė išsikėpę, vis dažniau nepasitenkinimą rodė ir Luka Dončičius, kuris nevengė ginčų su teisėjais.

O australai rengė vieną gerą ataką po kitos trečiajame kėlinyje. Vienu metu jų persvara siekė ir 13 taškų.

Slovėnai situaciją pabandė pakeisti ketvirtojo kėlinio viduryje. Komandą pabandė užvesti Jaka Blažičius. Jiems pavyko priartėti iki 80:83. Bet tada vėl tas pats J. Blažičius užsidirbo nesportinę pražangą, australai pelnė septynis taškus iš eilės bei vėl atitrūko.

Slovėnija dar pabandė kilti į lemiamą šturmą, bet P. Millso vedami australai pergalės iš rankų jau nebepaleido. Australija kaip tik dar surengė rezultatyvių atakų, o galiausiai šventė pergalę ir iškovojo bronzos medalius.

Į priekį australus vedė P. Millsas, kuris pelnė net 42 taškus. Joe Inglesas pridėjo 16.

Pralaimėjusiems Luka Dončičius surinko 22, jam puikiai talkino 18 taškų įmetęs Klemenas Prepeličius.

Įspūdingiausias varžybų akimirkas pamatykite čia:

Australija: Patty Millsas 42 (15/31 metimai, 9 rez. perd., 35 naud. bal.), Joe Inglesas 16 (9 atk. kam.), Jockas Landale‘as 14, Dante Exumas 12, Matisse‘as Thybulle‘as 11 (5 atk. kam.).

Slovėnija: Luka Dončičius 22 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), Klemenas Prepeličius 18 (  atk. kam.), Mike‘as Tobey 13 (5 atk. kam.), Jaka Blažičius 12, Zoranas Dragičius.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys: Slovėnija 93:107 Australija (19:20, 26:33, 22:25, 26:29)

Slovėnai toli gražu nebuvo linkę pasiduoti. Jaka Blažičius įmetė dvitaškį,  australai suklydo, o rezultatas buvo 75:81. Luka Dončičius ir kariauna atrodė užsivedę ir privertė klysti australus dar sykį. Likus keturioms minutėms slovėnai atsilikinėjo 80:83.

Tačiau čia pat australai atskakė spurtu 7:0. Slovėnai dar pabandė kilti į šturmą, bet australai buvo tiesiog per stiprūs. Po dar kelių tolimų metimų bei mini spurto jie pirmavo jau 102:91.

Galiausiai jie sėkmingai užbaigė mačą ir iškovojo pergalę.

Trečiasis kėlinys: Slovėnija 67:78 Australija (19:20, 26:33, 22:25)

Jis prasidėjo australų dominavimu. Slovėnai atrodė pakrikę ir negalėjo sustabdyti solidaus australų puolimo. Gerą žaidimą rodė ne tik P. Millsas, bet įsitraukė ir kiti australai.

Įpusėjus kėliniui Australija pirmavo rezultatu 64:52. Australai buvo sunkiai sustabdomi. Nors po pataikyto tritaškio slovėnai kiek priartėjo, bet australai gana gerai kontroliavo mačo eigą.

Stebuklus išdarinėjo P. Millsas. Jis buvo pelnęs jau 36 taškus, o Australija pirmavo 75:66.

Antrasis kėlinys: Slovėnija 45:53 Australija (19:20, 26:33)

Luka Dončičius kėlinuką pradėjo ant suolo. Bet tai nesutrukdė slovėnams sukurti rezultatyvių atakų. Australų treneris buvo priverstas paprašyti ir pertraukėlės. Po jos surengę kelias geras atakas Australija mačo rezultatą išlygino (31:31).

Aikštėje tiesiog siautė australų lyderis Patty Millsas. Jis per pusantro kėlinio jau buvo pelnęs 21 tašką, o australai pirmavo 41:35.

Slovėnai niekaip negalėjo sustabdyti ne tik P. Millso, bet ir visų australų puolimo uragano. Antrąjį kėlinuką australai užbaigė dėjimu, o ilsėtis jie išėjo pirmaudami 53:45.

Pirmasis kėlinys: Slovėnija 19:20 Australija

Australai kiek geriau pradėjo mačą. Per pirmas kelias minutes komandos kiek dažniau klydo, o australai pirmavo 4:2. Slovėnai pagaliau atsibudo bei surengė kelias rezultatyvias atakas.

Įpusėjus kėliniui Australija išlaikė persvarą ir pirmavo 13:9. Bet čia pat slovėjai šiek tiek truktelėjo į priekį. Po K. Pripeličiaus tolimo metimo slovėnai jau piramvo 17:14.

Kėlinys klostėsi itin permainingai. Mini spurtus surengdavo tai vieni, tai kiti. Po kelių sėkmingų atakų kėlinio pabaigoje australai pirmavo vos tašku (20:19)