Stebuklo sukurti nepavyko: penkiakovininkas Justinas Kinderis Tokijo žaidynėse finišavo dvidešimtuke papildyta sportininko komentaru

Tokijo olimpinėse žaidynėse finišavo vyrų penkiakovė. Lietuvis Justinas Kinderis galutinėje rikiuotėje užėmė 18-tąją vietą.

Lietuvis puikiai pasirodė pirmojoje rungtyje fechtavime ir vėliau gerai plaukime. Po šių rungčių jis bendroje įskaitoje buvo ketvirtas. Tačiau kaip reikiant padėtį apsunkino jojimas.

Sportininko pasirodymas plaukimo rungtyje:

J. Kinderio kovos fechtavimo rungtyje:

J.Kinderiui teko žirgas vardu „I'm on top“, kurio penktadienio moterų varžybose nebuvo. Žirgas atrodė nervingas, lietuviui nevisiškai sekėsi jį suvaldyti. Krito kelios kliūtis, dukart žirgas atsisakė šokti. 

J. Kinderis iš viso gavo 34 baudos taškus už kliūtis ir 19 baudos taškų už viršytą laiką. J.Kinderis iš viso gavo 53 baudos balus ir surinko tik 247 tšk.

Mūsiškio pasirodymas jojimo rungtyje:

Bendroje įskaitoje lietuvis po jojimo rungties jis buvo 16-as, Nuo trečioje vietoje esančio Čekijos sportininko Jano Kufo lietuvį skyrė 40 sek.

Deja, bet lietuviui stebuklo sukurti nepavyko. J. Kinderis gana neblogai pradėjo paskutinę kombinuotą šaudymo ir bėgimo rungtį, bet vėliau jį aplenkė keli varžovai.

Trečiame šaudymo ruože lietuvis atsitiesė ir 5 kartus į taikinį pataikė per 10.3 sek. Jis ir toliau bėgo 18-as. Lietuvis šioje pozicijoje ir finišavo.

Olimpiniu čempionu tapo nuo pat fechtavimo rungties lyderiavęs britas Josephas Choongas (1482 tšk.). Sidabru džiaugėsi paskutinėje rungtyje spurtą iš 13-os vietos atlikęs egiptietis Ahmedas Elgendy (1477), bronza atiteko Woongtae Junui (1470) iš Pietų Korėjos.

„Jojimas mažiausiai kainavo medalį, manau“, – po pasirodymo pripažino J. Kinderis.

Dėl medalių kovojęs penkiakovininkas galiausiai užėmė 18-ąją vietą.

Jis puikiai pasirodė fechtavime ir plaukime, po šių rungčių J. Kinderis bendroje įskaitoje buvo ketvirtas. Tačiau padėtį komplikavo jojimas – čia lietuvis surinko tik 247 taškus ir prieš paskutinę rungtį buvo nublokštas į 16-ąją vietą.

„Kai gauni dvidešimt minučių apšilimui tu žiūri ir bandai joti, kaip tave mokė – yra pagrindai tie patys. Tik jau antroje maršruto pusėje supratau, kad laikyti pavadėlio visai negalima, jam reikia atiduoti laisvę ir tikėtis, kad nieko blogo nebus. Jeigu pradedi jį vesti ir kontroliuoti, jis pradeda kirstis ir nenori šokti. Apšilime jau stovėjau ant dviejų kojų ir tikrai pavojinga buvo. Prieš startą net nežinojau, ką reikės daryti“, – lemiamą rungtį ir gauto žirgo elgesį prisiminė J. Kinderis.

Šiuo žirgu jojo ir vengras Robertas Kasza – jam sekėsi kiek geriau ir šis surinko 271 tašką.

Mūsiškio pasirodymas jojimo rungtyje:

„Manau, kad vengras yra pats geriausias jojikas. Kalbėjome su juo, kad jeigu antrą kartą jotume būtų tas pats arba blogiau net. Kažkam ta loterija pasiseka ir laimi medalius, kažkas ne“, – po finišo teigė lietuvis.

REKLAMA

J. Kinderis pripažino, kad paskutinėje kombinuotoje šaudymo ir bėgimo rungtyje jau buvo sunku tvarkytis psichologiškai, nes mintys dar buvo likusios jojime.

„Iš šaudymo nežinau, pavyko tik kelias serijas apšilti… Toks ant žirgo sėdėjimas dar buvo, kai įėjau į ritmą, pradėjau galvoti apie techniką, dirbti toliau ir pamiršti tą jojimą. Vis dar atrodo, kad dar josiu ir kažką darysiu, bet viskas jau..“, – ties šia vieta jis nesulaikė ir ašarų.


Rašyti komentarą...
A
Ant bangos
2021-08-11 11:35:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nedavė skanėstų del to arklys supyko.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų