Nors šalies futbolo vicečempionas FBK „Kauno“ klubas iškovojo teisę dalyvauti 2009-2010 metų UEFA Europos lygos varžybose, kauniečiai gali ten nepatekti.

Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) nuostatai skelbia, kad tame pačiame turnyre negali žaisti du ir daugiau vienam savininkui priklausantys klubai. Vietą Europos lygos turnyre iškovojo ir Škotijos čempionato prizininku tapęs Edinburgo „Hearts“ klubas, kurio savininkas yra Vladimiras Romanovas, valdantis ir FBK „Kauną“.

UEFA artimiausiu metu ketina pradėti tyrimą ir išsiaiškinti V. Romanovo ryšius su abiem komandomis. Jei bus nustatyta, kad abu klubus finansuoja tas pats verslininkas, Kauno klubas gali netekti vietos Europos lygos turnyre.

Praėjusį sezoną šalies „A lygoje“ FBK „Kaunas“ užėmė antrąją vietą. Nors šiemet klubas pasitraukė į II lygą, kauniečiai išsaugojo teisę žaisti Europos turnyre, nes turi „A lygos“ licenciją. 2008-ųjų vasarą Kauno komanda sėkmingai pasirodė UEFA Čempionų lygos turnyre – pasiekė trečiąjį atrankos etapą.

Europos lygoje Lietuvai šiemet taip pat atstovaus Vilniaus „Vėtra“ ir Marijampolės „Sūduva“. Jei iš FBK „Kauno“ bus atimtas kelialapis į UEFA varžybas, jis atitektų Klaipėdos „Atlantui“. Tiesa, uostamiesčio klubas taip pat turi sąsajų su V. Romanovu – „Atlantą“ remia verslininko valdomo Ūkio banko bendrovė Ūkio banko lizingas.